پنانگ یا لنکاوی کدام یک بهتر است؟

پنانگ یا لنکاوی کدام یک بهتر است؟

 

سوالی که برای بسیاری از افراد که قصد دارند به کشور مالزی سفر کنند پیش می ‌آید، این است که در سفر به مالزی آیا شهر لنکاوی را انتخاب کنیم یا پنانگ را مورد توجه قرار دهیم. در این مورد می توان گفت لنکاوی یا پنانگ، هر دو از جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می ‌شوند و همین موضوع باعث ایجاد تصمیمی سخت برای گردشگران شده است. لذاهر دو شهر گزینه ‌ای مناسب برای سفر هستند اما یک سری از خصوصیات و جزئیات ممکن است آن یکی را برتر نماید. در کل می ‌توان گفت در زمان انتخاب لنکاوی یا پنانگ باید به یک سری از نکات توجه شود تا بتوان با دیدی بهتر تور لنکاوی یا تور پنانگ را انتخاب کرد.

 ما در ادامه نکاتی که به انتخاب لنکاوی یا پنانگ کمک می‌ کند را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما را در این مورد بیشتر یاری دهیم و شما نکات خوبی را برای انتخاب سفر در نظر بگیرید. اگر قصد سفر به مالزی و انتخاب یکی از شهرهای لنکاوی یا پنانگ را دارید، با ما تا پایان همراه باشید.

پنانگ یا لنکاوی مسئله این است

همانطور که در متون مقدمه به آن اشاره شد پنانگ یا لنکاوی به عنوان دو نمونه از شهرهای کشور مالزی همواره مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند. اما اینکه کدام یک بهتر است باید به طور کلی بررسی شود. اگر شما به عنوان فردی محسوب می شوید که زمان کافی برای مقایسه آن را ندارید، پس باید به یک سری از نکات که در مورد پنانگ یا لنکاوی وجود دارد توجه داشته و نسبت به انتخاب آن ها اقدام نمایید.

 در این مورد می توان گفت هر دوی این شهر به عنوان شهرهای ساحلی محسوب می شوند. لنکاوی به عنوان یک شهر معروف و پنانگ نیز به عنوان یک شهر معروف دیگر مالزی هر دو دارای خدمات مختلفی برای پذیرایی از مهمانان مختلف می باشند. این دو شهر دارای سواحل زیبا و خروشان مناسبی هستند. گفتنی است که در زمان انتخاب پنانگ و لنکاوی چیزی که می‌ تواند موجب انتخاب هر کدام از این دو شهر شود، شاید برای بسیاری از افراد علاوه بر سلیقه، نوع خدمات و بافت شهری به همراه جاذبه های گردشگری باشد. اما چیزی که این دو را از همدیگر جدا می‌ کند قابل لمس نمی باشد و باید هر دو را به صورت جداگانه بررسی کنیم تا شما بتوانید یک تصمیم کلی بگیرید.

پنانگ یا لنکاوی

 

شهر زیبای پنانگ

در مقایسه بین پنانگ یا لنکاوی در ابتدا به بررسی شهر زیبای پنانگ به عنوان یکی از شهرهای گردشگری مالزی خواهیم پرداخت. پنانگ به عنوان یکی از شهرهای توسعه یافته که به عنوان یک جزیره محسوب می‌ شود با شهر لنکاوی از لحاظ جغرافیایی کاملاً مختلف است. این شهر توسط جاده ها و ساختمان های بسیار بلند که معمولاً به آسمانخراش تلقی می شوند توسعه یافته است.

 لازم به ذکر است این شهر تنها دارای ساختمان های بلند می باشند و در بسیاری از نقاط شما با مناطق طبیعی و تفریحی روبرو خواهید بود. پنانگ دارای سواحل بیشماری است که اگر بخواهیم سواحل شهر پنانگ را با لنکاوی مقایسه نماییم، باید گفت که شهر لنکاوی ساحل های تمیز و زیباتری را دارد. یکی از خصوصیت های بسیار خوبی که شهر پنانگ دارد داشتن جاذبه ‌های تاریخی زیاد می باشد که باعث شده بسیاری از افراد در زمان انتخاب به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 معابد، موزه ‌ها، قلعه ها، خانه های بسیار قدیمی در این شهر وجود دارند که موجب زیبایی شهر پنانگ شده است. در کل می ‌توان گفت که پنانگ به عنوان یک مقصد عالی برای گردشگری محسوب می ‌شود و سواحل زیبای آن می تواند گزینه مناسبی برای افراد به حساب آید.

تور پنانگ

 

شهر زیبای لنکاوی

در گام بعدی مقایسه پنانگ یا لنکاوی باید به بررسی شهر زیبای لنکاوی پرداخت. در مورد این شهر باید گفت شهر لنکاوی به عنوان یکی دیگر از شهرهای ساحلی کشور مالزی محسوب می شود. بسیاری از ایرانیان مختلف رفت و آمدهایی به این شهر ساحلی داشته اند. لذا این شهر به عنوان یک شهر جزیره ای که دارای سواحل متعددی است همواره توانسته است گردشگران مختلفی را از سراسر دنیا به خود جذب نماید.

گفتنی است از جاذبه های اصلی این شهر باید به طبیعت آن اشاره داشت. همچنین شما می توانید در سفر به لنکاوی تفریحات شبانه بسیار خوبی داشته باشید و این می ‌تواند برای شما مناسب باشد. ساحل های لنگکاوی بسیار تمیز با آب های شیشه ‌ای و شن های طلایی می باشند. به علاوه آن هم با توجه به اینکه این منطقه یک منطقه آزاد است، دریافت نوشیدنی و سیگار در آن به کلی آزاد می باشد. در کل می توان گفت که این شهر دارای جذابیت ها و زیبایی های خاص خود می باشد و از لحاظ تفریحات آبی از شهر پنانگ پیشی گرفته است.

تور لنکاوی

 

جاذبه های گردشگری پنانگ

جاذبه های گردشگری پنانگ به عنوان یکی از شهرهای دیدنی بسیار زیبا مالزی می تواند دل هر بیننده ای را ببرد. شهر زیبای پنانگ به عنوان یکی از شهرهای تاریخی محسوب می‌ شود که از معابد و آثار تاریخی آن می ‌توان در طول سفر به پنانگ بازدید به عمل آورد. همچنین در این شهر حمل و نقل بسیارآسان است و شما می توانید جاذبه های گردشگری را به خوبی در این شهر مورد بررسی قرار دهید.

 آبشارها، جنگل‌ ها، غار خفاش و آکواریوم بسیار زیبا و پل های آبی که در آن وجود دارد به عنوان جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می ‌شوند لذا شما می توانید به پارک‌ های این شهر که از آب و هوای مطلوبی بهره مند می باشد رفت و لذت ببرید. در کل می‌ توان گفت که در شهر پنانگ شما انتخاب های بسیار زیادی برای تفریح و گردش خواهید داشت این موضوع می تواند به شما کمک کند که در زمان انتخاب پنانگ یا لنکاوی یک تصمیم بسیار مناسب اتخاذ نمایید.

پنانگ مالزی

 

جاذبه های گردشگری لنکاوی

‌ گفتنی است لنکاوی نیز به عنوان یکی از شهر های دیدنی مالزی دارای جاذبه‌ های گردشگری مختلفی می ‌باشد. از جاذبه‌ های گردشگری این شهر باید به میدان عقاب، پل هوایی لنکاوی، تله ‌کابین، دنیای زیر آب، کانون یوگا، پارک وحش و بهشت پرندگان لنکاوی، پارک دریایی، موزه سه بعدی، آبشارهای تلاگاتو جو و… نام برد. این نوع از جاذبه های گردشگری شهر لنکاوی بهترین آن ها به حساب می آیند.

 اگر بخواهیم در مورد این جاذبه های گردشگری در مقایسه با جاذبه های گردشگری پنانگ یک بررسی کلی انجام دهیم، می توان گفت که این جاذبه ‌های گردشگری بسیار کمتر می باشند و لنکاوی بیشتر به عنوان شهر ساحلخیز مالزی مورد توجه قرار می گیرد. در کل می توان گفت توصیه ما به شما این است تا با سفر به این منطقه از زیبایی های طبیعی و سواحل بسیار زیاد آن بازدید به عمل آورید.

لنکاوی مالزی

 

هزینه سفر پنانگ یا لنگکاوی؛ کدام یک ارزان تر است

یکی دیگر از مقایسه هایی که باید بین پنانگ و لنکاوی انجام داد، مقایسه بین هزینه سفر به این دو شهر می ‌باشد. اگر بخواهیم یک بررسی کلی داشته باشیم، باید گفت که قیمت‌ ها در این دو جزیره آن چنان تفاوت ندارد و با توجه به اینکه در یک کشور واقع شده اند هزینه ها یکسان است. افراد با توجه به هزینه ‌ای که صرف می کنند و لذتی که از سفر خود می ‌برند این مقایسه را انجام می دهند.

 باید گفت که این موضوع بستگی به سلیقه  افراد دارد. لذا بعضی از افراد هستند که سعی می کنند خدمات بهتری را در این شهر دریافت نمایند. در سفر به این دو شهر باید هزینه های بیشتری را خرج نمایند. اما اگر بخواهیم در زمینه خرید در این دو شهر نکاتی را عنوان کنیم، باید گفت که خرید در پنانگ قیمت های بالاتری دارد و در لنکاوی می توانید در مغازه های مختلفی که به صورت آزاد به فروش محصولات می ‌پردازند خریدهای خود را انجام دهید.

پس می ‌توان گفت که در لنکاوی شما می توانید هزینه های کمتری را برای سفر به خرج دهید. اما این هزینه ها آنچنان محسوس نمی باشد. در کل لنکاوری نسبت به پنانگ مغازه های بیشتری را دارد و شما برای خرید بهتر می توانید اقدام نمایید.

 

نتیجه کلی از مقایسه پنانگ یا لنکاوی

اگر بخواهیم یک بررسی کلی و مقایسه پایانی در مورد پنانگ و لنکاوی داشته باشیم، باید گفت افرادی که قصد انتخاب تور پنانگ یا تور لنکاوی را در تور مالزی دارند، باید با توجه به نیازی که از سفر دارند، یکی از این دو شهر را انتخاب کنند. در متن بالا بررسی شد که شهر گردشگری پنانگ دارای جاذبه ‌های گردشگری مختلفی می باشند که افراد می توانند برای سفر و سیاحت آن ها را انتخاب نمایند.

 لذا سفر به لنکاوی قیمتی کمی پایین ‌تر از پنانگ دارد. در کل توصیه ما این است که برای سفری گردشگری سعی کنید در ابتدا شهر پنانگ را در نظر بگیرید و سپس به سراغ لنکاوی بروید. نکاتی که در متون بالا در مورد این دو شهر عنوان شد، به عنوان نکات کلیدی می باشد که خوب است در زمان انتخاب بین این دو شهر حتما به این نکات توجه داشته باشید.

جهت مشاهده لیست تورهای مالزی کلیلک کنید.

 

 

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است