معرفی رستوران های شهر تفلیس

رستوران های شهر تفلیس

 

تفلیس پایتخت گرجستان و از شهرهای زیبای این کشور است. تفلیس نزدیک کشور ما قرار داشته و از لحاظ فرهنگی شباهت زیادی به کشور ما دارد، به همین دلیل این شهر، مورد توجه بسیاری از گردشگران ایران قرار گرفته است. تفلیس در شرق کشور گرجستان و بین کوه ها و در اطراف رود کر قرار دارد.
طیف معماری ساختمان ها و بناهای تاریخی از نکاتی است که در هنگام بازدید از این شهر زیبا توجه هر گردشگری را به خود جلب می نماید. ما در مقاله ی زیر به بررسی غذاهای گرجستان و رستوران ها ی شهر تفلیس می پردازیم.

رستوران شاکمن

در رابطه با غذاهای گرجستان و رستوران های شهر تفلیس باید گفت: رستوران شاکمن جزء یکی از بهترین رستوران های شهر تفلیس است.
این رستوران به مشتریان و میهمانان خود غذاهای فوق العاده ای پیشنهاد می دهد که همه ی آن ها جلوی چشمان مشتری و به سبک و شیوه ی گرجی طبخ می شود. میهمانان این رستوران می توانند غذای خود را در یک فضای حجره ای شکل به همراه موسیقی سنتی صرف نموده و در کنار آن از برخورد مودبانه و دوستانه ی کارکنان آنجا نیز لذت ببرند.

رستوران فانیکولار

در مورد این سوال که بهترین غذاهای گرجستان و رستوران های شهر تفلیس کدام است؟ باید گفت: یکی دیگر از بهترین رستوران های تفلیس رستوران فانیکولار است. در تفلیس، رستوران فانیکولار نمایی فوق الاده زیبا از شهر را به شما ارائه می دهد. این رستوران به حدی چشم انداز زیبا دارد که در فیلم ها و سریال های گرجی بسیار از آن استفاده می شود.
رستوران فانیکولار غذاهای عجیب و پیچیده ی زیادی را به مشتریان خود ارائه می کند. سوپ غذای دریایی همراه با هویج و گوجه جزء غذاهای خوشمزه ی این رستوران می باشد. ما به شما توصیه می کنیم که حتما این غذای رستوران را امتحان نمایید.

رستوران تسیسکویلی

رستوران تسیسکویلی از دید توریست ها و مردم محلی شهر تفلیس جزء بهترین رستوران های این شهر به حساب می آید. این رستوران با دکوراسیونی جالب و سنتی، انواع غذاهای اصیل و سنتی گرجستان را به مشتریان خود ارائه می دهد.
این رستوران نمایی زیبا و بی نظیر از باغ ها و آبشارهای بزرگ و همچنین رود مونتکاوری ارائه می دهد. گفتنی است غذاهای این رستوران نیز بسیار خوشمزه بوده و ارزش امتحان کردن را دارد.
در هنگام غذا خوردن در رستوران تسیسکویلی، شاهد اجرای زنده رقص و موسیقی گرجی هستید که بسیار محبوب و پر طرفدار است. این رستوران از مرکز شهر کمی فاصله داشته و همه روزه به مشتریان خود از ۹ صبح الی ۳ بعداز ظهر سرویس دهی می نماید.

رستوران ماپشالیا

چنانچه به دنبال یک رستوران خوب و ارزان در تفلیس می گردید، رستوران ماپشالیا بهترین گزینه است. این رستوران لاکچری و لوکس مورد علاقه ی محلی های تفلیس بوده و توریست ها از وجود این رستوران کمتر اطلاع دارند.
در این رستوران شما می توانید بهترین غذاهای گرجی را با قیمتی مناسب تهیه نمایید. یکی از امتیازات رستوران ماپشالیا این است که در این رستوران حتی انواع میان وعده نیز به مشتریان ارائه می شود.
در رستوران ماپشالیا یک سینمای قدیمی وجود درد که بسیار زیباست. این رستوران همه روزه از ۸ صبح تا ۱۱ شب باز بوده و آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

رستوران زاخار زاخاریچ

در مورد بهترین غذاهای گرجستان و رستوران های شهر تفلیس باید گفت: این رستوران نیز جزء بهترین رستوران های شهر تفلیس است. در این رستوران انواع غذاهای خوشمزه ی گرجی به بهترین وجه به مشتریان ارایه می شود.
یکی از بهترین غذاهای این رستوران، دامپلینگ معروف گرجی و خینکالی است. در این رستوران خمیر غذا به شکل سنتی و دستی آماده شده و هنوز آن را به سبک قدیمی با گوشت بره ارائه می کند.
این رستوران نیز همه روزه از ۸ صبح تا ساعت۱۱ شب باز بوده و در آن انواع نوشیدنی و غذا به مشتریان ارائه می شود.

رستوران لولیتا

در رابطه با بهترین غذاهای گرجستان و رستوران های شهر تفلیس باید گفت: رستوران لولیتا یکی از بهترین رستوران های مدرن شهر تفلیس است. این رستوران با آشپزخانه ی اوپن و دکوراسیون مدرن به همراه موزیک های روز فضایی هیجان انگیز را برای مشتریان خود ایجاد کرده است.
مردم محلی تفلیس عاشق این رستوران بوده و اکثرا برای وقت گذرانی و خوش گذرانی به این رستوران می روند. این رستوران نیز همه روزه از ۱۲ ظهر تا ساعت ۲ بامداد باز است.

رستوران پور پور

رستوران پور پور نیز از جمله رستوران های خوب تفلیس است. این رستوران طراحی جالب و زیبایی داشته، طوری که در آن از زیبایی معماری قرن نوزدهم تفلیس استفاده شده است. این رستوران همچنین پاتوق توریست ها و مهاجران تفلیس می باشد. منوی اصلی رستوران پورپور سیب پخته شده به همراه بادام و پسته و خامه، گوشت خوک به همراه خردل و سس، ماهی قزل آلا با انار و .. می باشد.

رستوران راچا

رستوران راچا جزء آخرین رستوران های سنتی تفلیس است. در این رستوران انواع غذاهای سنتی و ارزان طبخ می شود. در این رستوران انواع غذاهای خوشمزه ی خانگی مثل متسوادی یا همان شیشلیک، خینکالی (خمیری است که داخلش گوشت به همراه سبزیجات معطر و ادویه می گذارند) و خاپوری ( از بهترین نان های پنیری و کلاسیک )، بدریجاتی( شامل تکه های بادمجان به همراه سیر و گوجه) با قیمتی بسیار مناسب ارئه می شود.

رستوران کافه آلانی

در رابطه با بهترین غذاهای گرجستان و رستوران های شهر تفلیس باید گفت: رستوران کافه آلانی نیز از دیگر رستوران های زیبا و خوب تفلیس است. در این رستوران مدرن، انواع غذاهی اوستایی که مثل غذاهای گرجی است، ارائه می شود.
این رستوران جزء رستوران های قیمت مناسب است. شخمرولی( شامل مرغ بسیار گرم با سس سیر)، چاخاپوری( شامل گوشت بره به همراه آلو و ترخون) جزء بهترین غذاهای این رستوران است. پیشنهاد ما به شما این است که حتما این دو غذای رستوران را امتحان نمایید، چرا که بسیار خوشمزه و لذیذ است.

رستوران کافه لیرا

رستوران کافه لیرا نیز از جمله رستوران های خوب شهر تفلیس است که در آن انواع غذاهای خوشمزه و جدید گرجی ارائه می شود. این رستوران باغی زیبا در پشت ساختمان نویسندگان گرجستان است. از جمله بهترین غذاهای این رستوران ماهی خاردار دریایی به همراه سویا و اسفناج و زنجبیل و همچنین فیله به همراه قارچ جنگلی است. در این رستوران همه چیز لذیذ و خوشمزه است.

رستوران سامیکیتنو

در رابطه با بهترین غذاهای گرجستان و رستوران ها شهر تفلیس باید گفت: رستوران سامیکیتنو نیز جزء بهترین رستوران های شهر تفلیس است. این رستوران با پنجره های بزرگ خود چشم انداز با شکوه و زیبایی را به میدان داده است. در رستوران سامیکیتنو انواع غذاهای گرجی ارائه می شود.
متسوادی( شیشلیک)، خاپوری( از بهترین نان های پنیری و کلاسیک)، سالاد بادمجان با گردو، چاخاپوری( شامل گوشت بره به همراه آلو و ترخون) همگی از جمله غذاهای خوشمزه ی این رستوران هستند.

رستوران جاسپربار

این رستوران ارگانیک، یک خانه ی استیک در جهان است. منوی مخصوص و مختصر این رستوران همراه با یک سرویس دهی خوب و عالی جزء امتیازات این ستوران است. خوراک های این رستوران ارگانیک با موادی تهیه می شوند که همگی تولید محلی هستند. غذاهای سرخ شده و کباب شده ی این رستوران، همگی تازه و آبدار بوده و خوردن آن ها تجربه ای به یاد ماندنی را در ذهن میهمانان این رستوران به یادگار می گذارد.

رستوران تاگلیوار

در خصوص این سوال که بهترین غذاهای گرجستان و رستوران های شهر تفلیس کدام است؟ باید گفت: رستوران تاگلیوار جزء بهترین رستوران های شهر تفلیس است. غذاهای این رستوران همگی ترکیبی از غذاهای خوشمزه و لذیذ گرجی با اروپای شرقی است.
غذای این رستوران بدون نقص بوده و میز و صندلی ها به صورت خودمانی چیده شده اند. طوری که به صورت یک کلبه ی شکار دیده شده و به نظر می آیند.

رستوران ازو

ازو به زبان گرجی به معنی حیاط می باشد. این رستوران در حیاط یک منزل مسکونی قرار گرفته و میز و صندلی هایش میان درخت های حیاط چیده شده است. در این رستوران، تاکید بر تهیه ی غذاهای سالم و ارگانیک است که مواد اولیه ی آن توسط مزرعه داران و کشاورزان محلی تامین می گردد.
غذاهای این رستوران شامل غذاهای گوشتی و گیاهی است.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است