گردش در دو شهر مسکو و سن پترزبورگ

گردش در دو شهر مسکو و سن پترزبورگ

 

روسیه یکی از پهناورترین کشورهای جهان می باشد که در منطقه ای به نام اوراسیا قرار گرفته است. این کشور پهناور با آب های اقیانوس آرام، اقیانوس منجمد شمالی، دریای خزر، دریای بالتیک و دریای سیاه دارای مرز مشترک آبی می باشد و بیشتر اطراف آن را آب پوشانده است. پایتخت کشور روسیه شهر زیبا و دوست داشتنی مسکو می باشد که در کنار شهر سن پترزبورگ از جمله شهرهای مهم روسیه به شمار می آید. مسکو و سن پترزبورگ جذابیت های توریستی زیادی دارند که در اینجا با بیشتر آنها آشنا می شویم.

شهر مسکو

همانطور که می دانید مسکو پایتخت روسیه است و بیش از ۱۲ میلیون نفر ساکن این شهر بزرگ هستند. این شهر در کنار رودخانه مسکو قرار دارد و یکی از شهرهای برتر از لحاظ اقتصاد در دنیا است. جذابیت های این شهر توریستی بسیار زیاد است و مرکز فرهنگی این کشور محسوب می شود. بیشتر مکان های تاریخی این شهر ثبت آثار یونسکو شده اند و بسیار زیبا می باشند.

میدان سرخ مسکو 

این میدان نماد شهر مسکو می باشد و یکی از میدان های دیدنی جهان به شمار می آید. این میدان شاهد رویدادهای زیادی بوده است و خوانندگان سرشناس دنیا در این میدان کنسرت های برگزار کرده اند. بیشتر خیابان های اصلی روسیه به این میدان بزرگ متنهی می شوند. در این میدان می توان با آثار و مجموعه های تاریخی زیادی رو به رو شد.

کلیسیای جامع سنت باستیل

کلیسیا سنت باستیل نماد شهر مسکو می باشد و در قرن شازندهم ساخته شده است. این شاهکار هنری ارتودوکس از ۹ کلیسا تشکیل شده و رنگ آمیزی متنوعی در آن بکار برده شده است. در طی سال ها بخاطر آتش سوزی به این مکان آسیب های زیادی وارد شده و چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته است.

خیابان آربات مسکو

قدمت این خیابان قدیمی به قرن پانزدهم بر می گردد و دارای فروشگاه ها، کافه ها، آثار هنری و .. می باشد. در این خیابان می توان مجسمه برنزی الکساندر پوشکین را مشاهده کرد و سری هم به خانه موزه او زد. پیاده روی در این خیابان می توان لذت زیادی برای مسافرین تور مسکو داشته باشد.

کاخ های کرملین مسکو

کرملین مجموعه ای از کاخ های روسی است که در یک قلعه تاریخی واقع شده اند. چهار ارگ و چهار کلیسا در این مجموعه دیده می شود که دارای سالن ها، راهروها، اتاق های رخت کن و .. می باشند. کاخ های کرملین دارای قدمت ۵۰۰ ساله هستند و نام خود را در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسانده اند.

کاخ های کرملین مسکو

تزار بل (شاه سنگ)

این زنگ یکی از بزرگ ترین زنگ های جهان است که توسط ایوان و ماکس روسی ساخته شد. گفته می شود که اگر این زنگ نواخته شود، افرادی که در فاصله ۵۰ کیلومتری آن قرار دارند می توانند صدای آن را بشنوند، اما تا کنون این زنگ نواخته نشده است و کسی صدای آن را نشنیده است.

صومعه ناوادویچی مسکو

این صومعه زیبا به دستور پرنس واسیلی ساخته شده است. افراد مشهور و سرشناس زیادی در این صومعه دفن شده اند که می توان نام همسر گورباچف، چخوف نویسنده، بتلس دانشمند، بلیاف فضانورد و .. را مشاهده کرد.

بنای فتح آسمان مسکو

در سال ۱۹۶۴ این بنا برای بزرگداشت برنامه های فضایی روسیه با ارتفاع ۱۱۰ متر ساخته شد. این ساختمان تیتانومی خانه موزه فضایی روسیه می باشد و هر فردی می تواند از آن بازدید کند. البته در بالای این بنا یک راکت وجود دارد که به سمت فضا نشانه گرفته شده است و نشان این ساختمان می باشد.

این شهر در هر فصلی از سال زیبایی های خاص خود را دارد و می توان در بهار، پاییز، تابستان و زمستان جذابیت خاصی برای تفریح در این شهر پیدا کرد.

شهر سن پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ هر ساله میزبان گردشگران زیادی از گوشه و کنار دنیا می باشد و گنجینه غنیی از جاذبه های گردشگری است. جاذبه هایی مانند موزه ها، کاخ ها، قایق سواری در رودخانه، جنگل ها و .. می تواند برای هر توریست و گردشگر جذاب و حیرت انگیز باشد. این شهر خاطرات سفر از روسیه را بیادماندنی و ماندگار می کند.

کاخ زمستانی سن پترزبورگ

یکی از جذاب ترین جاذبه های این شهر کاخ زمستانی و یا همان موزه ارمیتاژ می باشد. این موزه دارای آثار تاریخی و هنری بسیار زیادی است که تاریخ روسیه را در قرن هیحدهم و نوزدهم نشان می دهد. بازدید از این کاخ زمستانی را نباید در تور روسیه از دست داد چرا بیان کننده تاریخ روسیه می باشد.

قایق سواری در رودخانه

قایق سواری در روسیه می تواند یک تفریح جذاب برای هر توریست باشد و خاطرات شهر توریستی سن پترزبورگ را چند برابر کند. با یک گردش یک روزه با این قایق ها می توانید معماری فوق العاده شهر، ساختمان های اطراف رودخانه و .. را مشاهده کنید و از تمامی چشم اندازهای اطراف رودخانه بازدید کنید.

جزیره یلاگین

این جزیره در فاصله کمی از سن پترزبورگ قرار دارد و با مترو به راحتی می توان به آن دسترسی داشت. موزه و کاخی که در این جزیره قرار دارند جذابیت های آن را چند برابر کرده اند. افرادی که به دنبال آرامش هستند می توانند با یک پیاده روی چند ساعته و بازدید از آثار تاریخی این جزیره به آرامش واقعی دست پیدا کنند.

کلیسای جامع کازان

این کلیسا یکی از شاهکارهای معماری کلاسیسیم روسی می باشد که در واقع باید گفت بزرگ ترین عبادتگاه در این شهر است. این کلیسای ارتدوکس محل دفن فیلد مارشال کوتوزوف می باشد.

کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ

تئاتر مالینسکی

تئاتر مالینسکی یکی از بزرگ ترین تئاترهای موزیکال جهان است که در شهر سن پترزبورگ قرار گرفته است. این تئاتر قدمتی بیش از دو قرن دارد و دارای سالن های نمایش بسیار زیادی است.

کلیسای سنت ایزاک

کلیسای سنت ایزاک بزرگ ترین کلیسای سن پترزبورگ است که گنبد طلایی آن از دور دست ها قابل رویت می باشد و چشم هر بیننده را به خود خیره می کند. معماری این کلیسا برگرفته از هنر معماری فرانسوی است و ۴۰ سال ساخت این بنا طول کشیده است. نمای بیرونی این کلیسا دارای مجسمه ها و ستون های گرانتی می باشد.

قلعه پیتر و پل

این قلعه که یکی از آثار تاریخی سن پترزبورگ است در سال ۱۷۹۳ ساخته شد. قلعه پیتر و پل بیان کننده تاریخ روسیه است و می توان در محوطه آن آرامگاه پادشاهان قبلی روسیه را مشاهده کرد.

قصر کاترین و پارک تزارسکو

این مکان در یک روستای شناخته شده و معروف در سن پترزبورگ می باشد که قدمت زیادی دارد. قصر کاترین یک کاخ بی نظیر با اتاق های بسیار مجلل و رویایی می باشد که جذابیت توریستی زیادی دارد. در این مکان می توان بناهای یادبود، مجسمه، آثار هنری بسیار زیاد، ساختمان های کوچک و .. را مشاهده کرد. این پارک چشم اندازهای بسیار زیبایی دارد که در تمامی فصول سال جذابیت خود را حفظ می کند.

شهرهای مسکو و سن پترزبورگ از جمله مهم ترین شهرهای روسیه هستند که با گنجینه های توریستی خود شهرت زیادی در جهان پیدا کرده اند و هر ساله افراد زیادی از آنها بازدید می کنند. شما نیز با همراه شدن با آژانس مسافرتی آمادای می توانید به از تمامی جاذبه های گردشگری روسیه بازدید کنید و از این کشور لذت ببرید.

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است