ویزا چین

از سیر تا پیاز با ویزای چین

 

دریافت ویزای چین همواره دارای شرایط خاصی می باشد. افرادی که قصد دریافت ویزای چین را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که چین به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای جهان محسوب می ‌شود. همین موضوع باعث می ‌شود که دریافت ویزای آن کمی با مشکل روبرو شود. افرادی که قصد دریافت ویزای چین را دارند باید یک سری از پارامترها را در نظر بگیرند.

 پایتخت کشور چین پکن می باشد. گفتنی سفر به چین به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد. افرادی که قصد دریافت ویزای چین را دارند، باید نوع سفر خود را مشخص کنند. پارامترهای متفاوتی در این مورد بررسی خواهد شد. از مهمترین پارامترها باید به شرایط دریافت انواع ویزا، اعتبار و اطلاعات مربوط به سفارت اشاره کرد. ما در این مطلب قصد داریم به تمامی نکات مربوط به ویزای چین بپردازیم. چنانچه قصد دریافت ویزای چین را دارید ما را تا پایان همراهی نمایید.

شرایط دریافت ویزای چین

افرادی که قصد دریافت ویزای چین را دارند، باید یکسری از شرایط را احراز نمایند. توجه داشته باشید که این کشور دارای جاذبه ‌های مناسبی می باشد. همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد برای بازدید از جاذبه‌ های آن اقدام به سفر نمایند. دریافت این نوع از ویزا گردشگری آنچنان سخت نمی باشد. اما برای سفرهای تجاری و یا اقامتی روند های متفاوت و گاها سخت‌ تری وجود دارد.

 افراد برای دریافت ویزای چین باید شرایط سفر به این کشور را داشته باشند. حال شرایط سفر به این کشور طی پارامترهای مختلفی مشخص می‌ شود. به طور مثال افرادی که قصد سفر را دارند باید شرایطی مانند،پارامتر سنی، داشتن دلیلی محکم برای سفر به چین و نکاتی از این دست را رعایت نمایند.

 لازم به ذکر است که افراد باید مراحل قانونی دریافت ویزای چین را پشت سر بگذارند. این مراحل در ادامه متن یک به یک مورد بررسی قرار خواهد گرفت. چنانچه هر کدام از این مراحل را نمی دانید، باید به مشاور مراجعه نمایید. وکلا در این امر نیز می ‌توانند به شما کمک نمایند.

ویزا چین

 

دریافت وقت سفارت چین

یکی از اولین مراحلی که برای دریافت ویزای چین باید رعایت شود، دریافت وقت سفارت می باشد. افراد برای دریافت ویزای چین در ابتدا باید وقت سفارت این کشور را دریافت نمایند. زمانی که شما برای دریافت وقت سفارت اقدام می نمایید مراحل مختلفی را پیش رو می بینید.

 یکی از مراحل مراجعه حضوری می‌ باشد. گفتنی است که مراجعه حضوری برای دریافت وقت سفارت چین بهتر می باشد. لازم به ذکر است دریافت وقت سفارت باید با روند ها و شرایط خاص خود به پیش برود. شما باید قوانین کشور چین و سفارت آن را در نظر بگیرید. سپس نسبت به دریافت این ویزا اقدام نمایید. گفتنی است پس از دریافت وقت سفارت، زمانی برای شما مشخص می شود. شما در آن زمان باید به سفارت مراجعه کرده و دلایل خود را برای سفر ارائه دهید.

 

 پس از آن باید به سفارت مراجعه کرده و دلایل خود را ارائه دهید. در صورت پذیرش و یا عدم پذیرش به شما اطلاع داده خواهد شد. در کل می ‌توان گفت که اگر اولین گام که مربوط به دریافت وقت می باشد را محکم بردارید، سایر گام ها نیز بهتر به پیش می‌ برید. بهتر است در زمان دریافت وقت سفارت از مشاوران ما کمک بخواهید.

 

اطلاعات مربوط به سفارت چین

افرادی که قصد دریافت ویزای چین را دارند، باید یک سری از اطلاعات را در مورد سفارت چین بدانند.

 سفارت چین در ایران قرار دارد. این سفارت در خیابان اقدسیه، خیابان پاسداران موجود می باشد. همانطور که می بینید این سفارت در شمال شهر تهران واقع شده است. چانگ هوابه عنوان سفیر این کشور در ایران فعالیت می نماید. افرادی که قصد مراجعه به سفارت را دارند، باید به آن توجه داشته باشند که این سفارت از روز یک شنبه الی پنجشنبه در ساعت های هشت و نیم الی دوازده و نیم ظهر و عصر از ساعت دو و نیم تا چهار و نیم بعد از ظهر فعالیت می کند.

 شماره تماس این سفارت ۰۲۱ ۲۲۲۹ ۱۲۴۰ می باشد. سعی کنید که در زمان‌ های مقرر به این سفارت مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که وجود این سفارت در تهران خود مزیت بزرگی محسوب می شود. همانطور که می ‌دانید بعضی از کشورها در ایران سفارت ندارند. لذا به همین دلیل بسیاری از افراد مجبور می‌ شوند که به سفارت های دیگر مراجعه کنند. حتی دیده شده بعضی از افراد برای دریافت ویزا باید به کشورهای همسایه مراجعه نمایند. افراد برای دریافت اطلاعات لازم، می ‌توانند به سایت سفارت نیز مراجعه نمایند. همچنین بهتر است که برای اطلاعات بیشتر با تلفن این سفارت تماس حاصل نمایید.

 

مدارکی که برای دریافت ویزای چین نیاز است

مدارک مختلفی برای دریافت ویزای چین نیاز است. افراد باید به این مدارک توجه داشته باشند و در زمان مراجعه به سفارت آن ها را ارائه دهند. در اول سعی کنید که شناسنامه خود و بستگانتان را به صورت کپی و اصل به سفارت ارائه دهید. وجود دو قطعه عکس رنگی که به صورت تمام رخ و با زمینه سفید است نیاز می باشد.

این عکس ها باید در سایزهای ۴ در ۶ باشند. همچنین عکس ها باید بدون عینک و کمترین آرایش باشد. قبل از مراجعه برای دریافت ویزا پاسپورت خود را دریافت نمایید. بعضی از پاسپورت ها دارای اعتبار ناکافی می باشند. لذا افراد باید نسبت به تمدید این پاسپورت اقدام نمایند. حداقل اعتبار برای یک پاسپورت ۶ ماه و ۱۰ روز می باشد.

 گفتنی است که نوع ویزا بر روی سایر مدارک تاثیرگذار می‌ باشد. به طور مثال افرادی که قصد اقامت دائم دارند، باید با ذکر دلیل، مدارک را ارائه دهند. این مدارک بخش های متفاوتی را دارد. بعضی از این مدارک، مدارک کاری می باشند. گفتنی است که مدارک کاری افراد، مدارک تحصیلی، مدارک اقامتی، اقتصادی و … از جمله این مدارک می باشند.

افرادی که قصد اقامت دائم را دارند باید نامه تمکن مالی را دریافت نمایند. توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی در ابتدا این مدارک را مهیا نمایید. در این زمینه می توانید از مشاوران ما نیز بهره بگیرید.

 

انواع ویزای چین

حال سوال پیش می آید که انواع ویزای چین چه گونه می باشد و چه انواعی دارد. ما در ادامه یک به یک انواع این ویزا را برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 ویزای نوع C یکی از ویزا هایی می باشد که برای خدمه های کشتی و ماشین‌های سنگین مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 ویزای نوع D برای افرادی است که قصد اقامت در این کشور را دارند.

 ویزای نوع F ویزایی است که برای اقدامات تحصیلی و غیر تجاری صادر می شود.

 ویزای نوع G برای کسانی می باشد که قصد ترانزیت به این کشور را دارند. ویزای J1 برای خبرنگاران و روزنامه نگاران می باشد.

 ویزای J2 ویزایی می باشد که برای روزنامه نگاران صادر می شود. البته این نوع از ویزا برای کمتر از ۱۸۰ روز می باشد. ویزای  Lبرای افرادی است که قصد سفری توریستی دارند.

ویزای M برای اهداف تجاری صادر می شود.

 ویزای Q1 برای افرادی است که قصد دیدن عزیزانشان را دارند صادر می گردد.

 ویزای R برای افرادی است که دارای توانایی های منحصر به فردی می باشند. معمولاً این ویزا به صورت دائم صادر می شود.

 ویزای X1 برای افرادی که قصد تحصیل را دارند صادر می شود. البته این نوع از ویزا برای بیشتر از ۱۸۰ روز اعتبار دارد.

 ویزای X2  ویزایی است که برای تحصیل و کمتر از ۱۸۰ روز صادر می شود. ویزای Z ویزایی است که برای اهداف کاری صادر می گردد.

 

اعتبار ویزای چین

در متن بالا انواع ویزا ها مورد بررسی قرار گرفت. اما این که ویزای چین تا چه حد اعتبار زمانی دارد، مشخص نمی باشد. لذا بعضی از ویزا ها با توجه به نوع ویزای صادره زمانشان کم و یا زیاد می شود. به طور مثال ویزای توریستی اغلب کمتر از ۹۰ روز اعتبار دارد. اما ویزاهای تحصیلی و کاری دارای اعتبار بسیار زیادی می باشد.

نکته بعدی در مورد اعتبار ویزای چین اعتبار ورود به کشور می باشد. بعضی از ویزاها ویزای یک بار ورود هستند و بعضی از آن ها ویزای چند بار ورود می باشند. به طور مثال ویزاهایی که دو ورودی می باشند اعتباری سی روزه دارند. ویزاهایی که چند ورودی می باشند، اعتباری بین ۱۲ تا ۲۴ ماه دارند.

 توجه داشته باشید که این نوع از اعتبار ها با توجه به نوع ویزا و شرایطی که افراد در کشور چین دارند متغیر می باشد.

 

استفاده از افراد خبره برای دریافت ویزای چین

یکی از نکات مهم در دریافت ویزای چین استفاده از افراد خبره و وکلا می باشد. امروزه وکلای مختلفی در زمینه دریافت ویزا فعالیت می ‌کنند. آژانس های مسافرتی نیز در این امر دستی بر آتش دارند. اما اینکه چرا و چگونه باید از این افراد استفاده نماییم سوال مبهمی می باشد.

 توجه داشته باشید که این افراد دارای دفاتر و یا آدرس های خاصی می باشند. شما برای استفاده از آن ها می توانید با مراجعه به دفتر ایشان تمامی کارهای مربوط به ویزا را به آن ها بسپارید. این افراد می‌ توانند اقداماتی که شما باید انجام دهید را برایتان انجام دهند. البته تمامی این اقدامات توسط وکلا و افراد خوب به صورت کامل انجام نمی شود.

لذا شما می توانید در بعضی از موارد تنها از کمک‌ های فکری آن ها استفاده نمایید. در کل می توان گفت که برای دریافت ویزای چین استفاده از این امر بسیار الزامی می باشد. لذا دریافت ویزای چین بسیار سخت می‌ باشد. همین موضوع باعث شده تا شما به کمک آنها نیازمند باشید. آژانس مسافرتی آمادای نیز در این امر کمک های فراوانی را به شما می نماید.

 استفاده از افراد خبره ممکن است کمی برای شما بار مالی داشته باشد. اما در کاهش زمان دریافت ویزا به شما کمک خواهد کرد. پس سعی کنید که یا با استفاده از افراد خبره این کار را انجام دهید و یا از مشورت آن ها استفاده نمایید.

 

نکات مهم در مورد ویزای چین

یک سری از نکات پایانی در مورد دریافت ویزای چین مورد توجه می باشد. توجه داشته باشید که ویزای توریستی چین روند آسانی دارد. شما برای این نوع از ویزا نیاز به مصاحبه ندارید. همین موضوع به این معناست که شما می توانید از افراد خبره در این امر استفاده نمایید. لذا سپردن این کار به آژانس های مسافرتی بسیار منطقی به نظر می رسد.

 آژانس مسافرتی آمادای در این زمینه کمک های فراوانی را برای شما انجام می دهد. البته برای بعضی از امور ممکن است که افراد امضایشان نیاز باشد. در غیر این صورت افراد برای دریافت هر گونه ویزای دیگری از چین باید به صورت شخصی مراجعه نمایند.

توجه کنید که برای دریافت ویزا، به صورت دسته جمعی نمی توانید مراجعه کنید. یعنی برای هر ویزا خود شخص باید حضور داشته باشد. هزینه های مربوط به سفارت را می توانید با استفاده از خدمات بانک شهر بپردازید. شما برای پرداخت پول نقد و یا چک را نباید ارائه دهید.

به این مسئله توجه کنید که پولی که شما به حساب سفارت می‌ ریزید قابل استرداد نمی باشد. پس سعی کنید که در زمان ارائه این مبلغ دقت نمایید. زمانی که برای مصاحبه می روید از بردن اشیای تیز، موبایل و یا کیف های دستی بپرهیزید. برای سهولت در انجام کار آزمایش های پزشکی را انجام دهید. البته این آزمایش ها برای افرادی که قصد دارند بیشتر از ۶ ماه در چین بمانند می باشد.

 نکاتی که در مورد ویزای چین گفته شد همه مورد توجه می باشد. آژانس مسافرتی آمادای می ‌تواند خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در این راستا ارائه دهد.

 

نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است