راهنمای سفر به گرجستان

راهنمای سفر به گرجستان

 

گرجستان یکی از کشورهای زیبا برای سفر و تفریح محسوب می ‌شود. گرجستان کشوری است که زیبایی های منحصر به فردی دارد. این کشور در منطقه قفقاز واقع شده است. پایتخت کشور گرجستان شهر رویایی تفلیس می باشد. در واقع گرجستان یکی از کشورهایی است که در اروپای شرقی واقع شده است. این کشور زیبایی های متفاوت و جاذبه ‌های گردشگری مختلفی را دارد. به همین دلیل سفر به گرجستان همواره مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

 بسیاری از افراد دوست دارند تا از راهنمای سفر به گرجستان اطلاعات کافی داشته باشند و با این اطلاعات به سفر خود بپردازند. ما نیز در این متن قصد داریم تا سفر به گرجستان و نکاتی که در مورد آن وجود دارد را برای افراد مورد بررسی قرار دهیم.

 سفر به گرجستان خصوصیت های مختلفی را دارد. ما در ادامه متن در ابتدا مختصری از تاریخ و جغرافیای این کشور به افراد ارائه می دهیم. سپس به بررسی آب و هوای این کشور می پردازیم. لذا در این راستا جاذبه ‌های گردشگری را مورد بررسی قرار می دهیم. سپس با بررسی مراکز خرید هتل ها و غذاهایی که در این کشور موجد هست، سفر به گرجستان را مورد بررسی قرار می ‌دهیم. چنانچه قصد سفر به گرجستان را دارید، ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

مختصری از تاریخ و جغرافیا گرجستان

گرجستان یکی از کشورهای نسبتاً کوچک اروپایی می باشد. این کشور علی رغم وسعت کمی که دارد تنوع جاذبه های تفریحی بالایی را دارد. در مورد کشور گرجستان باید گفت که این کشور دارای وسعت ۲۶۰۰۰ مایل مربعی می باشد. در این وسعت ۴ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. گرجستان تقریباً یک کشور جمهوری خواه می باشد. این کشور از طریق دموکراسی نیابتی اداره می شود. کشور گرجستان دارای تاریخ نسبتاً قدیمی می باشد. شواهد نشان می دهد که حدود ۲ میلیون سال پیش، این کشور دارای سکنه بوده است.

همین موضوع نشان دهنده تاریخ بسیار کهن گرجستان می باشد. در واقع می‌ توان گفت که ردپایی از انسان های اولیه در کشور گرجستان یافت شده است. همین موضوع باعث شده که این کشور دارای جاذبه های تاریخی می باشد. همین موضوع بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب کرده است.

 شما می توانید با استفاده از این جاذبه های گردشگری از فرهنگ و تاریخ گرجستان، این کشور اروپایی با اطلاع شوید.

 در کل می‌ توان گفت که کشور گرجستان از همه لحاظ دارای موقعیت مناسبی می باشد. توصیه ما این است که برای یک بار هم که شده از این کشور با این موقعیت جغرافیایی بازدید نمایید.

راهنمای سفر گرجستان

 

بررسی آب و هوای گرجستان

بسیاری از افراد که قصد دارند سفر به گرجستان را تجربه نمایند، همواره آب و هوای آن را مورد توجه قرار می دهند. آب و هوای گرجستان دارای تنوع بسیار بالایی است. گرجستان با تاثیر پذیرفتن از آب و هوای نیمه گرمسیری در سمت غرب و تاثیر پذیرفتن از سمت شرق که آب و هوای قاره ای دارد، به یک کشور نسبتاً چهارفصل شده است.

 این کشور کوهستانی می‌باشد. همین موضوع باعث شده که هوای سرد از شمال به این کشور وارد نشود. در واقع می توان گفت که این کشور یک آب و هوای گرم و مرطوب دارد. این آب و هوا از مجاورت دریای سیاه نشات می گیرد. با توجه به ارتفاع این کشور از سطح دریا تنوع آب و هوایی در آن احساس می ‌شود.

 شاید برای بسیاری از افراد که دوست داشته باشند سفر به گرجستان را تجربه نمایند، بهترین زمان سفر سوال باشد؟ در واقع می توان گفت که گرجستان یک کشور چهار فصل است. شما در هر فصلی که نیاز داشته باشید می توانید سفر به این کشور را تجربه نمایید.

توجه داشته باشید که ماه های بهار و پاییز بهترین زمان سفر به این کشور می باشد. اما اگر قصد دارید از طبیعت زمستانی آن استفاده نمایید، حتما ماه زمستان را نیز در نظر داشته باشید.

بارش برف در زمستان به نسبت بسیار زیاد می باشد و همین موضوع جذابیت خاصی به گرجستان داده است.

 

جاذبه های گردشگری که در سفر به گرجستان باید به ببینید

افرادی که قصد سفر به گرجستان را دارند، حتماً باید جاذبه ‌های گردشگری این کشور را در نظر بگیرند. جالب است که بدانید جاذبه ‌های گردشگری گرجستان در بخش های متفاوتی دسته ‌بندی شده است. شما می توانید برای سفر به گرجستان یک زمانبندی درست داشته باشید. با استفاده از این زمانبندی، بهترین مکان ها را برای تفریح و گردش انتخاب نمایید. سعی کنید در این زمان بندی درست، تمامی جاذبه های گردشگری گرجستان را مورد بررسی قرار دهید.

 در سفر به گرجستان شما ساحل، کوه، دشت، جنگل و جاذبه های تاریخی و… را مشاهده خواهید کرد. یکی از جاذبه ‌های تاریخی این شهر قلعه ناریکالا می باشد. این قلعه یکی از قلعه های تاریخی است که به قرن چهارم برمی گردد. از دیگر جاذبه های شگفت انگیز تاریخی گرجستان باید به اوپلیستسیخه اشاره کرد. این جاذبه گردشگری از بزرگترین و تقریباً قدیمی ترین جاذبه های گرجستان می باشد. در این جاذبه گردشگری از سنگها تراشیده شده و نمای زیبایی را به وجود آورده اند.

در سفر به گرجستان حتماً باید به تفلیس سفر نمایید. در تفلیس جاذبه های متفاوتی موجود است. یکی دیگر از شهرهای گردشگری گرجستان باتومی می‌ باشد. سفر به باتومی می‌ تواند جاذبه ‌های متنوعی را به شما ارائه دهد.

سفر گرجستان

 

مراکز خریدی که در سفر به گرجستان می توانید از آن ها خرید نمایید

در سفر به گرجستان مراکز مختلفی برای خرید موجود است. از انواع مراکز خرید گرجستان می ‌توان به بازارهای محلی و پاساژ های مختلف آن اشاره کرد. تفلیس مال یکی از بزرگ‌ ترین مراکز خرید و حتی جاذبه ‌های گردشگری در گرجستان است. ایست پوینت از دیگر مراکز خرید گرجستان محسوب می شود. این مرکز خرید در پایتخت گرجستان واقع شده است.

بازار دست فروشان به نام درای بریج یکی از بازارهای سنتی گرجستان است. بازارهای متفاوتی مانند خیابان پکینی، مرکز  تفلیس سنترال، مرکز خرید کارواسلا و… موجود است. در سفر به گرجستان می توان به آن ها سرک کشید.

 

هتل های گرجستان

هتل های متفاوتی در کشور گرجستان موجود است. شما در این کشور علاوه بر هتل ها می توانید از متل ها و مسافرخانه ها استفاده نمایید. هتل های پیشنهادی ما، هتل های هالیدی این و هتل رادیسون بلو می باشد. این هتل ها از کیفیت بسیار مناسبی بهره مند هستند. اگر با تورهای مختلف به این کشور سفر می نمایید، می توانید این بخش را به ارائه دهنده های سفر به گرجستان بسپارید.

هتل گرجستان

 

شکم گردی در سفر به گرجستان

در سفر به گرجستان از رژیم غذایی این کشور آگاهی پیدا خواهید کرد. رژیم غذایی کرجستان بی ‌شباهت به رژیم غذایی ایران نمی باشد. لذا در سفر به این کشور از غذاهای محلی حتماً باید بازدید شود. یکی از غذاهای محلی گرجستان کاچاپوری است. این غذا که با استفاده از نان و پنیر به همراه تخم مرغ آب پز تهیه شده، یک غذای محبوب است. دیگر غذای نسبتاً محلی، خینکالی استان. این غذ با استفاده از خمیر، گوشت، ادویه جات، سیب زمینی، قارچ و پنیر تهیه شده است.

 لوبیو یا همان لوبیای خودمان غذایی است که با استفاده از پیاز، لوبیا، گشنیز، گردو و سیر و جعفری مهیا شده است. این غذا یک غذای سنتی بسیار لذیذ به حساب می‌ آید. چاکاپولی با استفاده از گوشت گوسفند و گوساله به همراه آلوچه و فلفل و پیاز و کمی ترخون تهیه شده است. این غذا یک غذای بسیار خوشمزه محسوب می شود.

از دیگر غذا ها می ‌‌توان به ساتسیوی، متسوادی و غیره اشاره کرد. شما می توانید این غذاها را در سفر به گرجستان در رستوران های مختلف آن مورد تست قرار دهید.

غذاهای گرجستان

 

نکاتی که در سفر به گرجستان باید بدانید

افرادی که قصد سفر به گرجستان را دارند، باید یکسری از اطلاعات را مورد توجه قرار دهند. کشور گرجستان با ایران نیم ساعت اختلاف زمانی دارد. در واقع تفلیس نیم ساعت از تهران جلوتر است. زبان مردمان این کشور گرجی می باشد. بهتر است در زمان سفر به گرجستان یا گرجی بلد باشید یا از تور لیدرها استفاده نمایید. واحد پول در این کشور لاری است.

 لذا سعی کنید در سفر با خود این پول را به همراه داشته باشید. نوع برق شهری ۲۲۰ ولت می باشد. کد کشور گرجستان ۹۹۵ است. جهت رانندگی در این کشور راست است. اگر قصد داشتید که برای اقامت خود ماشینی را رزرو کنید، این اطلاعات را در اختیار داشته باشید.

 فرودگاهی که شما به آن سفر خواهید داشت، فرودگاه بین ‌المللی باتومی و تفلیس است. توجه داشته باشید که یکسری از باید ها و نبایدها را باید در کشور گرجستان مورد توجه قرار دهید. سعی کنید در سفر به این کشور پنیر گرجی را استفاده نمایید. پیاده ‌روی در شهر تفلیس را هیچ گاه فراموش نکنید. بازارهای سنتی را مورد توجه قرار داده و از آن ها خرید نمایید.

 با مردم آنجا مهربان باشید. آنها با شما بسیار مهربان خواهند بود. شما می توانید برای تور گرجستان از خدمات مسافرتی آمادای استفاده نمایید. آمادای خدمات خود را با بهترین کیفیت به شما ارائه می دهد.

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است