نکات مهم خرید در استانبول

نکات مهم خرید در استانبول

 

کشور ترکیه یکی از کشورهای پر گردشگر در دنیا محسوب می شود. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد در زمان سفر به این کشور، خرید های مختلفی داشته باشند. اقتصاد آن با توجه به این خریدها دستخوش تغییراتی قرار گرفته است. توجه داشته باشید که شهر استانبول یکی از شهرهای پر گردشگر ترکیه محسوب می ‌شود. خرید در استانبول دارای شرایط و قواعد خاصی می باشد. شما باید نکات مهم خرید در استانبول بدانید، که در زمان سفر به استانبول باید چه چیزهایی را بخرید. از کدام مغازه ها و فروشگاه ها نسبت به خرید اقدام نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از افراد آگاه و پرتجربه در این زمینه می ‌تواند بهترین گزینه باشد.

لازم به ذکر است که می ‌توانید قبل از سفر به استانبول در مورد چگونگی خرید در استانبول نکاتی که پیرامون آن وجود دارد اطلاعاتی را کسب کرده و سپس نسبت به خرید اقدام نمایید.

 ما در این مطلب قصد داریم با توجه به اینکه سفر به تور استانبول یکی از مهمترین سفرهای ایرانیان می باشد، خرید در استانبول را مورد بررسی قرار داده و افرادی که در این زمینه قصد دارند اطلاعات کسب نمایند راهنمایی کنیم. ما در ادامه  متن نکاتی همچون چگونگی خرید در استانبول، انواع فروشگاه ها، قیمت ها و نکات اینچنینی را عنوان می کنیم. با ما تا پایان من همراه باشید.

در استانبول چه چیزهایی می توان خرید؟

افراد برای خرید در استانبول همواره گیج می شوند. بسیاری از آن ها دوست دارند که بدانند چه باید بخرند و چه نباید بخرند. همه چیز در استانبول خریدنی است. اما بسیاری از افراد دوست دارند تا با سوغات خاص استانبول آشنا شوند.

 در اولین پیشنهاد، پیشنهاد ما به شما خرید فرش و گلیم می باشد. فرش و گلیم یکی از کالاهای کاربردی می باشد که در استانبول فروش بالایی دارد. این نوع  از سوغات، جنس و کیفیت مرغوبی دارد. برای خرید فرش و گلیم در استانبول زمان کافی را در نظر بگیرید.

پارچه و ملحفه دومین پیشنهادی است که توسط ما به افراد ارائه می ‌شود. شما از پارچه های خوب ترکیه ای می توانید در استانبول خرید نمایید. توجه داشته باشید که بهترین فروشگاه ها برای خرید پارچه در نظر بگیرید و به آن مراجعه نمایید.

 اما زیورآلات و جواهرات مختلف در استانبول بسیار خودنمایی می کنند. گونه های مختلفی از زیورآلات و جواهرات موجود می باشد. در بازار است شما می توانید طرح های مختلفی را خریداری نمایید. سعی کنید اشیای هنری و صنایع دستی را از دست ندهید. علاقه ‌مندان می‌ توانند در فروشگاه های مدرن صنایع دستی را در استانبول پیدا کنند.

 خرید در استانبول به این دسته ها ختم نمی ‌شود. کفش های دست دوز ترکی همواره شهره خاص و عام بوده است. توجه داشته باشید که شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های کفش فروشی قدیمی و مدرن این کفش ها را تهیه نمایید. از دیگر کالاهایی که می توانید در خرید استانبول درنظر بگیرید باید به خوراکی ها، انواع ادویه جات ها و… اشاره کرد.

خرید در استانبول

 

آشنایی با برخی از مراکز خرید در استانبول

سوال بعدی که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر می ‌کند، این است که از چه فروشگاه هایی نسبت به خرید اقلام اقدام نماییم. خرید در استانبول در بهترین حالت خود صورت می گیرد. خرید در استانبول به دلیل وجود فروشگاه‌های مختلف بسیار آسان است.

 توجه داشته باشید که مراکز مختلف این شهر مانند مرکز خرید کانیون یکی از بهترین مراکز خرید می باشد. این مرکز خرید علاوه بر داشتن فروشگاه‌های مختلف به عنوان یک محیط گردشگری نیز محسوب می ‌شود. ۱۶۰ فروشگاه در این مرکز خرید وجود دارد و ۹ پرده سینما به اضافه مرکز تناسب اندام در آن قرار گرفته است. کانیون چهار طبقه می باشد و شما به راحتی می توانید از آن خرید نمایید.

مرکز خرید پالادیوم از دیگر مراکز خرید مهم استانبول می باشد. افرادی که قصد خرید در استانبول را دارند می توانند به این مرکز خرید ۱۹۰ فروشگاهی مراجعه نمایند. توجه داشته باشید که شما می ‌توانید اقلامی چون پوشاک زنانه و مردانه و بچه گانه به همراه کفش عطر و انواع لباس های ورزشی را خریداری نمایید.

 مراکز خرید دیگری مانند خیابان استقلال، مرکز خرید الیویوم وجود دارد.

 در متون قبلی سایت مراکز خریدی چون مرکز خرید استانبول مال، مرکز خرید فروم، بازار قدیمی استانبول، مرکز خرید جواهر استانبول و… عنوان شد.

مراکز خرید در استانبول

 

چه کارهایی باعث ایجاد ضرر در زمان خرید می شود

توجه داشته باشید که کارهای مختلفی را باید انجام دهید تا در خرید خود سود داشته باشید. زمانی که خرید در استانبول را مورد توجه قرار می ‌دهید، باید یک سری از کارها را انجام دهید. در مقاله بهترین زمان خرید در استانبول و معرفی مراکز خرید، بعضی از این نکات را عنوان نمودیم. اما مطالب بسیار زیادی وجود دارد که شما باید به آن توجه داشته باشید تا بهترین خرید را انجام دهید.

۱

 سعی کنید قبل از رفتن به خرید در استانبول از قیمت ها اطلاع حاصل پیدا نمایید. مطمئن شوید که قیمت یک کالا چقدر است؟ سعی کنید که بر روی آن چانه زنی کنید. چانه ‌زنی در ترکیه و شهر استانبل جواب می دهد. شما می توانید با چانه زدن مبلغ قابل توجهی از کالا را کاهش دهید.

۲

اما برای خرید در استانبول بگردید. این بدین معناست که به یک مغازه اکتفا نکنید. به طور مثال شما یک کالا را در یک جا می بینید و می خواهید آن را بخرید. قبل از اینکه نسبت به خرید اقدام کنید، سعی کنید چند مغازه دیگر را نیز مورد بررسی قرار دهید. با گشتن در مغازه های استانبول مطمئناٌ قیمت های پایین تری پیدا خواهید کرد.

۳

 زمانی که به سراغ خرید در استانبول می روید، خود را علاقمند نشان ندهید. این بدین معناست که صاحبان مغازه در استانبول زمانی که شما را علاقه مند ببینند پای خود را بر روی گلویتان می گذارند. علاقه نشان دادن باعث کمتر تخفیف گرفتن می شود. لذا تصور بر این می شود که هر چقدر که او بخواهد شما می دهید. سعی کنید که از نشان دادن علاقه بیش از حد خودداری نمایید.

۴

توجه داشته باشید که هیچگاه قیمت پیشنهادی خود را عنوان نکنید. به طور مثال ممکن است یک کالا ۱۰ لیر ارزش داشته باشد و شما از روی سادگی بگویید چیزی در حدود ۱۱ لیر می خواهید؛ مطمئناً آنها آن کالای ده لیری را به شما ۱۱ لیر می دهند و اگر این نکات را در نظر بگیرید، مطمئناً خرید در استانبول برایتان بسیار ساده خواهد شد.

خرید استانبول

 

قیمت ها در استانبول چگونه است

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است، این است که قیمت ها در استانبول چگونه می باشد؟ افرادی که قصد خرید در استانبول را دارند همواره به دنبال پیدا کردن فروشگاه های ارزان قیمت می باشند. باید گفت که قیمت ها در استانبول بسیار پایین می باشد. البته این معیاری است که با توجه به قیمت ها در ایران سنجیده می ‌شود. شما زمانی که قصد خرید یک شکلات را دارید و قیمت آن را با ایران مقایسه می ‌کنید این تفاوت قیمتی را درک می نمایید. توجه داشته باشید که قیمت ها در فروشگاه‌ ها مختلف است.

به طور مثال یک فروشگاه ممکن است که قیمت پایین تری را ارائه دهد و بعضی‌ها قیمت بالاتری را ارائه می‌ دهند. به طور مثال فروشگاه های موجود در بازار قدیمی قیمت‌های پایین ‌تری را دارند. همچنین فروشگاه هایی که در پاساژها و مراکز لوکس موجود می باشند، قیمت های بالاتری را دارند. در کل باید گفت که استانبول یک شهر خوب برای خرید می باشد. قیمت ها در آن می تواند توجه شما را به خود جلب نماید. پس سعی کنید خرید های خود را در کشور ترکیه بیشتر در استانبول انجام دهید.

مراکز خرید

 

کارت استانبول برای خرید در استانبول

یکی از پیشنهاداتی که ما برای افراد علاقمند به خرید و گردش در استانبول داریم، این است که حتماً از کارت استانبول استفاده نمایند. معمولاً هر کشوری دارای یک سیستم حمل و نقلی خاص خود می باشد. کشور استانبول نیز برای گردشگران خاص خود این سیستم را در نظر گرفته است. مراکز خرید مختلفی که در سطح استانبول وجود دارد باعث سختی در رفت و آمد شده است. این سختی باعث سر گیجه بسیاری از گردشگران می‌ شود. این سر گیجه به این دلیل است که چگونه به مراکز خرید بروند. شما می توانید برای خرید کارت استانبول، به پایانه های اتوبوس و مترو مراجعه کنید. توجه داشته باشید که این کارت‌ ها به شما اینترنت نیز ارائه می دهند و یک وای فای کار نیز محسوب می ‌شود.

کارت استانبول

 

خدماتی که آمادای در این زمینه به افراد ارائه می دهد

توجه داشته باشید که خرید در استانبول به راحتی امکان پذیر نیست. شما باید با افرادی به خرید بروید که از علم کافی در این زمینه بهره ‌مند باشند. زمانی که به تور استانبول سفر می کنید می توانید از تور لیدرها کمک بگیرید. آژانس مسافرتی آمادای خدمات بیشماری را در این زمینه به شما ارائه می دهد. تور لیدر ها می توانند چگونگی خرید در استانبول را به شما آموزش دهند. آن ها می توانند شما را به مراکز خرید با کیفیت ببرند. شما می توانید زمان‌ بندی خاص خرید در استانبول را از تولید رها جویا شوید.

توجه داشته باشید که آمادای تنها به این نکات ختم نمی شود. آن ها می دانند که چگونه برای شما قیمت‌ ها را کاهش دهند. پس همانطور که می بینید استفاده از خدمات آماد‌ای در تور استانبول و خرید در این شهر می تواند گزینه مناسبی باشد. سعی کنید که همواره از خدمات آمادای استفاده کنید و یا مشاوره های لازم را در این زمینه از متخصصین ما دریافت نمایید.

بحث پایانی

اگر بخواهیم در پایان یک نتیجه کلی از خرید در استانبول داشته باشیم، باید مسائل مختلفی را عنوان کنیم. توجه داشته باشید که مراکز خرید مختلفی در استانبول موجود می باشند. هر کدام کالاهای خاص خود را می فروشند. اگر شما بخواهید یک کالای لوکس را خریداری کنید، باید به مراکز خرید معتبر مراجعه نمایید. کالاهایی که برای سوغات مورد استفاده قرار می‌ گیرند، معمولاً در بازار سنتی این شهر یافت می شوند.

 سعی کنید برای خرید در ترکیه استانبول را در نظر بگیرید. استانبول به عنوان قطب تجاری ترکیه محسوب می شود. شما با خرید از این شهر کالاهای بهتری با قیمت های بهتری را دریافت کرده اید. این نکاتی که در متون بالا به آنان اشاره شد برای خرید در استانبول برایتان کارا می باشد.

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است