جاذبه های گردشگری عجیب در دنیا که باید ببینید!

 جاذبه های گردشگری عجیب در دنیا که باید ببینید

 

امروزه جاذبه های گردشگری در دنیا، نمونه ‌های مختلفی را دارند. از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی گرفته تا جاذبه های گردشگری عجیب و غریب جاذبه های مختلفی هستند که هنوز کشف نشده اند. این جاذبه ‌ها نمونه ‌های مختلفی را دارند. جاذبه های گردشگری عجیب جاذبه هایی می باشند که افراد می ‌توانند از دیدن آن ها شگفت‌ زده شوند. نمونه های مختلفی از جاذبه ‌های گردشگری عجیب موجود می باشند. لذا کشورهای مختلفی مانند ویتنام، هلند، چین، فرانسه، اندونزی و… از این جاذبه ‌های گردشگری عجیب بی بهره نیستند.

ما در این مطلب قصد داریم تا بعضی از این جاذبه‌های گردشگری عجیب را مورد بررسی قرار دهیم. لذا در ادامه جاذبه هایی همچون روستای هوتوان، قلعه پنبه ای، آتشفشان کاوا ایجین، نهر پری و ریگ های روان، دریاچه سه قلوی کوه کلیموتو، خانه های مکعبی روتردام را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد دارید که از این جاذبه ‌های گردشگری بازدید به عمل آورید در ادامه متن تمامی این نکات را برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جاذبه های گردشگری عجیب

در این جهان و دنیای بزرگ مقصد های مختلفی برای سفر وجود دارد. بسیاری از ما دوست داریم تا نقاط خاص و جذاب را مورد بررسی قرار دهیم و به آن ها سفر کنیم. البته شاید این نقاط آنچنان معروف نباشند اما به هر حال ویژگی های خاص خود را دارند. توجه داشته باشید که بسیاری از افراد دوست دارند به شهرهای کلیشه ای سفر نمایند.

 ما با آن دسته از افراد که از جذابیت‌ های عجیب لذت نمی ‌برند کاری نداریم. بعضی از شهرها، شهرهای عجیب و غریب می باشند. باید بدانید که مقاصد گردشگری در جهان وجود دارند که همچنان ناشناخته می باشند. اما بعضی از آن ها خیال انگیز ترین نوع جاذبه های گردشگری می باشند. جاذبه های گردشگری عجیب در دنیا کم نیستند. بسیاری از افراد برای بازدید از آنها ساعت ها و روزها تحقیق می نمایند. به جرات می‌توان گفت که هستند جاذبه‌ هایی که همچنان کشف نشده اند. در ادامه بیشتر به این نوع از جاذبه ها خواهیم پرداخت.

روستان هوتو وان چین

همانطور که گفته شد جاذبه های گردشگری عجیب، نمونه های مختلفی را دارند. در این جاذبه ‌های گردشگری عجیب، روستای هوتوان به چشم می خورد. این روستا در کشور چین و در مجمع الجزایر شنگسی  واقع شده است. در شنگسی جزیره به نام گوکی وجود دارد. در گوکی روستایی موجود است که نام آن هوتوان است.  این جزیره به طور کامل از سکنه خالی است. در مجموعه داستان‌های هابیت اشاره هایی به این روستا شده است. گفتنی است این روستا بسیار زیبا می باشد.

زمانی که شما به روستای هوتووان نگاه می کنید تمام نقاط آن از پوشش گیاهی مانند خزه ها و گیاهان پیچ واپیچ پر شده است. همانطور که در عکس زیر می بینید تمام مناطق این روستا سبز می باشند. چیزی که وجود دارد این است که این روستا طی ۵۰ سال گذشته این گونه شده است. این روستا بهترین گزینه برای ماهیگیری می باشد.

هوتو وان چین

 

قلعه پنبه ای ترکیه

اگر بخواهیم که از جاذبه ‌های گردشگری عجیب نام دیگری به میان آوریم، باید به قلعه پنبه ای اشاره کرد. قلعه پنبه ای در استان دنیزلی در کشور ترکیه می باشد. این قلعه در نزدیکی های شهر توریستی کوشی آداسی واقع شده است. اگر بخواهیم که قلعه پنبه ای را در معنای ترکی بیان کنیم باید گفت که این لغت به معنای پاموک کاله می باشد.

این قلعه ها به دلیل وجود املاح و آب های معدنی بسیار به وجود آمده‌اند و منظره زیبا را خلق کرده‌اند. گفتنی است که چشمه های بسیاری در این منطقه وجود دارند. همین ها باعث به وجود آمدن استخرهایی شده است که دمای آن ها بسیار متفاوت بوده است. گفته می‌ شود که دمای آن ها از ۳۵ تا ۱۰۰ درجه متغیر است. پس می‌ توان گفت که مواد گوگردی در آن بسیار زیاد است.

 توجه داشته باشید که شنا کردن در این استخرها آزاد می باشد و دارای خواص درمانی خوبی می باشد. همانطور که در شکل زیر می بینید این جاذبه گردشگری بسیار زیبا است. علاوه بر زیبا بودن آن بسیار کارا می باشد. این منطقه یک منطقه حفاظت شده در ترکیه می باشد و جذابیت خاصی دارد.

قلعه پنبه ای ترکیه

 

آتشفشان کاوا ایجین اندونزی

یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری عجیب، آتشفشان کاوا ایجین می باشد. این آتشفشان همانطور که در تصویر زیر می بینید با شعله های آبی رنگ می باشد. همگان تصور می کنند که آتش فشان باید شعله های قرمز داشته باشد. اما گدازه‌های این آتشفشان به رنگ آبی می باشد. همچنین این آتشفشان همچنان فعال است و بعضی از اوقات بیرون میریزد.

 همین آتشفشان باعث بوجود آمدن یک منطقه توریستی برای گردشگران شده است. لذا افرادی که به این منطقه سفر می‌کنند باید توجه داشته باشند که از بیماری‌هایی مانند آسم و تنگی نفس در امان باشند. لذا فعالیت‌های مختلف شیمیایی مانند سولفور و… وجود دارد که باعث حساسیت هایی برای افراد می‌ شود. البته این منطقه کمی بوی نامطبوعی را دارد. اما همان ‌طور که می‌ بینید زیبایی ‌های آن باعث شده تا بسیاری از افراد به آن منطقه سفر نمایند. این زیبایی ها تا جایی می باشد که باعث شده تعداد بسیاری از این جاذبه گردشگری عجیب بازدید به عمل آورند.

آتشفشان کاوا ایجین اندونزی

 

نهر پری و ریگ ها روان ویتنام

از دیگر جاذبه ‌های گردشگری عجیب، نهر رپری و ریگ های روان می باشد. این جاذبه گردشگری در کشور ویتنام می باشد. شهری به نام شهر مویی شهری که این جاذبه ی عجیب و غریب در آن قرار گرفته است. شما می توانید که برای بازدید از این جاذبه به کشور ویتنام سفر کرده و به شهر مویی بروید. این نهر به صورتی است که لایه نازکی از آب می تواند از آن عبور کند.

 اما نکته جالبی که در مورد آن وجود دارد این است که صخره هایی به رنگ شکلاتی آن را دوره کرده است. اما این تمامی شگفتی های این منطقه به حساب نمی آید. اگر شما جلوتر بروید با شن و ماسه هایی روبرو می شوید که بسیار حیرت انگیز می باشد. توصیه ما این است که برای یک بار هم که شده در سفر خود به ویتنام این جاذبه را بازدید نمایید.

نهر پری و ریگ ها روان ویتنام

 

دریاچه سه قلو کوه کلیموتو اندونزی

همانطور که می‌دانید کشور اندونزی یکی از کشورهای مهم گردشگری محسوب می شود. توجه داشته باشید که یکی از جاذبه های گردشگری عجیب در دنیا در کشور اندونزی می باشد. دریاچه های سه قلو کوه کلیموتو از این نمونه ‌ها است.

 جزیره آتشفشانی فلورس، زیباترین جزیره اندونزی می باشد. در این جزیره آتشفشانی سه دریاچه وجود دارد. این سه به دلیل فعالیت هایی که آتشفشان ها در گذشته داشته ‌اند به وجود آمده است.

 توجه داشته باشید که رنگ آن ها بسیار عجیب می باشد. رنگ یکی این سه دریاچه همانطور که مشخص است به آبی فیروزه‌ای نزدیک است. گفتنی است که رنگ دوم این دریاچه به رنگ سبز می ‌باشد. سومین دریاچه نیز به رنگ قرمز است. توجه داشته باشید که این جاذبه از جاذبه ‌های گردشگری بسیار زیبا است. بهتر است در سفر به اندونزی از این جاذبه های گردشگری عجیب قریب بازدید به عمل آورید.

دریاچه سه قلو کوه کلیموتو اندونزی

 

خانه های مکعبی روتردام هلند

از دیگر جاذبه‌های گردشگری عجیب خانه های مکعبی روتردام در کشور هلند می باشد. توجه داشته باشید که این خانه ها به صورت دست ساز به وجود آمده و قدمت تاریخی آنچنانی ندارد. البته زیبایی آن ها به حدی است که باید حتما آن ها را دید. خلاقیت های بسیاری در ساخت این خانه های مکعبی به کار گرفته شده است. سازه های عجیب که به رنگ زرد و متصل به هم هستند مطمئناً چشم هر بیننده ای را به خود جذب می‌کند.

 این خانه‌ها به صورت متصل به هم قرار گرفته ‌اند و می‌توانند گزینه مناسبی برای گردشگران باشد. توجه داشته باشید که شما می توانید در سفر به هلند از این نمونه جاذبه گردشگری به خوبی بازدید به عمل آورید. پس همان طور که می بینید جاذبه های گردشگری عجیب حتماً نباید طبیعی و تاریخی باشند. این نوع از جاذبه ها نیز می‌تواند یک جاذبه عجیب به حساب آید.

خانه های مکعبی روتردام هلند

 

چگونگی بازدید از جاذبه های گردشگری عجیب

در پایان توصیه می شود که برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری عجیب حتماً از آژانس های مسافرتی استفاده نمایید. تور لیدران آژانس های مسافرتی می توانند مشاوران خوبی برای شما باشند. آژانس مسافرتی آمادای می تواند بهترین گزینه سفر شما باشد. شما می توانید برای بازدید از این جاذبه ها در تورهایی که به شما ارائه می شود آن ها را مورد بازدید قرار دهید.

 به طور مثال آمادای، تورهای چین، ویتنام، هلند، اندونزی و… را به شما ارائه می دهد. شما می توانید تمامی این جاذبه ها را در آن ‌تورها بازدید نمایید. جاذبه های گردشگری که در بالا عنوان شد، پایانی بر آن ها نمی باشد. شما برای کشف جاذبه های جدید باید همواره کوشا باشید. بازدید از جاذبه‌ های گردشگری عجیب، باعث شگفت زدگی شما می شود و زوایای مختلفی را از زندگی به شما نشان می دهد.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است