سواحل رویایی یونان

سواحل رویایی یونان

 

هر گاه نام افسانه ها و داستان های قهرمانی به میان می آید، ناخداگاه نام یونان و سواحل افسانه ای آن به ذهن خطور می کند. یونان با فرهنگ غنی و تاریخچه شگفت انگیز خود شهرت جهانی در بین گردشگران دارد. زیبایی و جاذبه ها در سواحل یونان خیره کننده هستند و کمتر کسی است که عاشق زیبایی های مناطق مختلف آن نشود. تور یونان بهترین فرصت برای بازدید از این زیبایی ها است. پس با آژانس مسافرتی آمادای سفری خاطره انگیز به سواحل شنی یونان داشته باشید.

سواحل یونان

ساحل ناواجیوا در جزیره زاکینتوس

یکی از معروف ترین و جذاب ترین سواحل یونان، ساحل ناواجیوا است. این ساحل در اطراف جزیره زاکینتوس واقع شده است که با قایق می توان به آن دسترسی پیدا کرد. صخره های شیب دار این ساحل را احاطه کرده اند. باید گفت که تماشای غروب آفتاب از بالای این صخره ها فوق العاده زیبا و رویایی است و هرگز از یاد نمی روند. البته باید اشاره کرد که شهرت اصلی این ساحل به خاطر یک کشتی به گل نشسته است که در گذشته ها توسط دزدان دریایی مورد حمله قرار گرفته است. پیاده روی در ساحل، حمام آفتابی بر روی شن های طلایی و سفید رنگ و نوشیدن فنجانی قهوه از بهترین تفریحات ساحلی این مکان به شمار می آید که لذت سفر و ماندن در این ساحل را بیادماندنی می کند.

ساحل ناواجیوا

 

ساحل الافونیسی در جزیره کرت

این ساحل در قسمت جنوبی یونان قرار دارد. زیبایی های شگفت انگیز و باورنکردنی در سرتاسر این ساحل دیده می شود که با قلب و روح بازدید کننده بازی می کنند. آب های ساحلی این منطقه بسیار کم عمق هستند و شنا کردن را بسیار لذت بخش می کنند. شن های سفید و نرم با ماسه های ابریشمی در زیر پا به گردش در می آیند. یکی از زیبای های خیره کننده این مکان وجود کلبه های پوشیده از نی است که گذراندن یک شب در آنها تجربه ای فوق العاده برای هر مسافر خواهد بود. در کنار این کلبه ها تخت های خورشیدی با سایبانی از چتر وجود دارد که لذت سفر را چند برابر می کنند. تماشای طلوع و غروب آفتاب در این ساحل فراموش نشدنی است و آمیزه ای رنگ ها در آسمان به تصویر کشیده می شود. در این مکان هر فردی با هر سن و سالی می تواند تفریح کند.

ساحل الافونیسی

 

ساحل ساراکینیکو در جزیره میلوس

یکی از سواحل زیبای یونان، ساحل ساراکینیکو است که تا چشم کار می کند در آن صخره وجود دارد. باید گفت که در این مکان هیچ شن و ماسه ای وجود ندارد. آب های زلال و شفاف بهترین مکان را برای شنا ایجاد می کنند. فقط کافی است به این ساحل قدم بگذارید تا بر فراز صخره ها قدم بگذارید و نوازش باد را در میان موهای خود احساس کنید. زبان در بیان زیبایی های این منطقه قاصر است و فقط باید از نزدیک این مکان را مشاهده کرد.

ساحل ساراکینیکو

 

ساحل اگرمنی در جزیره لفکادا

یکی از بهشت هایی که بر روی زمین وجود دارد ساحل اگرمنی است. در این مکان می توان شاهد وجود ساحلی پیچیده و طولانی بود که با صخره های سفید پوشیده شده است. آب های فیروزه ای دریایی مدیترانه بر روی شن و ماسه ها حرکت می کنند. این ساحل زیبا آنقدر توریست را جذب خود می کند که خاطره قدم زدن بر روی این شن های سفید هرگز از یاد مسافر نخواهد رفت. درختان سر به فلک کشیده، صخره های زیبا، آب های مواج، غروبی آفتاب و … فرصتی عالی برای قدم زدن در میان زیبایی های طبیعی را ایجاد می کنند. بعد از قدم زدن در میان این زیبایی ها بهتر است گوشه ای بشینید و فنجانی چای یا قهوه نوش جان کنید. این مکان بهترین مکان برای گذراندن یک ماه عسل رویایی و خاطره انگیز است.

ساحل کاتسیکی

این ساحل یکی از زیباترین سواحل اروپا شناخته می شود که مقصدی برای بیشتر مردم جهان است. آب های فیروزه ای چشم اندازهای نفس گیری را ایجاد می کنند که می توان ساعت ها بر روی آنها نشست و زیبایی ها را تماشا کرد. گردشگران می توانند یک چتر و یک تخت برای آفتاب گرفتن اجاره کنند و با یک نوشیدنی، روز خود را در این ساحل سپری کنند. البته اگر بخواهید می توانید به اتاق های ساحلی بروید و در آنها استراحت کنید. فقط بهتر است تجهیزات لازم برای شنا و پیک نیک را به همراه خود بیاورید.

ساحل کاتسیکی

 

ساحل قرمز سانتورینی

شاید تا به حال نام جزیره آتشفشانی سانتورینی را شنیده باشید. باید گفت که یک ساحل زیبا در همین مکان قرار دارد. شن ها و ماسه های رنگی در سرتاسر این مکان در زیر پای مسافرین بازی می کنند. در اطراف این ساحل صخره های قرمز رنگی وجود دارد که چشم اندازهای زیبایی دارند. این مکان مملو از زیبایی های طبیعی است که با درختان و صخره ها پوشیده شده است. بهتر است برای بازدید از این مکان یک روز را بگذارید تا از تفریحات ساحلی و آبی این منطقه لذت ببرید. فقط فراموش نکنید که در این مکان باید دوربینی به همراه داشته باشید تا تمام خاطرات خود را برای همیشه بتوانید ثبت کنید.

ساحل قرمز سانتورینی

 

ساحل سیموس در الافونیسوس

مردم محلی این ساحل را یکی از بهترین سواحل یونان می دانند. گیاهان منحصر به فردی در این منطقه وجود دارد که در کنار تپه های شنی و درختان قرار دارند. در این مکان فضای پر جنب و جوش را خواهید دید. منظور این است که هر فردی مشغول به انجام کاری است. کودک، نوجوان و حتی افراد مسن تفریحی در این ساحل برای خود پیدا خواهند کرد. مردم در اینجا شنا می کنند، موسیقی گوش می دهند و یا استراحت می کنند. بهتر است شبی را در این ساحل بگذارنید و شب زنده داری کنید. در اینجا ساعتی به موسیقی گوش دهید، برقصید و نوشیدنی و حتی یک غذای فوق العاده نوش جان کنید. در اینجا می توانید از هر لحظه حضور خود در یونان لذت ببرید.

ساحل پارادایس در جزیره اسکیاتوس

این جزیره بهشتی واقعی است. جنگل ها و درختان کاج سایبان های در این ساحل ایجاد کرده اند که با نوازش نسیم ساحلی خنک می شوند. آب های روشن و شن های سفید ساحل بهترین مکان برای رسیدن به آرامش واقعی هستند. در این ساحل چند رستوران و کافه وجود دارد. گردشگران می توانند بعد از قدم زدن در میان شن ها به این رستوران ها بروند و از بهترین غذاهای محلی نوش جان کنند. در این بهشت گذر زمان فراموش می شود و تمامی استرس های زندگی از بین خواهد رفت. همه چیز در این ساحل فوق العاده است و فقط برای لذت بردن از لحظات زندگی است.

حرف آخر درباره سواحل یونان

کشور یونان مملو از جزیره است که تمامی این جزایر، صخره ها و شن های ساحلی جذابی دارند. این سواحل بهترین نقطه برای گذراندن یک تعطیلات خوب و بیادماندنی هستند. چشم اندازهای زیبای این سواحل در زمان طلوع و غروب آفتاب فوق العاده می شوند. این زیبایی ها را فقط می توان در تور یونان مشاده کرد و خاطرات سواحل آن را برای همیشه در ذهن ثبت نمود.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است