نگاهی به شکل گیری صنعت گردشگری در دبی

نگاهی به شکل گیری صنعت گردشگری در دبی

 

هر فردی در هر کجای دنیا اگر قصد سفر به یکی از جاذبه های گردشگری را داشته باشد حتماً یک بار نام دبی به گوشش خورده است. دبی یکی از شهرهای توریستی در دنیا محسوب می شود که بسیاری از افراد دوست دارند به آن سفر کنند. دبی پایتخت کشور امارات متحده عربی می باشد. این شهر دارای جاذبه ها و دیدنی های بی نظیری است. لذا صنعتی گردشگری در دبی سیر متفاوتی داشته است.

 دبی به عنوان یکی از شهرهای تازه شکل گرفته محسوب می ‌شود. این شهر به سرعت رشد کرده و صنعت گردشگری در آن افزایش پیدا کرده است. دبی را می ‌توان به عنوان یکی از پیشرفته ترین و پرجاذبه ترین شهرهای حال حاضر دنیا دانست. در کل می‌توان گفت نکات مختلفی در شکل گیری صنعت گردشگری دبی تاثیرگذار بوده که ما قصد داریم آنها را بررسی کنیم. در ادامه تاثیر جاذبه ها در گردشگری، در اقتصاد و نکات مختلفی را عنوان خواهیم کرد. مطمئناً شما در پایان به سیر تکاملی امارات  پی خواهید برد و یک نتیجه کلی در مورد این شهر خواهید گرفت.

رشد صنعت گردشگری در دبی

شاید اگر به ۱۰۰ سال پیش دبی برگردیم بیابان خشک و بی آب و علف را ببینیم. تصاویری که هیچگاه افراد را متقاعد نمی‌کند که این دبی است ۱۰۰ سال پیش دبی را به ما نشان می دهد. اما امروز تصاویر دبی را که می ‌بینیم می‌گوییم این شهر بلاشک در آسیا نیست. بیشتر که نمی نگریم و به جاذبه‌های گردشگری آن توجه می کنیم می گوییم این شهر بر روی کره زمین هم نیست.

امارات متحده عربی اعلام کرده است که دبی در سال ۲۰۲۱ رقم گردشگران را به ۴۵ میلیون نفر خواهد رساند. بعضی از کشورهای اروپایی و یا آسیایی زیر ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارند. این ارقام و رقم هایی که عنوان می ‌شود برای شما جالب نیست؟ این سوال برایتان پیش نمی‌آید چه شده که جمعیت گردشگران به این رقم رسیده است؟ در این مورد می توان گفت که سیر تکامل شکل گیری صنعت گردشگری به یک باره متحول شد.

 شیخ های میلیاردر دست به دست هم دادند تا دبی را از یک بیابان بی آب و علف به شکل امروزی درآورند. رشد صنعت گردشگری نه تنها باعث غنی شدن این کشور از لحاظ مالی شد بلکه نام آن را در دنیا پرآوازه کرد. امروزه  صنعت گردشگری در دبی رشدی صعودی با سرعتی نجومی دارد.

دبی امارات

 

تاثیر جاذبه ها در رشد صنعت گردشگری دبی

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین نکات در صنعت گردشگری دبی جاذبه ها می باشند. جاذبه های گردشگری در کشور امارات متحده عربی اغلب دست ساز هستند. مطمئناً بیابان های خشک و بی آب و علف جاذبه گردشگری آنچنانی و تاریخی خاصی ندارند. لذا شیخ های میلیاردر به این نتیجه رسیدند که باید جاذبه های گردشگری را خود به وجود آورند.

 انصافاً آن ها در ایجاد این جاذبه های گردشگری موفق بودند. این موفقیت به جایی ختم شد که امروز از دبی به عنوان پرطرفدارترین شهر در حوزه گردشگری نام می برند. در جاذبه های مختلف گردشگری این شهر  باید از سواحل آن شروع کرد. سواحل دبی به عنوان معدود جاذبه های طبیعی این کشور محسوب می‌ شوند. به وجود آمدن برج های زیبا، خیابان های مهندسی ساز و پاساژها و مراکز خرید بسیار زیبا همه از جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شوند.

اگر بخواهیم از مهمترین جاذبه های این شهر نامی ببریم، باید ساعت ها در مورد آنها صحبت کنیم. اما برای چند نمونه باید به دبی مال، برج العرب، منطقه جمیرا، برج خلیفه و غیره اشاره کرد. وجود برج خلیفه خود به تنهایی می تواند چند میلیون نفر را در سال جذب نماید. اگر امروزه این صنعت در دبی رشد فراوانی داشته است باید نقش جاذبه ها را نام برد۰ می توان از دبی درس هایی را گرفت. لذا در شهرهای مختلف می توان جاذبه های این چنینی برای جذب گردشگر به وجود آورد. صنعت گردشگری در دبی با این جاذبه ها خلاصه نمی شوند. خدمات رفاهی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت از مهمترین بخش های جذب گردشگر می باشد.

تور دبی ژانویه

 

تاثیر صنعت گردشگری دبی بر اقتصاد آن

درست است که کشور امارات از لحاظ داشتن منابع زیرزمینی بسیار غنی است. اما توجه داشته باشید که کشورهای دیگر نیز از این منابع بهره مند می باشند. اما کشوری مانند امارات علاوه بر این منابع زیرزمینی سالانه میلیون ها دلار از صنعت گردشگری درآمد دارد. همین موضوع باعث بالارفتن درآمدها در دبی شده است.

 به هیچ وجه نمی توان نقش صنعت گردشگری دبی را در اقتصاد این کشور انکار کرد. دبی صنعت گردشگری فعالی داشته و سالانه درآمد های مختلفی را از آن کسب می‌کنند. مطمئناً با کسب این درآمدها می توان صنعت گردشگری خود را بیشتر بهبود دهید. پس باید گفت که رشد صنعت گردشگری هم به مردمان این شهر و هم به اقتصاد آن کمک فراوانی می نماید. در کل می توان گفت که سرمایه‌گذاران در آن نیز به این موضوع توجه فراوانی داشته اند. صنعت گردشگری هرآنچه که فعال تر باشد درآمدزایی بالاتر دارد. پس سرمایه‌گذاران این کار را یک معامله برد برد می دانند.

گردشگران شهر دبی

گردشگران مختلفی به دبی مراجعه می کنند. همانطور که در اول متن گفته شد کمتر کسی می باشد که دبی را نشناسد. همین موضوع باعث رشد صنعت گردشگری در دبی شده است. گردشگرانی از کشورهای آفریقایی، آمریکایی، اروپایی و آسیایی همگان دوست دارند که برای یک بار هم که شده به دبی سفر کنند. مسافران مختلفی هنگامی که به کشور امارات و دبی سفر می کنند، ناخود آگاه مقداری زیادی از پول خود را در این شهر خرج می‌کنند. در کل می ‌توان گفت که از ایرانیان گرفته تا آمریکایی ها  همه دوست دارند که شهر دبی و زیبایی های آن را ببینند. این تعداد توریست در شهر دبی باعث گسترش و شکل گیری صنعت گردشگری دبی شده اند. صنعت گردشگری دبی به ‌دست گردشگران مختلف می باشد. اگر مسافران این شهر را مورد اقبال قرار ندهند هرآنچه که برای آن خرج شود به بیراهه رفته است.

گردشگران دبی

 

خدمات گردشگری در صنعت گردشگری دبی

گفتنی است جاذبه های گردشگری تنها دلیل جذب توریست به دبی نمی باشد. خدمات رفاهی مانند هتل ها، رستوران ها و مراکز تفریحی به عنوان یکی از بهترین و تاثیرگذارترین عوامل در صنعت گردشگری دبی محسوب می‌ شود. دبی دارای خدمات مختلف گردشگری می باشد. شما از هتل های ۳ ستاره تا ۷ ستاره در دبی پیدا خواهید کرد. آیا این موضوع عاملی برای جذب گردشگران نمی باشد؟ آیا شما به عنوان یک توریست در ابتدا خدمات رفاهی که مقصد مورد نظرتان دارد را در نظر نمی گیرید؟

 پس می توان به این نتیجه رسید که تمامی این خدمات رفاهی و امکاناتی که در دبی موجود است، باعث رشد صنعت گردشگری در این کشور شده است. شما می توانید با توجه به سطح بودجه ای که دارید خدمات مختلفی را در دبی انتخاب کنید. می بینید همین جمله نشان می دهد که شما دست بازی برای انتخاب خدمات در دبی دارید. همین موضوع باعث رشد صنعت گردشگری دبی می شود. تمام این عوامل دست به دست هم می‌ دهند تا گردشگران امارات را برای گردش و تفریح انتخاب کنند. همین موضوع ناخودآگاه باعث رشد صنعت گردشگری آن می شود.

گردشگری دبی

 

نکات کلی در مورد صنعت گردشگری دبی

شاید اگر شیوخ عرب به این فکر نمی افتادند که صنعت گردشگری دبی را ارتقا دهند این شهر هیچگاه رشد نمی کرد. اما امروزه با پیشرفت صنعت گردشگری ساکنین دبی همه به تاجران درجه یکی تبدیل شده اند. دبی امروزه توانسته است خود را در صنعت گردشگری به همگان عرضه کند. این عرضه کردن در سرمایه‌ گذاری با تدبیر، فکر و زمان گذاری به دست آمده است.

اگر در شهر شما نیز این دوراندیشی وجود داشته باشد، می‌تواند به یک جاذبه گردشگری تبدیل شود. ایران باید از صنعت گردشگری امارات درس هایی را یاد بگیرد. تصور کنید پتانسیل هایی که در ایران موجود است با سرمایه‌گذاری های دبی همراه شود. مطمئناً وضعیت اقتصادی امروز ما دگرگون خواهد شد. نکات مختلفی امروزه توجه همگان را در مورد دبی به خود جلب کرده است. دبی شهری است که بر پول بنا نهاده شده است اما این سرمایه‌گذاری خود پول آور شده است. پس می توان نتیجه گرفت در هر زمینه ای که سرمایه‌گذاری خوبی صورت بگیرد مطمئناً باعث سودآوری زیادی خواهد شد.

بحث پایانی

در پایان می توان گفت که صنعت گردشگری امارات نگینی بر آسیا شده است. هر  قاره ای دارای یک نقطه مناسب گردشگری می باشد. نقطه مناسب گردشگری آسیا دبی است. هزینه هایی که برای صنعت گردشگری دبی شده است همه امروز برگشته است. پس می‌توان گفت سیر تحول در صنعت گردشگری دبی با هزینه های کلان بنا نهاده شده است.

توصیه می شود که برای یک بار هم که شده با استفاده از تور های مختلف گردشگری صنعت گردشگری دبی را از نزدیک ببینید. ببینید که چگونه برج ‌ها و خدمات رفاهی در خدمت شما هستند. ببینید که چگونه می توان کشور خود را به یک قطب گردشگری تبدیل کرد. در پایان می توان گفت که شما می توانید برای بازدید از این جاذبه ها و خدمات مختلف تور دبی ، آژانس های گردشگری را انتخاب کنید. آمادای حاضر است برای به تصویر کشاندن جاذبه های گردشگری و صنعت گردشگری این شهر  شما را در تور دبی نوروز  همراهی نماید.

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است