معرفی شهر گوا و راهنمای سفر به آن

معرفی شهر گوا و راهنمای سفر به آن

 

کشور هند کشور زیبایی ها، کشور تمدن عجیب و غریب، کشوری که شهرهای مختلف با آیین ‌های سنتی مختلف را در خود جای داده است. این کشور دارای شهری به نام شهر گوا می باشد. شهر گوا یکی از شهر های بسیار قدیمی با جاذبه های گردشگری قدیمی و تاریخی می باشد که باعث شده بسیاری از افراد برای سفر به آن از هم اکنون اقدام نمایند. لذا بسیاری از افراد دوست دارند تا برای یک بار هم که شده سفر به گوا را تجربه کرده و از جاذبه‌ های گردشگری و حقایق مختلفی که در مورد این شهر وجود دارد آگاهی پیدا کنند.

اگر دوست دارید تا همه چیز را در مورد گوا بدانید خوب است که به ادامه متن ما توجه ویژه‌ ای داشته باشید. لذا ما در این متن قصد داریم تا نکات مختلفی که در مورد شهر گوا وجود دارد را برای افراد مورد بررسی قرار داده و شما را به عنوان یکی از کسانی که به گوا، این شهر تاریخی علاقمند می باشید آگاه نماییم. در ادامه متن، اطلاعات کلی از تاریخ و فرهنگ شهر گوا، مذهب و مردم این شهر، غذاهایی که در شهر گوا می ‌توان آن ها را تست کرد، سفر به این شهر و… برایتان صحبت خواهیم کرد.

اطلاعات در مورد شهر گوا که باید بدانید

افرادی که به کشور هند و شهر گوا علاقه مند می باشند، همواره دوست دارند، یک سری از اطلاعات را در مورد شهر گوا بدانند. باید گفت که شهر گوا یکی از شهرهای نسبتاً بزرگ محسوب می‌ شود که دارای جاذبه های گردشگری به خصوص سواحل زیبایی می باشد و بسیاری از این نکات موجب شده تا بسیاری از افراد شهر گوا را برای تفریحات خود انتخاب نمایند. مرکز ایالت گوا شهر پانجی می باشد.

توجه داشته باشید که از شهر گوا دارای مساحتی بالغ بر سه هزار و ۷۰۲ کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۸۱۷ نفر را در خود جای داده است و از این حیث باید گفت که یکی از بخش های کم جمعیت هند محسوب می ‌شود. لذا کشور هند با داشتن جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و سیصد و سی و نه هزار نفر، یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیا محسوب می شود.

داشتن جاذبه های گردشگری زیبا و و هوای معتدل و فرهنگی غنی باعث شده که بسیاری از افراد سفر به گوا را برای خود انتخاب نمایند. البته این نکات به جاذبه های گردشگری و دیدنی های این شهر ختم نمی شوند. لذا شهر گوا به عنوان شهری محسوب می ‌شود که فرهنگ آن نسبت به سایر بخش های کشور هند غنی تر می باشد و همین غنی بودن این کشور موجب شده تا بسیاری از افراد این شهر را برای خود انتخاب نمایند.

سفر به گوا

 

تاریخ و فرهنگ شهر گوا

یکی دیگر از چیزهایی که همواره بسیاری از افراد دوست دارند در مورد گوا بدانند، تاریخ و فرهنگ مردم این کشور است. در قرن سیزدهم میلادی بود که شهر گوا به تبعیت از هند درآمد. گفتنی است که این شهر دارای تاریخی پر از فراز و نشیب های بسیار زیاد بوده که در طول تاریخ شاهد آن ها بود اید. این شهر در قرن چهاردهم به دست اروپاییان افتاد و بسیاری از اروپاییان آن را مورد استفاده قرار دادند.

در بخشی از فرهنگ و معماری شهر گوا می توان جای پای پرتغالی ها و سایر اروپایی ها را در این شهر دید. گفتنی است شهر گوا در نهایت از به عنوان یکی از مستعمره های کشور پرتغال محسوب شد، اما این کشور نتوانست آن را حفظ کند و آن را از دست داد. اگر در فرهنگ و تاریخ شهر گوا بیشتر زوم کنید، می توان گفت که این کشور همواره تحت سلطه پرتغالی ها بوده و امروزه نمادهای کشور پرتغالی و معماری های مختلف این کشور در شهر گوا به وفور دیده می ‌شود.

اما امروزه در کشور هند به عنوان یکی از شهرهای گردشگری و زیبا محسوب می‌ شود و بسیاری از افرادی که به کشور هند سفر می کنند به شهر گوا برای بازدید و تفریح می روند. می ‌توان گفت که فراز و نشیب های مختلفی که همواره در زمینه مالکیت شهر گوا وجود داشته است، باعث تغییر فرهنگ مردم کشور هند شده است. شما در سفر به این شهر می توانید آن را به خوبی در یابید.

تاریخچه گوا

 

مذهب و مردم شهر گوا

همانطور که می دانید کشور هند یکی از کشورهایی محسوب می‌ شود که دارای آیین ‌ها و سنن بسیار مختلفی می باشد. این آیین ها و سنن باعث شده تا بسیاری از افراد با توجه به دین هایی که در این کشور وجود دارد، یکی از آن ها را انتخاب نمایند. همان طور که می دانید کشور هند به عنوان یکی از کشورهای هزار فرقه و هزار دین محسوب می‌ شود که دین های مختلفی را دارد. لذا اگر بخواهیم دین هایی که در شهر گوا وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم، می ‌توان گفت که مردم از مذهب های هندو و مسیحیت به عنوان یکی از مذاهب اصلی استفاده کرده و این دین را به عنوان دین رسمی خود را می‌شناسند.

لذا اسلام نیز به عنوان یکی از دین هایی که در کل دنیا وجود دارد و در کشور هند و شهر گوا نیز وجود دارد محسوب می شود. البته بعضی از فرقه‌های گاو پرست و عجیب الخلقه در این شهر وجود دارند که موجب شده یکی از عجایب در این شهر به وجود آید.

تور گوا

 

غذاهایی که در شهر گوا می توان آن ها را تست کرد

آداب و فرهنگ غذایی مردم هند همواره به عنوان یکی از عجیب ترین فرهنگ ها و آداب غذایی محسوب می شود. لذا افرادی که به عنوان مسافر به شهر گوا سفر می‌ کنند، همواره دوست دارند که با غذاهایی که در این شهر سرو می شود، آشنا شوند. از انواع غذاهایی که در شهر گوا وجود دارد باید به ماهی کاری و برنج، ماهی رچادو، میگو کاری، مرغ کرافل، دسر ببینکا، سوسیس و… از غذاهای معروف شهر گوا محسوب می شود.

تمام این غذاهایی که گفته شد همگی از غذاهای کشور هند محسوب می‌ شوند و افراد در خوردن آن ها باید توجه داشته باشند که آلرژی نداشته باشند. گفتنی است که تمامی این غذاهایی که گفته شد به عنوان غذاهایی شناخته می ‌شوند کهدر رستوران ‌های گوا به افراد عرضه می‌شوند. البته یکسری از غذاها به ‌صورت خیابانی در شهر گوا وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. از این غذاها باید به کتلت پائو، دوم پدرو، کتلت مرغ و… اشاره کرد. توصیه ما این است که در زمان خوردن از فروشگاه های خیابانی به کیفیت و تمیز بودن آنها توجه بیشتری داشته باشید.

غذاهای گوا

 

سفر به شهر گوا

افرادی که قصد سفر به شهر گوا را دارند، باید توجه داشته باشند که زمان مناسب برای سفر به شهر گوا را در نظر گرفته و با انتخاب یک تور مناسب این سفر را انجام دهند. لذا شهر گوا یکی از بهترین شهرهای کشور چین محسوب می‌ شود که بسیاری از افراد سفر به آن را دوست دارند. توصیه می ‌شود که با استفاده از آژانس های گردشگری این سفر را تجربه نمایید تا علاوه بر بالا بردن کیفیت سفر خود هزینه سفر را کاهش دهید. لازم به ذکر است که هزینه پایین سفر به شهر گوا باعث شده که بسیاری از افراد این جاذبه گردشگری و آسیایی را برای خود انتخاب نمایند.

گفتنی است در سفر به شهر گوا بسیاری از افراد تورهای نوروزی را انتخاب می‌ کنند که می ‌توان گفت بسیار منحصر به فرد می باشد. در کل می ‌توان گفت که گوا به عنوان شهری محسوب می ‌شود که مردمان آن بسیار مهمان پذیر هستند و انتخاب خوبی برای سفر است. در کل سفر به این شهر می تواند گزینه مناسبی باشد.

سفر به گوا

 

بحث پایانی در مورد شهر گوا

در پایان می توان گفت شهر گوا به عنوان یکی از شهر های عجیب و غریب در هند محسوب می ‌شود که با داشتن مردمانی عجیب موجب شده که بسیاری از افراد این شهر را برای سفر انتخاب نمایند. گفتنی است بسیاری از نکاتی که در مورد گوا گفته شد در سفر به این شهر باید در نظر گرفته شود تا بتوان یک سفر با کیفیت داشته باشید.
آژانس مسافرتی آمادای به عنوان یکی از آژانس های مسافرتی پیشرو سفر به تور گوا را به مسافران واقع ارائه می دهد. توصیه ما به شما این است که در سفر خود با تور گوا از خدمات آمادای بهره مند شوید.

گوا هند

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است