ویزا کانادا

مراحل دریافت ویزای کانادا

 

امروزه استفاده از انواع ویزا برای سفر به کشورهای مختلف از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هست. لذا بسیاری از افراد برای دریافت ویزا های مختلف اقدامات مختلفی را انجام می دهند. ویزای کانادا به عنوان یکی از معروف‌ ترین ویزا ها محسوب می‌ شود. با توجه به پتانسیل بالایی که در این کشور وجود دارد، بسیاری از افراد برای اقامت دائم و یا سفرهای تفریحی و گردشگری به این کشور سفر می کنند. لذا ما در این مطلب قصد داریم تا ویزای کانادا و چگونگی دریافت آن و خدماتی که آمادای به افراد ارائه می دهد را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد سفر به کشور کانادا را دارید و برای دریافت این ویزا به دنبال راهکارهای مناسب می باشید، متن ما را تا پایان همراهی نمایید تا با نکات ویژه آن آشنا شوید.

چرا اهمیت ویزای کانادا بالا می باشد

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌ آید این است که چرا اهمیت ویزای کانادا بالا می باشد، آیا کانادا برتری خاصی نسبت به سایر کشورهای دیگر دارد که افراد برای رفتن به این کشور بر علاقه بسیار خاصی از خود به خرج می‌ دهند؟ در این مورد می توان گفت که بله، کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای آمریکایی ‌دارای پتانسیل بسیار بالایی می باشد و همین رو باعث شده تا بسیاری از افراد از جای جای دنیا برای اقامت و یا سفری گردشگری به این کشور سفر نمایند.

در واقع می توان گفت افرادی که برای ویزای کانادا مراجعه می نمایند، همواره دلایل خاصی برای سفر به این کشور دارند. با توجه به اینکه قوانین کشور کانادا برای مهاجرت بسیار آسان می باشد، می توان همین موضوع را دلیلی بر مهاجرت افراد به این کشور دانست. لذا بسیاری از افراد با دریافت ویزای کانادا سعی می‌ کنند تا به کارتحصیل و زندگی در این کشور بپردازند. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید سعی کنند تا اقدامات لازم برای دریافت ویزای کانادا را انجام دهند که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

ویزا کانادا

 

اولین گام برای دریافت ویزای کانادا چیست

افرادی که قصد دارند نسبت به دریافت ویزای کانادا اقدام کنند، در ابتدای کار باید شرایط خروج از کشور را برای خود هموار نمایند. گفتنی است انجام این کار در ابتدا با دریافت پاسپورت صورت می گیرد. لذا افرادی که بتوانند پاسپورت خود را دریافت نمایند، مطمئناً توانسته اند شرایط خروج از کشور را برای خود هموار نمایند مگر آن که در شرایط خاصی قرار بگیرند. اما پس از اینکه این کار را انجام دادید، باید به سفارت کانادا مراجعه نمایید.

این بخش به این صورت می باشد که شما با مراجعه به سفارت کانادا به صورت حضوری و غیر حضوری برای دریافت وقت سفارت اقدام می نمایید تا بتوانید در زمان مصاحبه شرایط خود را برای مسئولین سفارت شرح داده و ویزای این کشور را دریافت نمایید. گفتنی است انگشت نگاری ها و سایر مراحل لازم برای خروج از کشور در زمان مراجعه به سفارت کانادا صورت می‌ گیرد. افراد اگر بتوانند این اولین گام را به خوبی بر دارند، می ‌توانند گام ‌های بعدی را با فراغ بال بهتری بردارند.

 

جهت انگشت نگاری ویزای کانادا به چه کشورهایی باید رفت

افرادی که قصد انجام مراحل اداری مربوط به سفارت کانادا را دارند، باید توجه داشته باشند که سفارت کانادا در ایران تعطیل است و افراد برای دریافت ویزای خود و جهت انگشت نگاری باید به شهرهای مختلف در کشورهای متفاوت اطراف ایران بروند. اشاره به این نکته الزامی است که شهرهایی همچون آنکارا، دبی و استانبول برای انجام انگشت نگاری های سفارت کانادا بهترین گزینه برای افراد متقاضی ویزای کانادا می باشد.

افراد می ‌توانند با مراجعه به این شهرهای گفته شده با توجه به بعد مسافت نسبت به انجام اقدامات لازم عمل نمایند. لازم به ذکر است برای سفر به هر کدام از شهرهای آنکارا، دبی و استانبول افراد باید در ابتدا ویزاهای لازم این کشورها را گرفته و سپس با مراجعه به این شهرها نسبت به انجام اقدامات انگشت نگاری ها و انجام سایر اقدامات مربوط به سفارت عمل نمایند.

ویزا کانادا

 

شرایط دریافت ویزای دائم کانادا

افرادی که قصد دریافت ویزای دائم کانادا را دارند، باید شرایط لازم برای دریافت این نوع از ویزا را داشته باشند. توجه داشته باشید که شرایط دریافت این ویزا با توجه به سن و سال افراد و سابقه ‌ای که دارند، بر می گردد. لذا مسئولین سفارت کانادا افراد متقاضی دریافت ویزای کانادا را گزینش کرده و با توجه به سابقه و فعالیتی که این افراد در بخش های مختلف داشته اند، نسبت به ارائه ویزا به آن ها اقدام می نماید.

لازم به ذکر است بعضی از افراد شرایط خروج از کشور را ندارند و ممکن است که بتوانند ویزای کانادا را دریافت نمایند، اما از کشور نتوانند که خارج شوند. گفتنی است دریافت ویزای دائم کانادا اغلب کار چندان دشواری نیست؛ لذا کشور کانادا شرایط مهاجرتی افراد را تا میزان زیادی باز گذاشته است؛ اما افراد باید دلایل کافی برای این نوع از اقامت را داشته باشند. به طور مثال بعضی از دلایل همچون تحصیل، سرمایه‌ گذاری، کار و بسیاری دیگر از نکات وجود دارد که افراد را می تواند نسبت به دریافت این نوع از ویزا کمک نماید.

 

انواع ویزای کانادا و معرفی مهمترین آن ها

گفتنی است ویزای کانادا دارای نمونه های مختلفی است. این کشور دارای پتانسیل های مختلفی برای جذب توریست و افرادی که به دنبال اقامت هستند می باشد. از مهمترین ویزاهایی که می ‌توان نام برد، باید به ویزای تحصیلی، کاری و توریستی کانادا اشاره کرد. گفتنی است ویزاهای مختلفی همچون ویزای نمایشگاهی، پزشکی، خویشاوندی و… وجود دارند. هر کدام از این ویزا ها دارای یک بازه زمانی خاص می باشند و به صورت ۵ ساله و یا حتی ده ساله صادر می‌ شوند. در ادامه مهمترین نمونه ‌های ویزای کانادا را برای افراد معرفی می نماییم.

 

ویزای تحصیلی کانادا

گفتنی است ویزای تحصیلی کانادا به عنوان یکی از ویزا های پرطرفدار محسوب می ‌شود. از آنجا که کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در صنعت دانشگاهی محسوب می‌ شود و دارای دانشگاه های بسیار معتبری می ‌باشد، بسیاری از افراد برای تحصیل به این کشور سفر می نمایند. همچنین بازار کار بسیار مناسب این کشور باعث شده تا افراد با مراجعه به این کشور نسبت به تحصیلات در این کشور اقدام نمایند. گفتنی است اعتبار ویزای کانادا که برای کارهای تحصیلی صادر می شود با توجه به مقطع تحصیلی که افراد در آن می باشند متفاوت است.

لازم به ذکر است که افراد با دریافت ویزای تحصیلی کانادا می توانند به کار و فعالیت در این کشور بپردازند. میزان فعالیت کاری که افراد در این کشور دارند با توجه به مقطع تحصیلیشان متفاوت می باشد. در کل می‌ توان گفت که ویزای تحصیلی کانادا به عنوان یکی از ویزا های پرطرفدار کانادا محسوب می‌ شود که سالیانه توسط بسیاری از افراد به خصوص ایرانیان درخواست می‌ شود.

اخذ ویزا کانادا

 

ویزای کاری کانادا

یکی دیگر از ویزاهای پر درخواست کانادا ویزای کاری این کشور می ‌باشد. ویزای کاری کانادا به عنوان یکی از ویزا هایی می باشد که از سالیانه توسط بسیاری ازایرانیان درخواست می شود. با توجه به اینکه شرکت‌ ها و محیط‌ های کاری منحصر به فردی در این کشور موجود می باشند، بسیاری از افراد از جای جای دنیا به خصوص ایران برای کار و فعالیت های اقتصادی در این کشور اقدام می نمایند. لذا ویزای کاری می تواند با دعوتنامه های کاری از طرف صاحب کاران همراه باشد. معمولا این نوع از دعوت نامه ها برای افراد نخبه و کارآمد ارسال می ‌شود.

افراد می ‌توانند با پیدا کردن کار در کشور کانادا و احراز شرایط کاری در این کشور، نسبت به دریافت ویزای کاری کانادا اقدام نمایند. لازم به ذکر است بعضی از افراد که دارای ویزای تحصیلی می باشند، می توانند با پایان تحصیلشان ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نمایند. این نوع از ویزا مدت دار بوده و با توجه به میزان فعالیت افراد اعتبارش تمدید می شود.

قیمت ویزا کانادا

 

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا با توجه به جاذبه ‌های گردشگری مختلفی که در کشور کانادا موجود می باشد، همواره نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. افراد می‌توانند با دریافت ویزای توریستی که به صورت مدت‌ دار بوده چیزی در حدود ۹۰ روز در کشور کانادا بمانند. لازم به ذکر است این نوع از ویزا می‌ تواند با دعوتنامه های خویشاوندان همراه باشد. این نوع از ویزا توسط ایرانیان به شدت درخواست می شود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. گفتنی است با توجه به اینکه کشور کانادا از ساز و کارهای بسیار مناسبی برای تقویت سیستم گردشگری خود برخوردار می باشد، معمولاً این نوع از ویزا را به راحتی برای افراد صادر می نماید.

ویزای توریستی کانادا

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

افرادی که قصد دریافت ویزای کانادا را دارند، با یک سری از مدارک لازم برای دریافت این نوع از ویزا را مهیا نمایند. گفتنی است این مدارک با توجه به نوع ویزا می ‌تواند متفاوت باشد. لذا افراد برای دریافت این نوع از ویزا در ابتدا باید مدارک هویتی خود را هم به سفارت ارائه دهند. از این مدارک می ‌توان به مدارکی چون شناسنامه و پاسپورت به صورت اصل و رونوشت ۱ یا دو قطعه عکس تمام رخ زمینه سفید و… اشاره کرد. از دیگر مدارک با توجه به نوع ویزای کانادا باید به مدارک تحصیلی، مدارک بانکی، پزشکی، کاری و… اشاره کرد. همان طور که اشاره شد مدارک بانکی برای سفارت کانادا بسیار مهم می باشد. لذا شما باید شرایط لازم مالی برای سفر به این کشور را احراز نمایید.

 

هزینه دریافت ویزای کانادا

هزینه دریافت ویزای کانادا با توجه به یک سری از موارد متغیر می باشد. به طور مثال افراد در ابتدا برای دریافت وقت سفارت کانادا، باید چیزی در حدود ۳۰ دلار به جز هزینه های لازم که برای سفر به شهرهای دبی، استانبول و آنکارا خرج می کنند در نظر بگیرند. گفتنی است ویزاهایی که به صورت توریستی برای افراد صادر می شود، در حدود ۳۴۰ دلار می باشد. اگر قصد دریافت سوپر ویزا را دارید، باید مبلغ ۴۰۰ دلار را در نظر بگیرید. گفتنی است ویزاهایی که برای افراد زیر ۱۴ سال صادر می شوند، نسبت به سایر ویزاهایی که برای بزرگسالان صادر می ‌شود قیمت کمتری را دارد. در کل می توان گفت افراد برای دریافت ویزای کانادا در حدود ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار با توجه به دریافت خود ویزای ‌کانادا و سایر اقدامات لازم مانند سفر به شهرهای گفته شده باید کنار بگذارند.چ

 

افرادی که قصد دریافت ویزای کانادا را دارند چه شرایطی را باید احراز نمایند

افرادی که قصد دریافت ویزای کانادا را دارند، قبل از اینکه نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند باید یک سری از شرایط لازم برای خروج از کشور و دریافت ویزا را احراز نمایند. به طور مثال افرادی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند باید از پدر و مادر خود برای دریافت ویزا استفاده کرده و رضایت آن ها را به همراه داشته باشند. گفتنی است در این سفر باید حداقل پدر و مادر با آنها همراه باشد. لازم به ذکر است که بعضی از افراد به دلیل مشکلات مالیاتی و یا بدهکاری های معمول از سفر به خارج از کشور منع می ‌شوند که این مورد می تواند خطر ناک ترین مورد برای افراد به حساب آید.

لذا افراد پس از دریافت ویزا و به قید داشتن پاسپورت به فرودگاه رفته بی خبر از آنکه این مشکلات بر سر راه آنها وجود دارد که مطمئناً از خروج آن ها جلوگیری می گردد. لازم به ذکر است که مسئولین سفارت کانادا برای ارائه ویزای کانادا سابقه افراد را بررسی می ‌کند و در صورت نداشتن مشکلات خاصی به آن ها ویزا را ارائه می ‌دهند.

شرایط ویزا کانادا

 

تاثیر دریافت انواع دعوتنامه ها برای گرفتن ویزای کانادا

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می ‌آید این است که آیا دعوتنامه‌ هایی که از کشور کانادا به سمت افراد می آید در دریافت ویزای کانادا تاثیر گذار می باشد یا خیر؟ در این مورد می توان گفت که بله در بعضی از مواقع از طرف خویشاوندان، صاحبان مشاغل، نمایشگاه‌ های مختلف، بیمارستان ها، مراکز آموزشی و… یک سری از دعوت نامه ها برای افراد صادر می‌ شود و به دست آنها می رسد. چنانچه افراد با استفاده از این دعوت نامه ها به سفارت مراجعه نمایند، می توانند کارهای مربوط به دریافت ویزا را بدون کمترین مشکل انجام دهند. لازم به ذکر است دریافت دعوت نامه به هیچ وجه تضمینی برای دریافت ویزای کانادا نمی باشد اما روند دریافت آن را بسیار تسریع می بخشد.

 

استفاده از مشاوران و خدمات ما برای دریافت ویزای کانادا

استفاده از مشاوران و افرادی که در زمینه دریافت ویزافعالیت می کنند بهترین گزینه برای دریافت ویزای کانادا است. مشاوران ما در آژانس مسافرتی آمادای آماده خدمت رسانی به تمامی هم وطنان در زمینه دریافت انواع ویزا به خصوص ویزای کانادا می باشند که می توانید با مراجعه به دفتر ما و از خدمات ما برای دریافت ویزا استفاده نمایید و با کمترین زمان و هزینه نسبت به دریافت ویزای کانادا اقدام نمایید. آمادای تمامی اقدامات لازم برای دریافت ویزای کانادا را به شما ارائه می دهد و می تواند بهترین گزینه برای شما به حساب آید.

نظرات کاربران

یک دیدگاه