راهنمای سفر به استانبول

راهنمای سفر به استانبول

 

استانبول یکی از زیباترین و بزرگترین شهرهای ترکیه می باشد. این شهر توریستی، مورد توجه بسیاری از گردشگران واقع شده است. سفر به استانبول به دلیل وجود جاذبه ‌های گردشگری متعدد، مراکز خرید متنوع و جشنواره ‌های مختلفی که در این شهر برگزار می شوند، همواره مورد توجه افراد بوده است.

 گردشگران از سراسر دنیا به این شهر سفر کرده و از جذابیت ‌های آن لذت می‌ برند. موقعیت جغرافیایی شهر استانبول در بهترین موقعیت قرار گرفته. آب و هوای این شهر بسیار مناسب بوده و بسیاری از افراد از این آب و هوا لذت می برند. تمامی این موضوعات باعث شده که بسیاری از افراد بخواهند تا سفر به استانبول را مورد توجه قرار دهند.

 انواع خدمات رفاهی در شهر استانبول موجود است. لذا شما در سفر به استانبول هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت. ما نیز در این مطلب قصد داریم تا سفر به استانبول را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه شما قصد دارید تا سفر به استانبول را تجربه نمایید، با ما تا پایان همراه باشید. در سفرنامه به این شهر مختصری از تاریخ آب و هوا، جاذبه های گردشگری و مراکز خرید هتل ها و شکم گردی ارائه خواهیم داد.

مختصری از تاریخ و جغرافیا استانبول

توجه داشته باشید که شهر استانبول یکی از زیباترین شهرهای ترکیه می باشد. این شهر در ناحیه شمال غربی منطقه مرمر کشور ترکیه واقع شده است. لازم به ذکر است که استانبول با مساحت ۱۸۳۱ کیلومتر مربع یکی از بزرگ ‌ترین شهرهای ترکیه محسوب می‌شود. این شهر یکی از پرجمعیت ‌ترین شهرهای ترکیه نیز می ‌باشد. ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در شهر استانبول زندگی می کنند.

 اگر بخواهیم از تاریخ استانبول نکاتی را عنوان کنیم، باید گفت که این شهر قدمتش به ۶۶۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در واقع تأسیس این شهر بر عهده مستمری نشینان یونانی بود. این شهر روزهای بسیار عجیبی را به خود دیده است. به همین دلیل است که در سفر به استانبول شما می توانید جاذبه های مختلف گردشگری را مشاهده نمایید. لذا سفر به شهر استانبول می تواند تاریخ استانبول را به شما نمایش دهد.

راهنمای سفر به استانبول

 

بررسی آب و هوای در سفر به استانبول

کشور ترکیه عموما در زمره کشورهای معتدل می‌ باشد. این کشور دارای آب و هوایی مناسبی برای سفر و گردش است. آب و هوای استانبول همواره در زمان سفر به استانبول مورد توجه افراد می باشد. با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی این شهر باید اذعان داشت که آب و هوای متغیری دارد. آب و هوای این شهر، آب و هوایی گرم، اقیانوسی و مدیترانه ای دارد.

 یکی از گرمترین ماه های سال در شهر استانبول نهایتا ۲۴ درجه سانتی گراد دما دارد. لازم به ذکر است که فوریه به عنوان سردترین ماه سال استانبول می باشد. در این ماه شما ۶ درجه سانتیگراد را حس خواهید کرد. می ‌بینید که این اختلاف دمایی بسیار اندک است و تعادل آب و هوایی در آن برقرار است. البته در استانبول بارش های مناسبی رخ می دهد که شما می توانید آن ها را مورد توجه قرار دهید.

 در کل بهترین زمان سفر به استانبول ماه های بهار و پاییز می باشد. البته تنها پارامتر آب و هوا در تعیین سفر به شهر استانبول کارا نیست. لذا علاوه بر این موضوع می توان وجود جشنواره های فصلی را ذکر کرد.

 

جاذبه های گردشگری که در سفر به استانبول باید به ببینید

شهر استانبول به عنوان یک شهر مناسب گردشگری دارای جاذبه‌ های گردشگری، متنوعی می باشد. زمانی که شما به استانبول می روید، این سرگیجه موجود است که چه جاذبه گردشگری از استانبول را در اولین وقت مورد بازدید قرار دهید. توصیه ما این است که یک تفکیک مناسب در سفر به استانبول داشته باشید. شما می توانید جاذبه های تاریخی را در یک بخش قرار دهید؛ همچنین جاذبه های تفریحی و توریستی را در بخش دیگر مورد بازدید قرار دهید.

از جاذبه های گردشگری تاریخی می ‌توان به برج گالاتا اشاره کرد. این برج یک برج افسانه ای می باشد که ارزش تاریخی دارد. قدمت این برج به چند صده می رسد. کاخ توپکاپی یکی دیگر از جاذبه ‌های تاریخی استانبول است. این بنا یکی از با عظمت ترین بناهای موجود در استانبول می باشد.

 همچنین قلعه دختر یا برج دختر، مسجد سلیمانیه، مسجد آبی و آب انبار قصر سلطنتی از جاذبه ‌های گردشگری تاریخی می‌ باشند. اما مهمترین جاذبه تاریخی گردشگری در سفر به استانبول ایاصوفیه است. در واقع ایاصوفیه نماد ترکیه و استانبول می باشد.

جاذبه های گردشگری تفریحی این شهر بسیار متنوع و زیاد هستند. از این جاذبه ها می توان به دلفیناریوم استانبول، ویالند، سواحل پرشمار استانبول، پارک مینیاتوری استانبول و… اشاره کرد. سعی کنید در سفر به استانبول یک برنامه ریزی دقیق داشته و بهترین جاذبه ها را مورد توجه قرار دهید.

سفر به استانبول

 

مراکز خریدی که در سفر به استانبول می توانید از آن ها خرید نمایید

افرادی که قصد سفر به شهر استانبول را دارند، همواره برای خرید به مراکز خرید این شهر می روند. سوالی که پیش می آید این است که بهترین مراکز خرید این شهر چه مراکزی می باشند؟ در مورد این مراکز خرید می ‌توان گفت آن ها دو دسته هستند.یکی مراکز خرید ارزان قیمت و دیگری مرکز خرید نسبتاً گران قیمت می باشند.

 اگر قصد خرید ارزان دارید بهتر است که در سفر به استانبول به اوت لت مراجعه نمایید. این مرکز خرید، مرکزی است که در آن حراجی های متنوعی موجود می باشد. اگر قصد دارید تا کالاهای لوکس را خریداری کنید، بهتر است که به مراکز خرید با کیفیت بروید. از این مراکز خرید می توان به استانبول مال، مرکز خرید زورلو، مرکز خرید کنیون، مرکز خرید پالادیوم، فروم استانبول، جواهیر استانبول و… اشاره کرد.

 شما می توانید برای خریدهای خود به بازارهای سطح پایین نیز مراجعه نمایید. لذا بازار محلی استانبول گزینه مناسبی برای خرید می باشد. در سفر به استانبول سعی کنید بیشتر زمان خود را به گردش و تفریح سپری کنید.

مراکز-خرید-استانبول

هتل های استانبول

در شهر استانبول هتل های متنوعی موجود است. افرادی که قصد سفر به استانبول را دارند، می ‌توانند از این هتل ‌ها استفاده نمایند. بسته به بودجه ‌ای که برای سفر به استانبول در نظر گرفته اید، می توانید نوع هتل خود را انتخاب نمایید. از هتل های ۵ ستاره استانبول، می توان به هتل کراتون اشاره کرد.

 هتل های ۴ ستاره مانند هتل لارس پارک، هتل پیک، هتل تولیپ سیتی موجود می باشند. لذا شما می توانید با توجه به بودجه خود، ستاره این هتل‌ها را تعیین نمایید. بعضی از افراد دارای بودجه‌ های مناسب می باشند. آن ها می توانند هتل هیلتون را انتخاب نمایند. هتل ۵ ستاره هیلتون یکی از نمونه ‌های با کیفیت هتل در شهر استانبول است. لازم به ذکر است که هتل های با کیفیت تری در استانبول موجود است و تنها کافی است شما با بالا بردن هزینه خود بهترین نوع را انتخاب نمایید. استفاده از تورها می ‌تواند هزینه رزرو این هتل ها را برای شما کاهش دهد. در سفر به استانبول سعی کنید که بهترین هتل را انتخاب نمایید.

 

شکم گردی در سفر به استانبول

در سفر به استانبول باید ذائقه غذایی خود را کنار بگذارید. غذاهای متفاوتی در این شهر موجود است که شما باید حتما آن ها را تست نمایید. البته اشاره به این نکته الزامی است که ذائقه استانبولی ها با ایرانی ها برابر است. معمولاً غذاهایی که در استانبول یافت می شود، غذاهایی است که در ایران به عنوان غذا های ترکی سرو می گردد.

یکی از این غذاها، بروک می باشد. شما می توانید در سفر به استانبول به عنوان صبحانه بروک را میل کنید. این غذا از خمیر، پنیر، سبزیجات تهیه شده است. اسکندر کباب یکی از بهترین و معروفترین غذاهای ترکی است. این غذا در استانبول به صورت بشقابی سرو می شود. در آن گوشت گاو با استفاده از گیاهان محلی موجود می باشد. لهمجون یکی دیگر از این غذاهای استانبولی می باشد.

 در واقع این غذا یک نوع پیتزای ترکیه ای می باشد. در این پیتزا گوشت و فلفل به همراه جعفری و آبلیمو و… موجود است. سیب زمینی شکم پر را در استانبول هیچگاه از دست ندهید. این سیب زمینی با نام کمپیر معروف می باشد. در سیب زمینی شکم پر موادی مانند غلات، سوسیس، پنیر، نخود، مایونز و… ریخته شده است.

لازم به ذکر است که در شهر استانبول می توانید دسرهای خوشمزه ای مانند باقلوا فقیری را مورد توجه قرار دهید. سعی کنید نوشیدنی های این شهر را هیچوقت از یاد نبرید. حتماً در سفر به استانبول یک جرعه از قهوه ترک را میل نمایید.

غذاهای ترکیه

 

نکاتی که در سفر به استانبول باید بدانید

افرادی که قصد سفر به استانبول را دارند، باید بدانند که این شهر یکی از شهرهای مسلمان نشین می باشند. شما باید از سیگار کشیدن را در محیط‌های عمومی بپرهیزید. سعی کنید در محیط‌ های عمومی هیچگاه با صوت بالا صحبت نکنید. هیچگاه به دنبال دعوا در این شهر نباشید. سعی کنید با جی پی اس محل های خود را پیدا نمایید. آژانس مسافرتی آمادای می تواند شما را در سفر به استانبول یاری نماید. این آژانس تور استانبول را به شما ارائه می دهد. امیدواریم که راهنمای سفر به استانبول را به خوبی برای شما مورد بررسی قرار داده باشیم.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است