ماجراجویی هایی متفاوت در ترکیه

ترکیه کشور اروپایی و آسیایی است. این کشور تاریخچه ای غنی از سرگذشت های مردم گذشته و حال را در قلب خود جای داده است. ترکیه با قرار گیری در تنگه بسفر جذابیت های تاریخی، فرهنگی و توریستی دارد که با غروب و طلوع ساحلی جذاب شده است. تنوعی از غذاهای ترکی، طبیعتی زیبا، جشنواره ها و رویدادهای تاریخی و صدها جذابیت دیگر منتظر مسافرین تور ترکیه است. آژانس مسافرتی آمادای تور استانبول، تور کوش آداسی، تور ازمیر و … را هر ماه برگزار می کند. با این تورها مسافرین به قلب زیبایی های ترکیه می روند و یک ماجرایی متفاوت در این کشور دارند.

حالا بیایید با هم با چند ماجراجویی حیرت انگیز تور ترکیه آشنا شویم. در این ماجراجویی ها با تفریحاتی متفاوت آشنا می شوید و آنها را تجربه می کنید. با این تفریحات می توانید آدرنالین خود را بالا ببرید و سرحال و خوشحال شوید.

بالن سواری در ترکیه

چیزی حیرت انگیز تر و جذاب تر از بالن سواری بر بالا و فراز کاپادوکیا نیست. در این تجربه فوق العاده ساعتی خود را در آسمان ترکیه رها کنید و سوار بالن های رنگارنگ شوید. با سوار شدن بر این بالن ها می توانید خانه ها، چمن زارها و سایر زیبایی های منطقه را مشاهده کنید. این زیبایی ها نفس را در سینه شما هپس می کنند و اوج زیبایی را به شما نشان می دهند. نه تنها وقتی در آسمان هستید بلکه وقتی بر روی زمین هستید نیز هیجان زده می شوید. چراکه دیای رنگارنگ بال ها را بالاس سر خود مشاهده می کنید. در سفر خود به ترکیه این تجربه متفاوت را از دست ندهید و اکسیژن خالص را تنفس کنید.

بالن سواری در ترکیه

رفتینگ در آب های رودخانه ترکیه

هر گاه با تور آلانیا همراه می شوید نباید لذت رفتینگ در رودخانه آن را از دست بدهید. این ورزش یکی از مهیج ترین تفریحات آبی است که تحرک زیادی دارد. توریستان می توانند در گروه های چند نفره سوار بر قایق شوند و یک ماجراجویی حیرت انگیز در آب ها داشته باشند. وقتی سوار بر قایق هستید شدت آب را احساس خواهید. آب های مواج به بدن و صورت شما برخورد می کنند و در طی چند دقیقه خیس می شوید. رفتینگ هیجانی فوق العاده دارد. در صورتی که می خواهید به همراه خانواده خود چشم اندازهای ترکیه را از دید دیگری نگاه کنید، این فرصت را از دست ندهید.

غواصی در آب های ساحلی ترکیه

یکی از بهترین ماجراجویی ها در ترکیه غواصی در آب های شفاف این کشور می باشد. ترکیه دارای سواحل زیادی است که غواصی در آن ها جزء بهترین تفریحات است. غواصان و مربیان با تجربه آموزش های لازم را به علاقمندان می دهند و در شرایطی امن به غواصی خواهید پرداخت. مکان های خاص در کنار ساحل برای کرایه و فروش وسایل مورد نیاز وجود دارد. در فصل بهار و تابستان می توان در آب های ترکیه غواصی کرد و دنیای زیر آبی را کشف کرد.

پاراگلایدینگ در ترکیه

تفریحی که می تواند قلب و روح شما را زنده کند پاراگلایدینگ است. این ورزش مخصوص افزایش آدرنالین خون شما می باشد تا به اوج هیجان برسید. در قسمتی از شهر ساحلی اولودنیز تفریحگاهی عالی برای ورزش پاراگلایدینگ اختصاص داده شده است. سوار بر پاراگلایدرها شوید و خود را در میان کوه های زیبا و چشم اندازهای خیره کننده ببینید. خاطرات این تفریح را هرگز فراموش نخواهید کرد. هر فردی در هر سن و سالی می تواند سوار این گلایدرها شود و در تابستان و بهار از این ورزش لذت ببرد. حتما دوربین خود را به همراه داشته باشید تا یک سلفی از خود بر فراز آسمان بگیرید.

اسکی در میان کوه های پر از برف ترکیه

اسکی کردن بر روی برف در میان تاپ ترین ماجراجویی های ترکی است. در کشور ترکیه پیست های زیادی در شهرهای آنتالیا، ارزروم و ایسپارتا و … قرار دارد. این پیست های اسکی مجهز به امکانات زیادی هستند و هر فردی می تواند بدون در نظر گرفتن سن از آنها استفاده کند. فقط کافی است چند ساعت را به این تفریح اختصاص دهید و راهی اسکی روی برف ها شوید. در زمان سفر خود با تور آنتالیا برنامه اسکی را حتما در میان تفریحات خود قرار دهید. در زمستان ها بیشتر کوه های ترکیه مملو از برف هستند.

دره نوردی و کوه نوردی در ترکیه

ترکیه در گوشه و کنار خود دارای کوه ها و دامنه های بسیار زیادی است. افراد زیادی هستند که دوست دارند در طبیعتی زیبای ترکیه به پیاده روی بپردازند. دره نوردی و کوه نوردی در میان صخره ها و کوه های ترکیه شهرت زیادی در میان توریستان ماجراجو دارد. درست است که این ورزش کمی خطرناک است، اما هیجان زیادی را در قلب و روح شما ایجاد می کند. برای این تفریح می توانید لباس مناسب بپوشید و یک روز کامل را برای گشت و گذار اختصاص دهید. بعد از اینکه به بالای صخره رسیدید چند دقیقه از آن ارتفاع مناطق اطراف را نگاه کنید. احساس می کنید همه چیز تحت کنترل شما است.

دره نوردی در ترکیه

غار نوردی در ترکیه

یک طبیعت گردی منحصر به فرد را در ترکیه می توان با غار نوردی تجربه کرد. درست است که این تفریح کمی با خطرات همراه است اما ماجراجویی بهترین قسمت آن می باشد. غارهای زیادی در ترکیه وجود دارد که می توانید به کاوش آنها بپردازید. گنجینه های زیست شناسی و زمین شناسی زیادی در دل غارها وجود دارد که حس کنجکاوی فرد را بر می انگیزند. در ترکیه این فرصت را دارید که با تورلیدرها راهی غارنوردی شوید. در این تجربه به دل غازها بروید و دریاچه های زیر زمینی را پیدا کنید. در غار نوردی با دنیای دیگری آشنا خواهید شد و دنیای زیر زمینی را می بینید. بهتر است در این سفر دوربین خود را فراموش نکنید و از ناشناخته های دیا عکس بگیرید.

اسب سواری در ترکیه

ترکیه کشوری است مملو از زیبایی های خیره کننده و دل انگیز که همه افراد را جذب خود می کند. یکی از ورزش های مهیجی که شاید طبیعت دوستان را جذب خود کند اسب سواری است. در میان دشت ها و چمن زارهای ترکیه می توانید اسبی کرایه کنید و ساعاتی به گشت و گذار بپردازید. متوجه گذر زمان در این تفریح هیجان انگیز نخواهید شد. مسیرهای جنگلی و کوهستانی را بپیمایید و طبیعت ترکیه را بیشتر بشناسید. کمی خوراکی به همراه خود ببرید و بعد از گشت و گذار یک چشم انداز عالی را پیدا کنید و کمی استراحت کنید. البته بهتر است فنجانی قهوهترکی بنوشید و لذت ببرید. مطمئن باشید هیچ چیز لذت بخش تر از بازدید از چشم اندازهای ساحلی، کوهستانی و جنگلی نیست.

اسب سواری در ترکیه

حرف آخر درباره تفریحات ترکیه

کشور ترکیه سرتاسر از زیبایی های و جاذبه تفریحی و تاریخی است. مسافرین و توریستان می توانند از زمان بندی سفر خود استفاده کنند. منظور این است که با تور ترکیه می توانند تفریحات مختلفی را برنامه ریزی کنند. این تفریحات را در هیج جای دنیای تجربه نخواهید کرد. در ترکیه می توانید به آرامشی دست نیافتی برسید.

 شما نیز شاید بخواهید در تعطیلات خود به ترکیه بروید و از زیبایی ها آن بازدید کنند. ما به شما آژانس مسافرتی آمادای را پیشنهاد می کنیم. این آژانس برگزار کننده تور آنتالیا، تور کوش آداسی، تور ازمیر، تور استانبول و . سایر شهرهای ترکیه است. روح و جسم خود را به دست ما بسپارید تا بهترین ها را تجربه کنید.

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است