راهنمای سفر به بالی

راهنمای سفر به بالی

 

سفر به کشور اندونزی همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران بوده است. شهر بالی یکی از زیباترین شهرهای اندونزی می باشد. از همین رو سفر به بالی توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. تور بالی از محبوب ترین مقاصد گردشگری آسیایی می باشد. شاید بسیاری از افراد دلیل این محبوبیت را نمی ‌دانند. در این مورد باید گفت وجود جاذبه ‌های متنوع گردشگری باعث محبوبیت در سفر به بالی شده است. این شهر از لحاظ داشتن خدمات رفاهی برای گردشگران در درجه کیفی مناسبی قرار گرفته است.

 بسیاری از گردشگران همواره سفر به بالی را به عنوان یکی از مقصدهای اصلی خود برای سفر انتخاب می نمایند. ما نیز در این مطلب قصد داریم تا سفر به بالی و نکات مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا نکات کلی در مورد بالی را عنوان خواهیم کرد. سپس به سراغ جاذبه‌ های متنوع گردشگری این شهر رفته و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. در ادامه آب و هوا، محل های اقامتی و خوراکی های متنوع و … را برای شما عنوان خواهیم کرد. چنانچه دوست دارید سفر به بالی را تجربه نمایید، متن ما را تا به پایان همراهی نمایید. در پایان این متن اطلاعات کافی برای سفری جذاب به بالی خواهید داشت.

نکات کلی که در سفر به بالی باید بدانید

افرادی که قصد سفر به بالی را دارند، همواره به دنبال آن هستند که اطلاعات مرتبط با این شهر را بدانند. بالی یکی از شهرهای گردشگری اندونزی می باشد. این شهر یکی از شهرهای بزرگ اندونزی می ‌باشد. جمعیت شهر بالی ۳ میلیون نفر است. این جمعیت در مساحتی بالغ بر ۶ هزار کیلومتر مربع زندگی می نمایند. زبان مردم شهر بالی اندونزیایی می باشد. همانطور که مشخص است این زبان یک زبان بین ‌المللی نیست. لذا برای سفر به بالی بهتر است یا زبان انگلیسی را بلد باشید یا از تور لیدرها استفاده نمایید.

 واحد پول شهر بالی روپیه می باشد. روپیه اندونزی همواره در خریدهای شهر بالی نیاز است. لذا بهتر است که پول خود را قبل از سفر به بالی چنج نمایید. کد کشور اندونزی ۶۲ می باشد. لذا برای ارتباط با هتل های این کشور بهتر است که قبل از سفر ارتباط برقرار نمایید. اختلاف ساعتی شهر بالی با پایتخت ایران چهار و نیم ساعت می باشد. در واقع شهر بالی چهار و نیم ساعت از ایران جلوتر است. افرادی که قصد سفر به بالی را دارند باید توجه داشته باشند که فرودگاه دنپاسار مقصد گردشگران می باشد.

 در کل باید توجه داشته باشید که شهر بالی به عنوان یکی از شهرهای گردشگری اندونزی محسوب می شود. سعی کنید در سفر خود به بالی از قبل برنامه ریزی های لازم را صورت دهید. برای سفر به این شهر استفاده از تور ها می تواند گزینه مناسبی باشد. لذا تورهای گردشگری متفاوتی هستند که سفر به این شهر را به شما ارائه می دهند.

سفر بالی

 

جاذبه های متنوع گردشگری در سفر به این بالی

کشور اندونزی و به خصوص شهر بالی، دارای جاذبه ‌های گردشگری متنوعی می باشند. در واقع اندونزی خود یک قطب گردشگری در آسیا محسوب می‌ شود. دلیل تبدیل شدن این کشور به قطب گردشگری، وجود جاذبه ‌های گردشگری متنوع می ‌باشد. در شهر بالی علاوه بر جاذبه های گردشگری تفریحی، جاذبه های تاریخی متنوع موجود می باشند. جاذبه های گردشگری مانند سواحل این شهر را که نادیده بگیریم، باید بخش اعظمی از تاریخ اندونزی را در جاذبه های این شهر ببینیم.

یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی در بالی، معبد تانا لوط می باشد. این جاذبه گردشگری، یکی از قدیمی ترین معابد بالی است. توجه داشته باشید که این معبد در کنار امواج خروشان دریاهای بالی واقع شده است. این معبد علاوه بر این که یک جاذبه گردشگری است، یک مکان برای زیارت اهالی آن منطقه می باشد.

 اما از دیگر جاذبه ‌های گردشگری می‌ توان به کوه باتور اشاره کرد. شما در سفر به بالی علاوه بر تفریحات آبی می توانید کوهنوردی را تجربه نمایید. قله کوه باتور حدود ۱۷۰۰ کیلومتر می باشد. از دیگر جاذبه ‌های گردشگری اندونزی می توان به معبد اولوواتو اشاره کرد. این معبد در شهر بالی قرار گرفته. علاوه بر جذابیت های تاریخی و مذهبی نمای بسیار زیبایی را دارد.

در سفر به بالی حتماً مزارع پلکانی برنج را مورد توجه قرار دهید. این مزارع علاوه بر اینکه یک محیط کشت برنج می باشد، نمای بسیار زیبایی به آن منطقه داده است. اگر قصد تفریحات آبی را دارید، حتماً پارک آبی واتر بوم را مورد توجه قرار دهید. این جاذبه می‌ تواند برای کودکان بسیار جذاب باشد. از سواحل معروف اندونزی باید به ساحل کوتاه اشاره کرد. همچنین جزایر نوسا از زیبایی های شهر بالی می باشد. این شهر دارای آبشار زیبایی نیز می باشد. آبشار سکومپول یکی از آبشارهای زیبای بالی است.

جاذبه های بالی

 

بررسی آب و هوای و بهترین زمان سفر به بالی

شهر بالی از لحاظ آب و هوایی در منطقه بسیار مناسبی قرار گرفته است. لذا کشور اندونزی و به خصوص شهر بالی در مجاورت خط استوا می‌باشد. همین موضوع باعث گرم شدن هوای این شهر شده است. لذا میانگین دمایی این شهر در اغلب ماه های سال بین ۲۰ تا ۳۰ درجه می باشد. همچنین به دلیل وجود سواحل مختلف در این شهر رطوبت آن بسیار بالا می باشد.

 همین موضوع باعث شده که افراد تقریباً در تمامی فصول سال بالی را برای سفر انتخاب نمایند. این سوال پیش می ‌آید با توجه به شرایط آب و هوایی بهترین زمان سفر چه زمانی است. در این مورد می توان گفت که تابستان های این شهر بسیار داغ و آفتابی می باشند. لذا برای حمام آفتاب می تواند گزینه مناسبی به نظر آید. در واقع شهر بالی یک شهر دو فصل می باشد. یک فصل کاملاً خشک و یک فصل نسبتا مرطوب را دارد. اگر قصد سفر به شهر بالی را دارید، بهترین ماه‌ جولای، ژوئن و مه می باشد.

سفر به بالی

 

در سفر به بالی کجا اقامت داشته باشیم

در این مورد باید گفت که خیالتان از مکان های اقامتی راحت باشد. هر کجا که در بالی بخواهید می‌توانید اقامت داشته باشید. محل های اقامتی در بالی به وفور موجود می باشد. انواع هتل ها، انواع پلاژها، متل ها و آلاچیق ها در این شهر موجود است. اگر قصد اقامت در هتل را دارید، هتل اینترکانتیننتال بالی می ‌تواند مناسب باشد.

 این هتل ۵ ستاره برای افراد با بودجه مالی سطح بالا بسیار مناسب می باشد. همچنین از دیگر هتل های متوسط می توان به هتل فبری اشاره کرد. این هتل ۳ ستاره برای افراد با بودجه مالی متوسط می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین شما می توانید در بالی متل ها را مورد توجه قرار دهید. هتل ها از لحاظ قیمتی قیمت پایینی را دارند. با توجه به اینکه جاذبه های گردشگری بالی بسیار متنوع و زیاد می باشد، شما زمان کمتری را در هتل خواهید گذراند. لذا به نوع هتلی که انتخاب می‌ کنید آن چنان توجه نکنید.

 اگر قصد سفر به بالی با استفاده از تورها را دارید، آژانس های مسافرتی این مکان ها را برای شما فراهم می کند. آژانس مسافرتی آمادای با هتل ها و مسافرخانه های متنوعی در اندونزی قرارداد دارد. در کل می‌ توان گفت که اقامت در بالی پایین‌ترین اهمیت را در سفر دارد.

اقامت در بالی

 

در سفر به بالی چه بخوریم

سوال بعدی که ذهن افراد را به خود مشغول کرده است، این است که در سفر به بالی چه بخوریم؟ در این مورد می توان گفت که کشور اندونزی غذاهای عجیب و غریبی را دارد. در اندونزی بهتر است در خوردن غذاها کمی احتیاط داشته باشید. غذاهای این کشور بر پایه سبزیجات گوشت و استفاده از ادویه ها می باشد.

 یکی از غذاهایی که می‌ توان در اندونزی توسط ایرانی ها تست شود، ساتای می باشد. ساتای به غذایی گفته می شود که با استفاده از گوشت تهیه می‌ شود. سسی که برای آن تهیه شده است پر ادویه می باشد. در سفر به بالی سعی کنید غذاهای دریایی را از دست ندهید. در سواحل این کشور رستوران های زیادی موجود هستند. این رستوران ها به ارائه انواع غذاهای دریایی عمل می کنند. شما می توانید در این رستوران ها، ماهی های گریل شده یا کبابی را مورد توجه قرار دهید.

 همچنین از دیگر غذاهای دریایی این شهر که می توان مورد توجه قرار داد، باید به لابستر، خرچنگ، شاه ماهی، میگو و… اشاره کرد. لاوار یکی از غذاهایی می باشد که در سفر به این شهر باید حتماً تست شود. این غذا یک غذای سنتی است. لاوار با استفاده از گوشت چرخ شده، پودر نارگیل، سبزیجات و ادویه های محلی تهیه شده است. در ضمن شما در سفر به بالی می توانید کیک ها و دسرهای متفاوتی را تجربه نمایید.

غذاهای بالی

 

هزینه سفر به این شهر

توجه داشته باشید که هزینه سفر به این شهر با توجه به پارامترهای متفاوتی تعیین می شود. در کل می ‌توان گفت که سفر به بالی قیمت آن چنان بالایی ندارد. اما با توجه به این جاذبه های گردشگری متنوع و خدمات رفاهی، سفر به بالی بسیار مناسب به نظر می ‌آید. البته این قیمت در مقایسه با قیمت سفرهای اروپایی مناسب می باشد. شما می توانید برای کاهش هزینه های سفر تور بالی نوروز خود از خدمات آژانس مسافرتی آمادای استفاده نمایید.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است