همه چیز در مورد پاریس

همه چیز در مورد پاریس

 

کمتر کسی در دنیا وجود دارد که برای یک بار هم که شده نام پاریس را به زبان نیاورده باشد. شهر پاریس شهر زیبایی ها است. شهری که در آن عشق معنا پیدا می نماید. این شهر یکی از بزرگترین شهرهای دنیا و زیباترین آن ها می باشد. بسیاری از افراد دوست دارند تا برای سفر خود به این شهر اطلاعات جامعی را در اختیار داشته باشند.

 سال های سال است که این شهر به عنوان یک قطب گردشگری محسوب می ‌شود. زیبایی های این شهر در بخش های مختلفی وجود دارد. از برج سر به فلک کشیده ایفل گرفته تا موزه های مختلفی مانند موزه لوور و جاذبه های طبیعی و گردشگری این شهر، همه و همه زیبایی های این شهر را به تصویر می‌کشاند.

 لذا ما در این متن قصد داریم تا نکاتی کلی در مورد شهر پاریس و چگونگی سفر به آن را برای افراد بازگو نماییم. قصد داریم که در ادامه نکاتی در مورد این شهر، آب و هوای آن، آداب و فرهنگ، جاذبه های گردشگری و سایر نکاتی که افراد دوست دارند برای سفر به این شهر بدانند را عنوان نماییم. چنانچه شما نیز قصد دارید تا با پاریس آشنایی پیدا کنید با ما همراه باشید. ما تا پایان همه چیز درباره شهر پاریس را به شما ارائه خواهیم داد.

نکات کلی در مورد شهر پاریس

بسیاری از افراد دوست دارند تا اطلاعاتی کلی در مورد موقعیت جغرافیایی و اطلاعات کلی پاریس داشته باشند. توجه داشته باشید که این شهر یکی از بزرگترین شهرهای دنیا می باشد. شهر پاریس با داشتن مساحتی بالغ بر ۱۵۰ کیلومتر مربع، جمعیتی در حدود دو میلیون نفر را در خود جای داده است. البته این جمعیت در کل منطقه شهری پاریس چیزی بالغ بر ۱۲ میلیون نفر می باشد.

توجه داشته باشید که این شهر از بزرگ ترین شهر ها در اروپا به حساب می آید. داشتن جاذبه های گردشگری موجب شده تا این شهر به یک قطب گردشگری تبدیل شود.

هر آن چیزی که در نظر یک گردشگر وجود داشته باشد، در فرانسه موجود است. از فرهنگ و ادب گرفته تا گالری های هنری، جاذبه ‌های فرهنگی، آثار مختلف زیبا و … که شما در این شهر می توانید ببینید. توجه داشته باشید که زبان رسمی مردم پاریس فرانسوی می باشد. شما در سفر به این شهر به انگلیسی هم می توانید ارتباط برقرار کنید. واحد پول این شهر یورو است. اگر قصد رانندگی دارید باید از جهت راست رانندگی نمایید. در کل باید گفت که این شهر می تواند مقصد خوبی برای گردشگران باشد.

پاریس ، فرانسه

 

چرا پاریس همگان را به وجد می آورد

سوال می‌ شود که چرا پاریس همگان را به وجد می آورد؟ بهتر است که این سوال را با سوال جواب دهیم. چرا پاریس همگان را به وجد نیاورد؟ چه چیزی کم دارد؟ گویی تمام زیبایی های دنیا در شهر پاریس جمع شده ‌اند. قدم های عاشقانه در خیابان شانزلیزه هیچگاه فراموش شدنی نیستند. بازدید از برج ایفل و عظمت زیبای آن هیچگاه گردشگران را سیر نخواهد کرد.

 طبیعت بکر، خیابان های زیبا، مجتمع های تجاری با کیفیت همه و همه زیبایی های این شهر را به افراد نشان می دهند. لذا بسیاری از افراد برای بازدید از شهر فرانسه شور و شعف خاصی دارند. فرانسه کشوری است که فستیوال های مهم در آن برگزار می شوند. تصور کنید که در زمان برگزاری این فستیوال ها در این شهر حضور دارید؛ مطمئناً با برگزاری آن ها به وجد خواهید آمد.

همانطور که در تصاویر آمده شده می بینید زیبایی و عظمت این شهر بسیار زیاد است. این زیبایی ها افراد را در سفر به پاریس و کشور فرانسه به وجد می آورد. وجود جاذبه ‌های تاریخی که فرهنگ و تمدن بشریت و اروپا را به شما نشان می ‌دهند کافی است که در سفر به شهر پاریس ذوق زده شوید. در کل باید گفت که پاریس زیباترین شهر اروپا می باشد. همین نکته کافی است تا ۸۰ درصد از گردشگران شهر پاریس را به عنوان سرلیست خود انتخاب نمایند.

آب و هوایی که در پاریس حاکم است

اگر بخواهیم آب و هوای شهر پاریس را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت آب و هوای این شهر به مانند آب و هوای ایران است. باید گفت که این شهر دارای آب و هوای ۴ فصلی می باشد. شما تفاوت آب و هوا در روزهای ابتدایی هر فصل خواهید دید. یعنی در شهر پاریس اولین روز پاییز با بادهای پاییزی و آب و هوای معتدل شروع ‌می شود. تابستان آب و هوایی بسیار گرم دارد. زمستانش به همراه برف و باران های نسبتاً ملایم می باشد. بهار این کشور سرسبزی و زیبایی جالبی را دارد و فرصتی مناسب برای سفر میباشد، مشاهده تور پاریس نوروز ۹۹ .

 گفتنی است که این شهر ممکن است به ۳۵ درجه هم نزدیک شود. در کل می ‌توان گفت که تمامی فصول شهر پاریس جذابیت های خاص خود را دارند. اگر بخواهیم یک نمونه وطنی از لحاظ آب و هوایی نام ببریم، بهتر است به بروجرد استان لرستان اشاره کنیم. آب و هوای این شهر دقیقاً به شکل آب و هوای شهر پاریس می باشد. تا جایی که مردمان این شهر به آن پاریس کوچولو می‌گویند. پس می‌توان گفت که آب و هوای پاریس بسیار معتدل است و گزینه بسیار مناسبی برای سفر در تمامی فصول می باشد.

سفر به پاریس

 

نکاتی در مورد آداب و فرهنگ مردم پاریس

در مورد آداب و فرهنگ هنر مردم شهر پاریس باید بررسی عمیقی شود. مردمان شهر پاریس به هنر تحصیلات و چگونگی لباس پوشیدن اهمیت بسیار زیادی می دهند. آن ها تعصب ویژه ‌ای بر روی زبان و فرهنگ خود دارند. آن ها ترجیح می‌ دهند که با یکدیگر به صورت کاملاً فرانسوی صحبت نمایند. مردمان شهر پاریس زیباترین زبان فرانسوی را صحبت می کنند. جالب است که بدانید پاریسی ها بسیار به یکدیگر احترام می گذارند. اگر با یکدیگر برخوردی داشته باشند به شدت از هم عذر خواهی می کنند.

یکی از کلمات بسیار پرکاربرد در فرهنگ مردم پاریس پقدون می ‌باشد. لذا آن ها در کوچکترین برخوردی از همدیگر عذرخواهی می کنند. آنها به سلام کردن اهمیت بسیار زیادی می دهند. اما معمولاً لبخند همواره بر روی لبان مردم این شهر وجود دارد. اما اگر بخواهیم از اعتقادات آن ها سخن به میان آوریم باید بگوییم که مردمان این شهر عموماً مسیحی و تعداد کمی مسلمان می باشند. مسلمان های شهر پاریس از اعتقادات ویژه‌ای برخوردار هستند. نمونه آن را می توانید در حرکت زیدان در فینال سال ۲۰۰۶ به یاد آورید. در کل فرهنگ، ادب، هنر در این شهر حرف اول را می زند. پس سعی کنید در این شهر این چند ویژگی را مورد توجه قرار دهید.

جاذبه های گردشگری که در تور پاریس می توان به آن ها سرک کشید

شاید بتوان گفت که جاذبه های گردشگری مهمترین رکن برای انتخاب یک منطقه برای گردش می باشد. اگر بخواهیم جاذبه‌گردشگری که در شهر پاریس نظر افراد را به خود جلب می‌کند معرفی کنیم، در ابتدا باید برج ایفل را نام ببریم. آنقدر برج ایفل گفته شده است که همگان تصور می کنند که تنها جاذبه گردشگری این شهر برج ایفل است. اما اینطور نیست؛ جاذبه های متعدد دیگری مانند موزه لوور به عنوان نامی ترین جاذبه گردشگری در شهر پاریس موجود می باشد.

 کلیسای سکره کر کلیسایی است که شما می توانید به عنوان یک مکان زیارتی از آن بازدید کرده باشید. کلیسای سنت شاپل را به هیچ وجه نباید از دست دهید. این کلیسا در بین سال‌ های ۱۲۳۸ و ۱۲۴۸ بنا شده است و یکی از زیباترین بناهای شهر پاریس و تاریخی ترین آن ها می باشد. باغ لوکزامبورگ و طاق پیروزی از دیگر جاذبه های گردشگری شهر پاریس محسوب می ‌شود.

 سعی کنید در سفر به پاریس برای یک بار هم که شده در خیابان شانزلیزه قدم بزنید. موزه هایی چون موزه رودن را مورد توجه قرار دهید. موزه پیکاسو موزه بسیار مناسبی برای بازدید از آثار خلاقانه و زیبای هنرمند معروف پیکاسو می باشد.

جاذبه های پاریس

 

نکات مهم برای سفر به پاریس

در متن بالا همه چیز را در مورد شهر پاریس مورد بررسی قرار دادیم. اما افراد برای استفاده از این اطلاعات باید بدانند که چگونه می توانند سفر به پاریس را تجربه کنند. افراد برای سفر به شهر پاریس باید سعی کنند تا در ابتدا به سفارت فرانسه مراجعه کرده و با رزرو وقت این سفارت نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند.

 توجه داشته باشید مراحل دریافت ویزا و پاسپورت را یک ماه قبل از سفر خود انجام دهید. گفتنی است که برای سفر به پاریس می توانید از خدمات آژانس های مسافرتی استفاده نمایید. خدمات آژانس مسافرتی آمادای در این زمینه خدمات منحصر به فردی می باشد. آمادای سعی کرده تا بهترین ها را برای مسافران تور پاریس تدارک دیده و به آن ها ارائه دهد. شما می توانید با دریافت این خدمات اوقات خوشی را در شهر پاریس، شهر رویایی اروپا داشته باشید.

در پایان توصیه ما این است که در شهر پاریس حتماً جاذبه های گردشگری آن را یک به یک مورد بررسی قرار دهید. سعی کنید تا بهترین ها را در این شهر داشته باشید.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است