مارماریس، ازمیر، بدروم کدام یک بهتر است؟

مارماریس، ازمیر، بدروم کدام یک بهتر است

 

کشور ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که دارای جاذبه ‌های گردشگری متفاوت و شهرهای ساحلی و مختلفی می باشد. لذا به همین دلیل تورهای مختلفی در سراسر سال به سمت این کشور برگزار می گردد. تور هایی مانند تور مارماریس، تور ازمیر و توربدروم از دسته تورهایی محسوب می‌ شوند که بعد از تورهای آنتالیا، آنالیا، استانبول و … به آنها توجه می شود. شهرهای مارماریس، ازمیر، بدروم همگی از شهرهای ساحلی ترکیه به حساب می‌آیند و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد در انتخاب این سه شهر دچار ازهم گسیختگی فکری شده و به خوبی نتوانند یک از تورها را انتخاب کنند.

تور مارماریس، تور ازمیر و توربدروم همگی دارای خدمات بسیار فراوانی می باشد که این مسئله باعث شده تا شما با انتخاب آن ها از سفری با کیفیت بهره مند شوید. ما در ادامه قصد داریم تا با یک بررسی کلی در مورد تورهای گفته شده، بهترین تور را به افراد معرفی نماییم و در زمان انتخاب شهرهای مارماریس، از میر و بدروم یک کمک فکری به شما کرده باشیم. چنانچه شما قصد سفر به تور مارماریس، تور ازمیر و تور بدروم را دارید با ما تا پایان همراه باشید.

 

مارماریس، ازمیر، بدروم کدام یک از شهرهای ترکیه برای انتخاب تور بهتر است

شهرهایی مانند ازمیر، مارماریس و بدروم از شهرهای ساحلی ترکیه محسوب می‌ شوند. با توجه به اینکه شهرهای ساحلی دیگری مانند آنتالیا و آنالیا در کشور ترکیه وجود دارند و خدمات منحصر به فردی را برای جذب گردشگر به مسافران ارائه می دهند، باعث شده که انتخاب این شهر کمی به سختی انجام شود. اما توصیه ما به افراد این است که در زمان انتخاب شهرهای ترکیه، تور مارماریس، تور ازمیر و تور بدروم را هیچ گاه از یاد نبرید.

 لذا این تورها کشورهایی هستند که می توانند شما را به سمت یک مقصد رویایی ببرند. تورهایی که در مورد آن ها صحبت می شوند از شهرهایی مانند آنتالیا و استانبول در برخی موارد بهتر هستند. علاوه بر بهتر بودن، خلوت بودن این شهرها در فصول مختلفی که آنتالیا و استانبول از تعداد بالای گردشگران برخوردار است، موجب شده افراد آنها را انتخاب کنند. لذا مارماریس، ازمیر و بدروم کشور هایی هستند که می توانند شرایط بسیار خوبی را برای شما به همراه آورند. در ادامه هر کدام از این شهرها را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده و نسبت به انتخاب هر کدام از آن ها شما را بیشتر آشنایی خواهیم بخشید.

 

 

بررسی تور مارماریس

اگر بخواهیم شهر مارماریس را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که مارماریس به عنوان یکی از بندر گاه های مهم کشور ترکیه محسوب می ‌شود که دارای سواحل بسیار زیادی برای تفریحات آبی می باشد. این شهر به عنوان یکی از مقاصد گردشگری ترکیه محسوب می ‌شود که کمتر مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار می ‌گیرد. توصیه می‌ شود با توجه به داشتن جاذبه‌ های گردشگری، مراکز خرید و خدمات بسیار خوبی که در این شهر وجود دارد، نسبت به استفاده از این شهر بندری اقدام نمایید.

 گفتنی است مارماریس دارای آب و هوای بسیار خوب با جلوه های ویژه ای می باشد. از جاذبه های گردشگری که در این شهر موجود می باشد باید به میدان جوان مارماریس، شهر باستانی کاریان، قلعه مارماریس، رودخانه دالیان، پارک آبی آتلانتیس و… اشاره کرد. لذا داشتن خدمات بسیار مناسب برای گردشگری و جاذبه های متفاوت گردشگری موجب شده تا تور مارماریس در فصول مختلف انتخاب شود. اگر بخواهیم نسبت به مقایسه تور مارماریس با سایر کشورها مانند تور ازمیر و تور بدروم بپردازیم، باید گفت که برای یک سفر گردشگری هیچ چیز از این دو کم ندارد و می‌ تواند گزینه بسیار مناسبی به حساب آید.

 

 

بررسی تور ازمیر

 در متن بالا در مورد تور مارماریس صحبت کردیم. اما حالا خوب است که به بررسی شهر ازمیر و تور ازمیر بپردازیم. باید گفت که ازمیر به عنوان یکی از شهرهای معروف ترکیه محسوب می‌ شود. ازمیر از بزرگ‌ ترین شهرهای ترکیه به حساب می ‌آید که دارای موقعیتی بسیار خوب از لحاظ گردشگری، تجاری و صنعتی می باشد. این شهر دارای سواحل بسیار زیادی می باشد که همین موضوع سبب شده که بسیاری از افراد از جاذبه های گردشگری و نقاط دیدنی آن بازدید به عمل آورند.

 از جاذبه های گردشگری که باعث فروش بالای تور ازمیر شده است باید به میدان کوناک، قلعه کادیفکاله، بازار کمرالتی و… اشاره کرد. از سواحل تفریحی مختلف مانند فوکا، یورلا و سفیری هیسار باید نام برد.

 در این شهرآب و هوا بسیار مناسب است و سفر به جاذبه های آن در هوای مطبوع امکان پذیر است. در کل می ‌توان گفت که شهر ازمیر به عنوان یکی از شهرهای گردشگری می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب تور در ترکیه باشد.

 

بررسی تور بدروم

یکی دیگر از شهرهای بسیار زیبای ترکیه ای که می توان سفر خوبی به آن داشت شهر بدروم است. شهر ساحلی بدروم دارای زیبایی های فوق العاده ای می باشد. این شهر دارای جمعیت بسیار کم و مساحت نسبتاً کمی می باشد و همین موضوع سبب شده است که آب و هوای آن بسیار مطلوب باشد. جمعیت در این شهر نسبتا پایین می باشد. خانه ها نیز اغلب در یک منطقه می باشند.

 گفتنی است اگر بخواهیم جاذبه ‌های گردشگری این منطقه را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت که بدروم دارای جاذبه ‌های گردشگری آنچنان خاصی نمی باشد، اما می ‌توان از معدود جاذبه‌ های آن به قلعه و موزه باستان شناسی سنت پیتر، جزیره خرگوش و ساحل بیتزا اشاره کرد. شما می توانید در سفر به جزیره بدروم از این دیدنی ها بازدید نمایید. تمامی این جاذبه هایی که به آن ها اشاره شد، به همراه خدمات مختلفی که در جزیره بدروم وجود دارد، باعث شده تا بسیاری از افراد تور بدروم را انتخاب کرده و به این شهر سفر نمایند. در کل می ‌توان گفت شهر بدروم را می‌ توان به عنوان یک شهر دیدنی و گردشگری محسوب کرد.

 

 

بررسی هزینه سفر به این سه شهر

اگر بخواهیم در مورد هزینه سفر به این سه شهر نکاتی را عنوان کنیم، باید گفت که تور بدروم، تور ازمیر و تور مارماریس به عنوان تورهایی محسوب می‌ شوند که نسبت به سایر جاذبه ‌های گردشگری ترکیه از هزینه های پایین تری برخوردار می باشند. لذا شما می توانید با استفاده از آژانس های مسافرتی که تور این سه شهر را ارائه می دهند، آن ها ارزانتر دریافت نمایید. آژانس مسافرتی آمادای به عنوان یکی از آژانس های مسافرتی همواره سعی کرده که هزینه های پایینی را برای ارائه این تورها از مسافران اخذ نماید.

 لذا افرادی که قصد انتخاب این جاذبه های گردشگری را دارند، باید توجه داشته باشند که هر کدام از این سه شهر ممکن است هزینه های متفاوتی را برای سفر داشته باشند. اما با توجه به پایین بودن این هزینه ها توصیه ما این است که به جای توجه به تورهای آنتالیا و آنالیا که از هزینه ‌های بالاتری برخوردارند این تورها را انتخاب نماید.

 

با توجه به ساحلی بودن، ساحل های کدام یک بهتر است

یکی از دلایلی که افراد کشور ترکیه را برای سفر انتخاب می‌کنند، این است که ساحل های مختلفی که در این شهر موجود می باشند، از بهترین سواحل هستند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد شهرهایی مانند، شهرهای ازمیر، مارماریس و بدروم را انتخاب نمایند. در مورد ساحل های هر کدام از آن ها باید گفت که هر کدام از شهرهای گفته شده دارای سواحل بسیار زیبایی می باشد که شما می توانید با استفاده از آن ها به تفریح و گردش بپردازید.

 به طور کلی نمی توان گفت که کدام یک از آن دیگری بهتر است. اما سواحل شهر  بدروم و سپس مارماریس نسبت به سواحل بندری ازمیر  بهتر به نظر می‌ رسند. این بسته به نوع سلیقه شما می باشد که کدام ساحل را برای تفریح انتخاب نمایید. در کل می ‌توان گفت سواحل شهرهای ترکیه همه دارای آب های شیشه ای و شن های طلایی می باشند که انتخاب آن ها می تواند گزینه مناسبی به نظر برسد.

 

 

نتیجه کلی

در پایان می توان گفت نتیجه کلی که از مقایسه شهرهای ازمیر، بدروم و مارماریس وجود دارد، تورهای گردشگری که به این جاذبه ها صورت می گیرد، همه دارای کیفیت بالایی می باشند. توصیه ما به شما این است که با انتخاب این شهرهای گردشگری سفر خوبی را به خود و خانواده خود ارائه دهید. مارماریس ازمیر و بدروم تفاوت آنچنانی با هم ندارند و به عنوان شهرهای درجه دو ترکیه برای گردشگری محسوب می شوند.

اما افرادی که از هزینه های پایین برای سفر به ترکیه برخوردار هستند، می‌توانند با انتخاب این شهرها لذتی وافر و مناسب را ببرند. با توجه به نکاتی که در متن بالا به آنها اشاره شد باید گفت که بدروم، ازمیر و مارماریس در چند سال آینده به جاذبه ‌های گردشگری اول ترکیه و به عنوان درجه یک ترین آنها تبدیل خواهند شد. پس بهتر است قبل از این که هزینه های سفر به این مناطق بالا برود آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است