راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به مالزی

 

همواره سفر به کشورهای آسیایی، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. مالزی یکی از کشورهایی می باشد که سفر به آن در فصول مختلف صورت می پذیرد. کشور مالزی یکی از کشورهای زیبای آسیایی می باشد. این کشور در جنوب شرق آسیا قرار گرفته است. سفر به مالزی با توجه به جاذبه ‌های گردشگری متنوع و خدمات مناسبی که برای گردشگری دارد، مناسب می باشد.

 افرادی که قصد سفر به مالزی را دارند، همواره به دنبال اطلاعاتی در مورد این کشور می باشند. لذا این اطلاعات بخش های مختلفی را دارد. شما باید قبل از سفر به این کشور به خوبی آن را بشناسید و بدانید که در کدام جاذبه وقت خود را بیشتر بگذرانید. باید بدانید که چه هتل هایی در این کشور موجود است. چه غذاهایی را باید بخورید و چه غذاهایی را نباید بخورید.

ما در ادامه نکاتی از این موارد را عنوان خواهیم کرد. لذا به عنوان یک مقاله راهنمای سفر به مالزی، نکاتی در مورد موقعیت جغرافیایی و تاریخی مالزی، جاذبه های گردشگری، آب و هوا مکان های اقامتی غذایی و نکاتی که در مورد این سفر وجود دارد به شما اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد تا پایان باما همراه باشید

بررسی موقعیت جغرافیایی و تاریخ مالزی

افرادی که قصد سفر به مالزی را دارند، همواره دوست دارند اطلاعاتی از تاریخ و جغرافیای این کشور داشته باشد. قبل از هر چیز باید گفت که این کشور چیزی در حدود ۳۲۹ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. با توجه به آخرین سرشماری هایی که در مالزی صورت گرفته این کشور ۳۱ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است.

 افرادی که قصد سفر به مالزی را دارند، باید بدانند که در این کشور، تپه کوه و جنگل موجود می باشد. یکی از کوه‌های زیبا و مرتفع مالزی کوه کینابالو می باشد. اگر بخواهیم از تاریخ کشور مالزی نام ببریم، باید گفت که این کشور، تاریخی نسبتاً قدیمی دارد. کشور مالزی به عنوان یک شبه جزیره به نام مالایی زمان زیادی است که خدمت خود را حفظ کرده است. در واقع این کشور یک مسیر تجاری بین چین و خاورمیانه است. پادشاهی های مختلفی در کشور مالزی موجود بوده و همین موضوع باعث به وجود آمدن جاذبه های تاریخی بسیاری شده است.

 توصیه ما به شما این است که حتماً در تمام وسعت جغرافیایی این کشور گشت و گذار نمایید. در کل می ‌توان گفت که کشور مالزی دارای مناظر بسیار زیادی است که در یک وسعت متوسط می باشد. مالزی به عنوان یک کشور گردشگری می تواند خاستگاه بسیاری از گردشگران باشد.

سفر به مالزی

 

جاذبه های متنوع گردشگری در سفر به این کشور

جاذبه های گردشگری متفاوتی در مالزی موجود است. شما در سفر به مالزی می ‌توانید به شهرهای گردشگری این کشور سفر نمایید. از مهمترین شهرهای گردشگری باید به کوالالامپور، پنانگ، لنکاوی، جورج تاون، میری و… اشاره کرد. در این شهر های متنوع مالزی، جاذبه ‌های متنوعی موجود است. این جاذبه ‌های گردشگری در دسته بندی های مختلفی موجود می باشند.

 بسیاری از این جاذبه ها جاذبه های گردشگری تفریحی می باشند لذا بعضی از آن ها جاذبه های گردشگری تاریخی می ‌باشند. از جاذبه های گردشگری طبیعی این کشور می توان به پارک ملی گونونگ گادینگ نام برد. شما در این پارک ملی می توانید گونه ‌های گیاهی متنوعی را بازدید نمائید.

 جزیره مانوکان یکی از جزیره های زیبای مالزی می ‌باشد. این جزیره به عنوان یک پارک ملی محسوب می شود. شما می توانید در این جزیره تفریحات آبی متنوعی را مورد توجه قرار دهید. از جاذبه های گردشگری دست ساز بشر در مالزی باید به برج‌ های دوقلوی پتروناس اشاره کرد. این جاذبه گردشگری در کشور مالزی و شهر کوالالامپور توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است.

 پتروناس یک جاذبه گردشگری چند منظوره است.  در این کشور می توانید از تفریحگاه های ساحلی لذت ببرید. جزایر متنوعی در کشور مالزی موجود هستند. از دیگر جاذبه ‌های گردشگری می‌ توان به جزیره سیپادان، رودخانه کیناباتاننگان، پارک ملی باکو و… نام برد. سعی کنید در سفر به مالزی یک زمان ‌بندی درست را در نظر بگیرید.

 جاذبه های گردشگری مالزی آنچنان زیاد می باشند که ممکن است همه آن ها را نتوانید ببینید. پس با یک برنامه ‌ریزی، بهترین آن ها را مورد توجه قرار دهید.

جاذبه های مالزی

 

بررسی آب و هوای و بهترین زمان سفر به مالزی

خوب است که بدانید کشور مالزی در نزدیکی خط استوا واقع شده است. این کشور به دلیل مجاورت با خط استوا دارای آب و هوای استوایی می باشد. به همین دلیل آب و هوای آن در تمامی فصول سال گرم می باشد. با توجه به وجود سواحلی که در کنار این کشور موجود است رطوبت بسیاری در آن وجود دارد.

 بارش در این کشور چیزی در حدود ۲۵۰ سانتیمتر بوده است. دمای کشور مالزی چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد در کل سال می باشد. با توجه به این آب و هوا، سوال پیش می آید که چه زمانی برای سفر به مالزی مناسب می باشد. در این مورد با توجه به اینکه آب و هوای مالزی، آب و هوایی یکسان است، کمی زمان سفر سخت است. اگر قصد دارید در ماهی سفر کنید که میزان بارندگی در آن کم است، ماه‌ های مارس و اکتبر مناسب می باشد.

 همچنین سعی کنید سفر در تابستان را به علت دمای بالای آن کمتر مورد توجه قرار دهید. لازم به ذکر است که بر بهترین زمان سفر به مالزی، نکات دیگری تاثیرگذار است. از این نکات می توان به فستیوال های متنوع اشاره کرد. در کشور مالزی فستیوال‌ های فصلی مختلفی برگزار می ‌شود. همین موضوع می ‌تواند زمان سفر به این کشور را دستخوش تغییراتی قرار دهد.

سفر مالزی

 

مکان اقامتی در سفر به مالزی

سوال بعدی در مورد مکان های اقامتی در سفر به مالزی می باشد. توجه داشته باشید که هزینه اقامت در این کشور با توجه به نوع محل اقامتی تعیین می گردد. هتل های متنوع و مسافرخانه های مختلفی در این کشور موجود است. شما برای رزرو این هتل ها باید شبی ۷۵ تا ۲۰۰ رینگیت را در نظر داشته باشید.

 از هتل های مدرن و زیبای مالزی باید به هتل مندرین اورتینال کوالالامپور اشاره کرد. این هتل ۵ ستاره دارای خدمات مناسب و البته قیمت بالایی می باشد. هتل شانگری لا کوالالامپور یکی از هتل های مناسب برای اقامت می باشد. این هتل پنج ستاره در نزدیکی برج دوقلو پتروناس واقع شده است.

 هتل پولمان کوچینگ هتل پنج ستاره دیگرس در کشور مالزی است. هتل برجایا، هتلی با کیفیت در شهر لنکاوی مالزی می باشد. شما می توانید برای اقامت در این کشور، علاوه بر هتل ها، متل ها و مسافرخانه ها را مورد توجه قرار دهید.

 اگر خدمات سفر به مالزی را از طریق  تورها دریافت می کنید، می توانید محل های اقامتی را از آن ها بخواهید. در کل هتل ها در این کشور بسیار زیاد می باشند. لذا شما از لحاظ اقامت در این کشور مشکلی نخواهید داشت.

هتل های مالزی

 

رژیم غذایی مالزی

سوال بعدی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است، این است که در سفر به مالزی چه بخورند. توجه داشته باشید که هزینه خورد و خوراک در کشور مالزی متفاوت می باشد. اگر شما بخواهید یک رستوران ارزان قیمت را در نظر بگیرید باید ۱۰ رینگیت را پرداخت نمایید. همچنین رستوران‌های گران قیمت تر تا هزینه ۶۰ رینگیت نیز متغیر می باشند.

 فست‌ فودها و خوراکی های متفاوتی در کشور مالزی موجود است. اگر قصد دارید که رستوران های متنوع این شهر را بشناسید باید سری به رستوران نائب، رستوران روباز، رستوران بیژن، خانه استیک و…بزنید. غذاهای متنوعی در این کشور پخت و به افراد ارائه می شود. توصیه ما به شما این است که در زمان خوردن این غذاها از مواد اولیه آنها آگاهی پیدا نمایید. از بهترین غذاهای مالزی می توان به غذای روجا اشاره کرد. این غذا در واقع یک غذای منحصر به فرد با استفاده از میوه ها می باشد. ساتای نوعی دیگر از غذاهای مالزی می باشد. ساتای کبابی است که گوشت های آن معمولاً در سس ها خوابیده می شوند. در این غذا نمک، زرد چوبه، شیره نارگیل، ادویه های متنوع و… استفاده شده است.

 ناسی کرابو غذایی است که با برنج آبی رنگ به همراه گوشت و سبزیجات تهیه می ‌شود. آسام لکسا یک سوپ می باشد. این غذا با ماهی تهیه می ‌شود و برنج در آن نقش اساسی را دارد.

غذاهای مالزی

 

نکات کلی که در سفر به مالزی باید بدانید

لازم است در سفر به مالزی هزینه های خود را مدیریت کنید. سعی کنید با انتخاب هتل های ارزان قیمت کمترین هزینه ها را بپردازید. توجه داشته باشید که آب لوله کشی در سفر به مالزی مورد اطمینان نمی باشد. لذا حتما از آب معدنی استفاده نمایید. مالزی کشوری امن است و هیچ گونه مشکلی از لحاظ امنیتی ندارد. سعی کنید هیچ گاه از قرص های مخدر و روانگردان استفاده نکنید. لذا در این شهر این قرص ها جرم به حساب می‌ آید. برای سفر به مالزی بهتر است تورهای مختلف را مورد توجه قرار دهید. آمادای می تواند تور مالزی را با بهترین کیفیت به شما ارائه دهد.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است