غذاهای معروف مالزی

غذاهای مالزی

 

چنانچه قصد دارید با تور مالزی به  مالزی سفر نمایید بد نیست قبل از سفر، کمی با این کشور آشنا شوید. کشور مالزی در قسمت جنوب شرقی آسیا قرار داشته و پایتخت این کشور کوالالامپور است. مردم این کشور از سه نژاد چینی، هندی و مالایی تشکیل شده است. به علت استقبال مردم از شهرهای کوالالامپور و لنکاوی، بیشتر آژانس های مسافرتی تور کوالالامپور و پنانگ یا تور کوالامپور و لنکاوی را ارائه می دهند.

 

غذاهای مالزی

 

در غذاهای مالزی بیشتر از چه موادی استفاده می شود؟

غذاهای مالزی ترکیبی از غذاهای مدرن و سنتی بوده و در شیوه غذا خوردن آن ها نیز آداب خاصی رعایت می گردد که همه به علت چند ملیتی بودن مردم این سرزمین است. هر کدام از مردم این کشور فرهنگ مخصوص به خود را داشته که این امر در غذاهای این کشور به خوبی مشهود است.

ما در مالزی فرهنگ غذایی هندی، چینی، هلندی، مالایی، تایلندی و … را در کنار هم مشاهده می کنیم. در غذاهای مالزی برخی مواد غذایی بیشتر استفاده می شود. این مواد غذایی عبارتند از:

  • ادویه جات تند: در غذاهای مالزی ادویه جات تند به وفور استفاده می شود. ادویه جاتی مثل پیاز خشک، زنجبیل و سیر.
  • سس سویا: در بیشتر غذاهای مالزی از سس سویا استفاده می شود. ماده ای خوش طعم که بسیار پرخاصیت است.
  • نارگیل: در غذاهای آن ها از همه ی قسمت های نارگیل استفاده می شود.
  • استفاده از گیاهان: در غذاهای مالزی از برخی گیاهان خوراکی بیشتر استفاده می شود. گیاهانی مثل سنبل هندی، برگ درختان گوناگون و انواع ساقه ها و ..
  • برنج: در مالزی از برنج بسیار استفاده می شود. شما در این کشور برنج را با پخت های مختلف مشاهده می کنید. ولی بهترین نوع پخت برنج، پختن با آب نارگیل است.

 

غذاهای مالزی

 

باکوته

باکوته از سه کلمه ی باک به معنای گوشت و کوت  به معنای استخوان و ته به معنای چای تشکیل یافته است. این غذا در بین کشورهای همسایه مثل تایلند، تایوان و سنگاپور نیز رایج بوده ولی مالزیایی ها بهترین نوع آن را می پزند. تا جایی که حتی از چینی ها نیز بهتر می پزند.

این غذا که ترکیبی از دنده و ادویه جات و سبزیجات معطر است، بسیار لذیذ و پرچرب است. در این غذا از ادویه هایی مثل دارچین، بادیان، دانه رازیانه، میخک و سیر استفاده می شود. بعد از صرف این غذا بهتر است از چای استفاده شود. چرا که به هضم بهتر آن کمک می کند. کلمه ته که در آخر نام این غذا به کار رفته، اشاره به صرف چای بعد از خوردن غذا دارد.

موادی که برای پخت باکوته استفاده می شود عبارتند از: خمیر توفو، گوشت مرغ یا گوسفندی، قارچ، فلفل، روغن کنجد، سبزیجات، سیر، سس سویا، کلم و ادویه هایی مثل دارچین، بادیان، دانه رازیانه، میخک. در تهیه ی این غذا گوشت را به صورت جدا و توفو را هم به صورت جدا همراه با سبزیجات و ادویه جات می پزند تا مغز پخت گردد.

 

آیام پرچیک

آیام پرچیک از جمله غذاهای محبوب مالزی بوده که مزه بسیار  دلچسب و خوب آن باعث شده که در زمره غذاهای معروف این کشور قرار بگیرد.  نارگیل، مرغ، پیاز، برنج، لیمو، فلفل، سیر و ادویه هایی مثل فلفل، زردچوبه، زنجبیل و نمک از موادی هستند که در پخت این غذا  از آن ها استفاده می شود.

برای پخت این غذا، مرغ را در پیاز، شیر نارگیل، زنجبیل، فلفل، لیمو و سیر می خوابانند و سپس زمانی که مواد به خوبی به خورد این مواد رفت، آن را سرخ یا کبابی می کنند.

می توان گفت که یکی از عواملی که باعث خوش طعم شدن این غذا می شود، گوشت لذیذ آن به همراه برنج و سالاد است که ترکیبی بسیار لذیذ را بوجود آورده است. گفتنی است شما می توانید این غذای خوشمزه را در تور کوالالامپور نیز امتحان نمایید.

 

باتو ماونگ ساتی

باتو ماونگ ساتی کباب های سیخ شده ی کوچکی است که با گوشت خوک یا گاو تهیه می شود. این غذا روی آتش پخته شده و برای طعم دار کردن آن از خیار، پیاز، ادویه جات و سس بادام زمینی استفاده می شود.  معمولا مالزیایی ها این غذا را به همراه ترشی سرو می کنند.

در زمان های قدیم، این غذا را روی ساقه های بامبو سیخ می کردند، بدین طریق کمی طعم بامبو در کباب حس می شد. اما امروزه آن ها را با سیخ های چوبی درست می کنند.

 

کوی چیاپ

چنانچه به دنبال سوپی خوشمزه و ناب هستید، حتما سوپ کوی چیاپ را تست کنید. موادی که در این سوپ استفاده می شود عبارتند از: اردک، برنج، تخم مرغ آب پز، کرفس چینی.

 

چی چئونگ

چی چئونگ یکی از غذاهای مورد علاقه ی مالزیایی ها می باشد که در آن از برنج، رشته فرنگی، خمیر درست شده برنج و گاهی نیز ماکارونی استفاده می شود. این غذا کمی تند بوده و در آن از سس فلفل سیاه و قرمز استفاده می شود. چی چئونگ غذایی نرم است و برای افراد بیمار توصیه می شود.

 

لوک لوک

لوک لوک از دیگر غذاهای مالزی است که بسیار خوشمزه است. در این غذا تمام چیزها به سیخ کشیده شده و آب پز می گردد. انواع ماهی، سبزیجات، میگو، سویا و سیب زمینی به صورت کوچک خرد شده و در نهایت داخل یک ظرف سرو می شود. در همه ی شهرهای مالزی دست فروشانی وجود دارند که روی چرخ دستی های خود لوک لوک می فروشند.

 

ناسی لمک

ناسی لمک نیز یکی از غذاهای محبوب مالزی است که در آن از برنج، شیر نارگیل، خمیر میگو، سس فلفل و تخم مرغ آب پز استفاده می شود. برای تهیه ی این غذا مالزیایی ها، این مواد را داخل برگ بو به شکلی زیبا پیچیده و در نهایت آن را بخار پز کرده و سرو می کنند.

 

چارکی تو

چارکی تو نیز یکی دیگر از غذاهای پرطرفدار مالزی است. این غذا را در خانه هم می توان تهیه نمود. بیشتر فروشندگان چارکی تو خانم های خانه دار هستند که با چرخ دستی خود چارکی تو را می فروشند.

گوشت خوک، تخم مرغ، میگو، پیازچه، جوانه گیاهان و ماکارونی از موادی هستند که در این غذا از آن استفاده می شود.

 

هوکین می

هوکین می یک نوع سوپ است که در آن از برنج، رشته، تخم مرغ، میگو، گوشت بی استخوان، شکر، آب، فلفل استفاده می شود. این غذا  ارزش غذایی بالایی داشته و می توان آن را هم به صورت غذای کامل و هم به شکل پیش غذا مصرف نمود.

 

سوپ وتون

سوپ وتون غذایی بین سوپ و کوفته است. سس سویا و رشته فرنگی و اسفناج و فلفل تند از مواد تشکیل دهنده ی این غذا هستند. گاهی برخی افراد به این غذا ماهی یا گوشت خوک نیز اضافه می کنند. معمولا این غذا با ترشی سرو می شود. چرا که با ترشی طعم دل پذیری پیدا می کند.

 

لاکسا

لاکسا یک سوپ تند است که در آن از ادویه های مختلف استفاده شده است. در این غذا از رشته فرنگی، گوشت مرغ، ماهی یا میگو، نودل برنج و ادویه های تند استفاده می شود. مایع اصلی که در این غذا استفاده شده است، آسام ترش( یک نوع میوه ی ترش) یا شیره ی نارگیل است.

 

ناسی کندر

ناسی کندر نیز یکی دیگر از غذاهای مالزی است که با برنج درست می شود. این غذا برنج بخارپز بوده که می شود آن را به شکل ساده یا به همراه زردچوبه طبخ نمود. مواد دیگری که در این غذا استفاده می شود شامل گوشت گوساله، مرغ، گوسفند، میگو، مرغ یا گیاهانی مثل بادمجان، کدو یا بامیه است.

 

چارسیو رایس

چارسیو رایس نیز یکی از غذاهای محبوب مالزی است. این غذا گوشت بی استخوانی است که به سیخ کشیده می شود و با مخلوطی از سس سویا، عسل، سس هویزین و پودر پنج ادویه پخت می گردد. برای قهوه ای شدن روی این غذا نیز از ترکیب آب شکر و ادویه استفاده می کنند.

 

تانجانگ توالانگ

تانجانگ توالانگ نیز یکی دیگر از غذاهای محبوب مالزی بوده که با میگوهای رودخانه ای پخته می گردد. برای تهیه ی این غذای خوشمزه، میگوی تازه را به مدت ۵ دقیقه درون یخ می گذارند و سپس میگوها را با یکسری ادویه سرخ می نمایند. سپس میگوها را درون آب شیرین قرار می دهند تا یک مزه ی شیرین بگیرد.

 

 

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است