چگونه آنتالیا به نگین گردشگری ترکیه تبدیل شد

چگونه آنتالیا به نگین گردشگری ترکیه تبدیل شد

 

کشور ترکیه به عنوان یکی از بهترین کشورها در زمینه صنعت گردشگری محسوب می‌ شود. اما اگر بخواهیم شهر های متفاوتی را که در رشد صنعت گردشگری ترکیه تاثیر مثبتی داشته اند معرفی نماییم، باید به شهرهای مانند آنتالیا، استانبول، آلانیا، کوشی آداسی، بدروم و… اشاره مستقیم داشته باشیم. اما آنتالیا به عنوان نگین انگشتری صنعت گردشگری کشور ترکیه محسوب می‌ شود.

صنعت گردشگری آنتالیا یکی از مهمترین نمونه‌ های صنایع گردشگری در ترکیه و جهان می باشد. لذا نکات مختلفی بر رشد صنعت گردشگری و تبدیل آنتالیا به مروارید صنعت گردشگری ترکیه تاثیر گذار بوده است. اگر بخواهیم این نمونه‌ ها را عنوان کنیم باید به جاذبه ‌های گردشگری، آب و هوا و هزینه های پایین سفر به‌ خصوص برای ایرانیان اشاره نماییم.

لذا ما در این متن قصد داریم صنعت گردشگری آنتالیا و چگونگی تبدیل آن به مهمترین شهر ترکیه را بررسی قرار کنیم. قصد داریم با ورود به جزئیات مختلف آن این اطلاعات را در خدمت شما قرار دهیم. چنانچه شما نیز قصد استفاده از این اطلاعات را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

معرفی شهر آنتالیا

در یک دهه ای که گذشت، کشور ترکیه به عنوان یکی از کشورهای توریستی و گردشگری تبدیل شد. این کشور نظر همگان را به خود جلب کرد. ایرانیان بسیاری به شهرهای مختلف ترکیه سفر کرده و از جذابیت های آنها استفاده می کنند. صنعت گردشگری آنتالیا به عنوان یکی از مهمترین صنایع محسوب می شود. توجه داشته باشید که شهر آنتالیا با داشتن سواحل و اقامتگاه های بسیار زیادی که دارد باعث شده تا اولین انتخاب باشید. بسیاری از افراد به جای انتخاب شهر استانبول یا کوشی آداسی آنتالیا را انتخاب نمایند.

 گفتنی است این شهر دارای مساحت نسبتاً خوبی می ‌باشد و آب و هوای مطلوبی را دارد. لازم به ذکر است آنتالیا یکی از زیباترین شهرهای آسیایی محسوب می ‌شود. همین موضوع باعث شده که مروارید صنعتی گردشگری ترکیه نیز محسوب گردد. اما بسیاری از افراد برایشان سال پیش می ‌آید که چگونه شد و به چه صورت این شهر به عنوان یک جاذبه گردشگری تبدیل گشت. باید گفت که خود این شهر پتانسیل تبدیل شدن به این سمت و سو را داشت.

 تلاش‌های فراوانی در این زمینه صورت گرفته که در ادامه متن بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت. در کل می ‌توان گفت که مردمان این شهر و خدمات فراوانی که در این شهر وجود دارند بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب می نمایند.

شهر آنتالیا

 

رشد صنعت گردشکری آنتالیا

در مورد چگونگی تبدیل آنتالیا به مهمترین صنعت گردشگری ترکیه، بحث‌ های مختلفی وجود دارد. اینکه بگوییم آنتالیا به یکباره به مهم‌ ترین صنعت گردشگری ترکیه تبدیل شد به هیچ وجه صحت ندارد. تلاش‌ های فراوانی برای تبدیل این شهر به صنعت گردشگری صورت گرفته است. از مهم ‌ترین آن ها می ‌توان به ساخت انواع هتل ها و مراکز تفریحی و خدمات مختلفی که مسافران نیاز دارند اشاره کرد.

باید گفت که تلاش ها و هزینه های مختلفی برای این کار صورت گرفته است. این تلاش ها باعث شده امروزه شاهد تبدیل شدن آنتالیا به یک صنعت گردشگری باشیم. پس می‌توان گفت که این صنعت حداقل از سه دهه قبل برنامه ‌ریزی شده است و ما امروزه شاهد یک صنعت گردشگری قوی می باشیم. گفتنی است متخصصان و سرمایه‌گذاران در این رشد گردشگری بسیار تاثیرگذار بوده اند. اگر این سرمایه ‌گذاری ‌ها صورت نمی‌گرفت امروزه نمی توانستیم به خوبی این صنعت را ببینیم.

جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا و تاثیر آن بر گردشگری

سوالی که امروزه نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، این است که به جاذبه ‌های گردشگری چه تاثیری در شهر آنتالیا داشته اند. می‌ توان گفت که جاذبه ‌های گردشگری در آنتالیا نمونه های مختلفی را دارند. اگر بخواهیم جاذبه های گردشگری را نام ببریم باید از سواحل شروع کرده و به محیط های تفریحی دست ساز برسیم. سواحل مختلفی مانند ساحل لارا، ساحل کنی التی، ساحل چیرالی آنتالیا ساحل فازلیس، ساحل پاترا در آنتالیا وجود دارد. لذا از دیگر جاذبه‌ های گردشگری می‌ توان به دروازه هادریان، آبشار دودن، پارک آبی لند آف، آمفی تئاتر آسپندوس و… اشاره کرد. همانطور که می بینید جاذبه ‌های تاریخی و طبیعی توأم با هم در این شهر موجود می باشند. لذا جاذبه ‌های طبیعی یک جذب کنندگی خاصی را دارند.

لازم به ذکر است که جاذبه‌های تاریخی نیز می توانند دلیل خوبی برای سفر باشند. پس باید نتیجه گرفت صنعت گردشگری به جاذبه‌ های گردشگری مدیون است. لازم به ذکر است که در سرمایه گذاری هایی که در صنعت گردشگری آنتالیا صورت گرفته است به این موضوع فکر شده و بسیاری از سرمایه گذاران بر روی این موضوع تفکر داشته و به تولید جاذبه های گردشگری مناسبی دست زدند.

زمان سفر به آنتالیا

 

تاثیر آب و هوا در صنعتی گردشگری آنتالیا

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌ آید این است که آب و هوای شهر آنتالیا چگونه می باشد. می توان گفت که یکی از دلایل انتخاب آنتالیا برای سفر آب و هوای آن می باشد. در این مورد می توان گفت که شهر آنتالیا دارای آب و هوای بسیار خوبی است. همین آب و هوای مناسب باعث رشد صنعت گردشگری در آنتالیا شده است. گفته می شود که بهار یکی از مهمترین فصول گردشگری در آنتالیا می باشد. تابستان نیز گرم و خشک است و شما می توانید دمایی چون ۳۰ تا ۳۵ درجه را انتظار داشته باشید. پاییز نیز می توان یک گزینه مناسب باشد. لذا آب و هوای پاییز بسیار معتدل است. زمستان های آنتالیا نیز آنچنان سرد نمی باشد و دمایی بین ۱۹ تا ۱۵ درجه سانتیگراد را دارد.

 می‌ توان گفت آب و هوای این شهر بسیار مناسب است و همین جمله باعث می شود که صنعت گردشگری در آنتالیا به شدت پیشرفت کند. پس توصیه ما این است که سفر در هر فصلی برای شما بهترین گزینه است. با توجه به این موضوع صنعت گردشگری در آنتالیا رشد فراوانی داشته است. سعی کنید در انتخاب خود این موضوع را نیز لحاظ نمایید.

 حال به این موضوع فکر کنید که یک شهر دارای پتانسیل های مختلفی برای گردشگری می باشد. آب و هوای آن در تمامی فصول سال برای گردش و تفریح مناسب است. آیا شما به عنوان یک گردشگر آن را برای سفر انتخاب نمی کنید؟

آداب رسوم آنتالیا

 

چگونه شد که آنتالیا نگین گردشگری در ترکیه شده

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که تمامی این جاذبه ‌های گردشگری و نکاتی که در مورد صنعت گردشگری آنتالیا عنوان شد، در شهرهای مختلف دیگر مانند استانبول نیز صدق می کند. این جاذبه ها و خدمات رفاهی در تمام شهرهای ترکیه وجود دارد. اما چگونه شد که آنتالیا به نگین گردشگری در ترکیه تبدیل شد؟ جواب این سوال واضح است. زمانی که قصد خرید از یک مغازه را دارید و چندین مغازه در کنار آن می باشد بهترین را انتخاب می کنید. حال چگونه بهترین ها به خود را شما عرضه می کنند؟ در مورد این سوال می‌ توان گفت که اختلاف جزئی می ‌تواند مهم ترین عامل باشد.

 لذا شهر آنتالیا نسبت به سایر شهرهای ترکیه همین اختلاف جزئی را داشته است. آنتالیا توانسته است که باکیفیت خوبی که از خود ارائه داده مسافران را به سمت خود جذب نماید. همین موضوع باعث شده که آنتالیا به عنوان نگین گردشگری ترکیه محسوب شود. پس باید گفت در حوزه رقابت خوب است که بهترین ها را انجام دهید تا بتوانید رقابت را برنده باشید.

خدمات آنتالیا

 

اطلاعات کامل گردشگری در این شهر

اگر بخواهیم اطلاعات کاملی در مورد گردشگری آنتالیا ارائه دهیم، باید به نکات مختلفی اشاره کنیم. خدمات متفاوتی در این شهر موجود می باشد. از مهم‌ترین آنها می ‌توان به هتل ها، رستوران ها و مراکز تفریحی اشاره کرد. و سایل حمل و نقلی در این شهر به وفور فراهم شده است. توصیه می شود که با توجه به این خدمات سطوح بالا برای یک بار هم که شده به این شهر سفر کنید.

در کل می ‌توان گفت که از سایر اطلاعات گردشگری که باید در خدمت افراد قرار بگیرد باید به بخش‌ های مختلفی اشاره کرد. به طور مثال کشتی‌ های گردشگری، کشتی های کروز، استفاده از تور لیدر ها و چیزهای مختلف دیگری این سفر را برای شما جذاب می کند. این شهر فرودگاه های مختلفی را دارد و شما می توانید سفر خود را به راحتی انجام دهید.

در فصول مختلف سال جشنواره ‌های مختلفی برگزار می شود. شما می توانید با در نظر گرفتن این جشنواره ها سفر خود را انجام دهید. مهمترین نکته هزینه پایین در برابر این نوع از خدمات می باشد.

تور-آنتالیا

 

بحث پایانی

در پایان می توان گفت شرکت های مختلف گردشگری در زمینه ارائه تورهای گردشگری آنتالیا فعالیت بسیاری دارند. آژانس مسافرتی آمادای می تواند شما را به بازدید از این شهر گردشگری ببرد. گفتنی است که تور آنتالیا به عنوان اولین پیشنهادهای آژانس های مسافرتی می باشد. دلیل این موضوع با کیفیت بودن شهر آنتالیا در زمینه ارائه خدمات گردشگری می باشد. نکاتی که در متن بالا به آنها اشاره شد نکاتی می باشد که افراد باید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشند تا بتوانند انتخاب خوبی برای سفر به ترکیه انجام دهند.

جهت مشاهده لیست قیمت تور آنتالیا نوروز کلیک کنید.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران