راهنمای سفر به پوکت

 راهنمای سفر به پوکت

 

پوکت نام شهری است که تجلی گردش و گردشگری در تایلند به حساب می آید. پوکت یکی از جزیره های زیبای تایلند می باشد. در واقع این جزیره یکی از مقاصد گردشگری آسیایی است. اروپایی‌ ها، آسیایی ‌ها، آفریقایی ها و کلیه گردشگران دنیا دوست دارند که پوکت را از نزدیک ببینند. لذا سفر به پوکت یکی از سفرهای گردشگری محسوب می شود.

 سفر به پوکت همواره نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. این اهمیت به دلیل وجود سواحل گردشگری مناسب و کیفیت مناسب خدمات در این شهر می باشد. از همین رو ما در این متن قصد داریم تا سفر به پوکت را بررسی نماییم. این متن یک راهنمای سفر به پوکت می باشد که شما را می تواند به بهترین جاذبه گردشگری آسیایی ببرد.

 اگر قصد دارید خلاصه ‌ای از سفر به پوکت را بدانید، متن ما را تا پایان همراهی نمایید. در ادامه ما نکاتی در مورد سفر به پوکت، جاذبه ‌های متنوع گردشگری، آب و هوا، مکان های اقامتی، رژیم ‌غذایی این شهر و کشور تایلند، ارائه خواهیم داد. چنانچه قصد دارید این اطلاعات را داشته باشید، ما را تا پایان همراهی نمایید.

نکات کلی که در سفر به پوکت باید بدانید

افرادی که قصد سفر به پوکت را دارند، در ابتدا دوست دارند اطلاعات مربوط به این شهر را بدانند. توجه داشته باشید که این شهر از لحاظ جغرافیایی در منطقه‌ای مناسب واقع شده است. نیمی از شهر پوکت را جنگل ها تشکیل داده ‌اند. کوه ها و درختان در نام گذاری این شهر اهمیت به سزایی دارند.

 لذا پوکت در زبان تایلندی ها به کوه و تپه اشاره می کند. این شهر دارای ۵۴۰ کیلومتر مربع وسعت می باشد. جمعیت واقع در این وسعت حدود ۳۸۶ هزار نفر است. شهر پوکت دارای مردمانی مهمان نواز می باشد. در این شهر زبان رسمی تایلندی می باشد. لذا در سفر به پوکت بهتر است یا زبان انگلیسی بلد باشید و یا از تورها استفاده نمایید.

 در تورها، تور لیدر ها می توانند وظیفه ترجمه را برعهده بگیرند. واحد پول رسمی این کشور بات می باشد. لذا در سفر به شهر پوکت باید بات تایلند به همراه داشته باشید. برای دریافت اطلاعات هتل ها می توانید با شماره های آن آنها تماس بگیرید. پیش شماره تایلند ۶۶ بوده و پیش شماره شهر پوکت ۰۷۶ می باشد.

این شهر در منطقه زمانی ۳:۳۰+ قرار گرفته است. فرودگاه پاکت اینترنشنال از فرودگاه های منحصر به فرد کشور تایلند می باشد. در کل اگر قصد سفر به این شهر را دارید، باید با در نظر گرفتن این اطلاعات به پوکت سفر نمایید.

سفر به پوکت

 

جاذبه های متنوع گردشگری در سفر به این کشور

شهر پوکت دارای جاذبه‌های متنوعی برای گردش و تفریح می باشد. این جاذبه های گردشگری در دسته های مختلفی تقسیم شده ‌اند. یکی از جاذبه ‌های بسیار مناسب گردشگری، موزه تریک آی پوکت می ‌باشد. این جاذبه گردشگری پر از تصاویر سه بعدی و زیبا می باشد. شما در سفر به پوکت می ‌توانید این جاذبه ها را مورد توجه قرار دهید. جزیره جیمز باند یکی از جزیره های بسیار زیبای پوکت است. علت نام گذاری این جزیره به جزیره جیمز باند این است که فیلم مامور دو صفر هفت در آن تولید شده است.

جزایر متنوعی در شهر پوکت می باشد. از این جزایر می ‌توان به جزیره فی فی اشاره کرد. جزیره فی فی از زیباترین جزایر آهکی در دنیا به حساب می آید. آکواریوم پوکت در سفر به این شهر باید مورد توجه قرار گرفته شود. این آکواریوم بیش از ۱۰۰ گونه جانوری را در خود جای داده است. سواحل مختلفی در شهر پوکت موجود است. از این سواحل می‌ توان به سواحل لائم سینگ اشاره کرد.

 لائم سینگ علاوه بر اینکه یک ساحل دوست داشتنی می باشد، در کنار یک جنگل زیبا می ‌باشد. منطقه قدیمی پوکت نمادی از تاریخ و فرهنگ این شهر می باشد. شما می توانید برای دیدن گونه‌ های مختلف جانوری باغ وحش پوکت را مورد توجه قرار دهید. سعی کنید که در سفر به پوکت یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

 لذا تعدد جاذبه ‌های گردشگری بسیار زیاد می باشد. همین تعدد بالا باعث سردرگمی برای گردشگران می شود. چنانچه از تورها برای سفر به پوکت استفاده می‌کنید، می‌توانید از تور لیدر ها نیز کمک بگیرید.

جاذبه های پوکت

 

بررسی آب و هوای و بهترین زمان سفر به پوکت

سوال بعدی که ذهن بسیاری از افراد را برای سفر به پوکت مشغول کرده است، وضعیت آب و هوای این شهر است. در این مورد می توان گفت که کشور تایلند و شهر پوکت در نزدیکی ‌های خط استوا قرار گرفته است. همین موضوع باعث شده است که روزها در این شهر طولانی باشد. لذا این شهر دارای آب و هوای نسبتاً داغ و مرطوبی می باشد.

 معمولاً در کلیه فصول سال درجه حرارتی این شهر ثابت است. توجه داشته باشید که فصول بدون باران از نوامبر تا آوریل ادامه پیدا می‌ کند. اما ماه ‌هایی که بارش در آن بسیار زیاد است، ماه مه تا اکتبر است. توجه داشته باشید که باران های شهر پوکت بسیار رگباری صورت می‌ گیرد. بسیاری از افراد سعی می ‌کنند با در نظر گرفتن وضعیت آب و هوای این شهر به آن سفر نمایند.

 توصیه ما به آن ها این است که آنچنان با آب و هوای پوکت کاری نداشته باشند. لذا پوکت دارای آب و هوایی نسبتا یکسان می باشد. لذا توصیه ما این است که در فصل های خلوت گردشگری به این شهر بروید. البته از لحاظ گردشگری همواره شلوغ بوده است. اما فصل های بارانی ممکن است کمی خلوت تر باشد. در کل تابستان ‌ها سفر به این شهر اهمیت بسیار زیادی دارد. البته آب و هوای این شهر بسیار گرم می باشد.

اگر قصد دارید که بهترین آب و هوای این شهر را مورد تجربه قرار دهید، فصل‌ های بهار و پاییز بهترین گزینه برای سفر می باشد. در کل می‌توان گفت وجود آب و هوای مناسب باعث جذب گردشگر شده. پس یکی از جذابیت های شهر پوکت را می توان آب و هوای مناسب آن نامید.

راهنمای سفر پوکت

 

مکان اقامتی در سفر به پوکت

در شهر پوکت هاستل ها، هتل ها و خوابگاه های متنوعی موجود است. لذا شما می توانید در این شهر از آلاچیق های کنار دریا نیز استفاده نمایید. هاستل ها از قیمت بسیار کمی در شهر پوکت بهره مند می باشد. لذا در هاستل ها خدمات نسبتا محدودی موجود است. اما برای افرادی که قصد گردش و تفریح در جزیره را دارند، مناسب می باشد. اما به جز هاستل ها و خوابگاه های متنوع گردشگری استفاده از هتل ها، مناسب به نظر می رسد. هتل های متنوعی در این شهر موجود می باشند. از بهترین هتل ها و معروفترین آن ها می توان به هتل ایندیگو پرل اشاره کرد. این هتل ۵ ستاره شهر پوکت دارای کیفیت بسیار مناسبی می باشد. در این هتل زیبایی های منحصر به فردی موجود می باشد.

 لذا این هتل در نزدیکی دریای آندامان موجود می باشد. هتل جی دبلیو ماریوت پوکت، یکی دیگر از هتل های ۵ ستاره پوکت می باشد. این هتل از لحاظ خدمات دهی در سطح بسیار مناسبی قرار گرفته است. همچنین هتل هیلتون آرکادیا از هتل های پنج ستاره با کیفیت محسوب می ‌شود. البته هزینه این هتل های گفته شده، بسیار بالاتر می باشد. شما می توانید برای سفر به پوکت از هتل های ارزان قیمت تر نیز استفاده کنید. این هتل ها از ۲ الی ۵ ستاره در پوکت موجود می باشد.

هتل های پوکت

 

رژیم غذایی پوکت

رستوران های متنوعی در شهر پوکت موجود است. از این رستوران ها می توان به رستوران کرنر اشاره کرد. این رستوران از درجه کیفی بسیار مناسبی بهره مند است. همچنین رستوران های استیک و هف وی از رستوران های با کیفیت شهر پوکت می باشند. توجه داشته باشید که شما می توانید در این رستوران ها غذاهای با کیفیت پوکت را مورد توجه قرار دهید.

 از غذاهای معروف شهر پوکت، می ‌توان به تام یام گونگ اشاره کرد. این غذا یکی از غذاهای محبوب تایلندی و مناسب در شهر پوکت می باشد. این غذا از متریال مختلفی تهیه می شود. شما می توانید این غذا را با ماهی ها، مرغ و یا گوشت قرمز مورد توجه قرار دهید. نودل می هوکین ازدیگر غذاهای معروف این شهر می باشد. شما می توانید این غذا را در رستوران های متفاوتی دریافت نمایید. در این غذا میگو، گوشت قرمز، تخم مرغ و لوبیا موجود می باشد.

کاری ماسامان یکی دیگر از این غذاها می باشد. توصیه ما به شما این است که در زمان خوردن غذاها به متریال تشکیل دهنده آن ها توجه داشته باشید. در سفر به پوکت نباید همه چیز را بخورید. لذا بعضی از غذاها هستند که با ذائقه ما ایرانی ‌ها سازگار نمی باشد. لذا خوردن این غذاها می تواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورند.

غذا های پوکت

 

بحث پایانی

توجه داشته باشید که سفر به پوکت باید با توجه به شرایط بودجه ای افراد صورت بگیرد. اگر قصد کاهش قیمت سفر به پوکت را دارید، می توانید از خدمات تورهای متنوع استفاده نمایید. این تور ها می توانند علاوه بر ارائه خدمات، کیفیت سفر شما را بالاتر ببرند. آژانس مسافرتی آمادای می تواند تور پوکت را با بهترین کیفیت به شما ارائه دهد.

 

 

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است