بررسی چند نمونه از فستیوال های گردشگری

امروزه جاذبه ها و مکان های گردشگری برای تفریح و مسافرت بهترین گزینه به حساب می‌ آیند. فستیوال های گردشگری موجب شده تا بسیاری از افراد با انتخاب این فستیوال ها سفری جذاب به مناطق مختلف در دنیا داشته باشند. این فستیوال ها در تمامی کشورهای اروپایی آسیایی و آفریقایی برگزار می ‌شود.

 با در نظر گرفتن این فستیوال ها شما می توانید زمان سفرتان را مشخص کنید. ممکن است این فستیوال ها ریشه در سنت هر کشور داشته باشند. به طور مثال فستیوال رنگ هند یکی از استیوال های سنتی این کشور محسوب می ‌شود. افراد برای بازدید از این فستیوال ها باید تورهای مختلف را انتخاب کنند. تورهای گردشگری می‌ تواند شما را به بهترین شکل ممکن به سمت این فستیوال ها هدایت نمایند. نمونه های مختلفی از این فستیوال های جذاب گردشگری موجود می باشد.

 ما در این مطلب قصد داریم تا بسیاری از این فستیوال های جذاب گردشگری را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه شما نیز قصد بازدید از این فستیوال ها را دارید ما را تا پایان همراهی کنید.

توضیحاتی کوتاه در مورد فستیوال های گردشگری

توجه داشته باشید که فستیوال های جذاب گردشگری در کل دنیا موجود می باشند. آداب و رسوم باعث به وجود آمدن بعضی از این فستیوال ها شده است. گفتنی است انواع فستیوال های گردشگری  ممکن است مذهبی هم باشد. سالانه کشورهای مختلفی برای برگزاری فستیوال های گردشگری اقدام می نمایند. سعی کنید که برای بازدید از این فستیوال ها از افراد خبره استفاده کنید. آژانس های مختلف گردشگری می توانند بهترین گزینه برای بازدید از فستیوال های گردشگری باشند. آژانس مسافرتی آمادای می ‌تواند بازدید از انواع فستیوال های گردشگری را به شما ارائه دهد. چنانچه قصد بازدید از این فستیوال ها را دارید به خدمات آمادای توجه داشته باشید.

فستیوال فیل ها در جیپور هند

یکی ازانواع بی شمار فستیوال های گردشگری در دنیا، فستیوال فیل ها در جیپور هند می ‌باشد. جیپور یکی از شهرهای گردشگری هند به حساب می آید. جیپور به نام شهر صورتی معروف است. معمولاً در زمان برگزاری این فستیوال ها فیل ها را رنگ آمیزی می کنند. توجه داشته باشید که این رنگ آمیزی با آموزش هایی که به فیل ها داده‌ می شود، شکل می‌ گیرد.

 معمولاً هر فیل یک نقش خاص خود را برگزار می کند. کاری که فیل ها در این جشنواره می کنند غیر قابل باور است. همانطور که گفته شد بعضی از این فستیوال ها ریشه در فرهنگ جیپور دارد. این فستیوال در زمانی برگزار می ‌شود که فستیوال رنگ ها نیز در هولی در حال برگزاری است..

 گفتنی است زمانی که این فستیوال برگزار می‌ شود بسیاری از افراد به جیپور سفر می نمایند. اگر قصد بازدید از این فستیوال های گردشگری را دارید از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ساعت ۸ شب به خیابان ها مراجعه نمایید.

فستیوال فیل ها در جیپور هند

 

فستیوال مردگان در مکزیک

یکی از فستیوال های جذاب دنیا فستیوال مردگان و یا روز مرگ در مکزیک می باشد. این نمونه از فستیوال های گردشگری در اوایل ماه نوامبر برگزار می ‌شود. در این فستیوال که به نام روز مرگ نام گذاری شده است، اعتقاد بر آن است که افراد با مردگان تجدید دیدار می ‌نمایند.

 همانطور که در عکس زیر می بینید افراد چهره هایشان را به صورت مردگان در می آورند. این فستیوال به صورت خیابانی برگزار می ‌شود. بعضی از افراد فکر می ‌کنند که این فستیوال غم‌انگیز است. اما این طور نیست و در آن زیبایی های خاصی وجود دارد.

 این فستیوال هزینه ‌های بسیار زیادی دارد. توصیه ما به افراد این است که این فستیوال مکزیک را از دست ندهند. شما برای بازدید از این نمونه فستیوال های گردشگری می ‌توانید در اول و دوم ماه نوامبر به مکزیک سفر نمایید.

فستیوال مردگان در مکزیک

 

فستیوال گوجه بازی در اسپانیا

شاید فستیوال گردشگری رنگ ها در هند را به خاطر داشته باشید. اما یک فستیوال جدید و عجیب در اسپانیا برگزار می ‌شود. این فستیوال به فستیوال گوجه ‌فرنگی معروف است. شاید جالب باشد که در این فستیوال مردم به هم گوجه پرتاب می‌ کنند. توجه داشته باشید که این فستیوال بسیار عجیب است. تصور کنید ۱۰۰ تن گوجه برای این فستیوال در نظر گرفته می ‌شود.

 فستیوال گوجه ‌فرنگی اسپانیا که در آخرین چهارشنبه ماه آگوست برگزار می شود، گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. این فستیوال در شهر والنسیا برگزار می شود. افراد به سمت هم گوجه پرتاب می ‌کنند و از این پرتاب لذت می برند.

 این نمونه از فستیوال های گردشگری به نبرد خیابانی گوجه نیز معروف است. سعی کنید برای این فستیوال با خود عینک شنا همراه ببرید؛ زیرا اسید گوجه ممکن است چشمان شما را بسوزاند.

فستیوال گوجه بازی در اسپانیا

 

هولی در هند

یکی از معروف ترین فستیوال های جذاب گردشگری در دنیا فستیوال هولی است. فستیوال هولی در هند برگزار می شود. توجه داشته باشید که در این فستیوال از رنگ های مختلفی استفاده می شود. معمولاً این فستیوال در اوایل فصل بهار شروع می شود.

 می توان گفت که این فستیوال یکی از عجیب ترین و زیباترین فستیوال های ممکنه به حساب می آید. این فستیوال نمادی از پیروزی یعنی پیروزی بر بدی ها می باشد. در این فستیوال مردم بسیار شاد هستند. به سمت هم دیگر رنگ می پاشند و از این رنگ پاشیدن لذت می‌ برند.

 این رنگ ها معمولاً با آب ترکیب شده و در هوا اسپری می شوند. این فستیوال شهرت بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد از اقصی نقاط مختلف دنیا برای بازدید از این فستیوال به هند سفر می‌ نمایند.

 بهترین و جذاب ترین فستیوال دنیا هولی می باشد. سعی کنید برای سفر در بهار هند را مورد توجه قرار دهید. شما می توانید در بهار علاوه بر بازدید از جاذبه های گردشگری در این فستیوال شرکت کنید.

هولی در هند

 

فستیوال فانوس های شکوفه گیلاس در ژاپن

گفتنی است که در ژاپن نیز فستیوال های زیبایی برگزار می ‌شود. یکی از جذاب ‌ترین فستیوال‌ها، فستیوال فانوس های شکوفه گیلاس در ژاپن می باشد. این نمونه فستیوال های گردشگری برای مشاهده شکوفه های گیلاس در باغ های ژاپن برگزار می شود.

 همان طور که می دانید شکوفه های گیلاس شکل بسیار زیبایی دارند. حال تصور کنید که تماشای شکوفه ها به صورت حجیم در باغ های زیبای ژاپن چه تصویری دارد.

 شما می توانید برای بازدید از منطقه یوشینو بازدید نمایید. به طور کلی باید گفت که این فستیوال یک جشن بسیار بزرگ می باشد. فستیوال فانوس های شکوفه گیلاس در پایان اسفند ماه شمسی تا فروردین ماه شمسی برگزار می شود. برای بازدید از این فستیوال گردشگری حتماً از تورهای ژاپنی استفاده نمایید.

فستیوال فانوس های شکوفه گیلاس در ژاپن

 

فستیوال روشنایی زمستان ژاپن

از دیگر نمونه فستیوال های گردشگری در دنیا، فستیوال روشنایی زمستان ژاپن می باشد. این فستیوال زیبا که باز هم در ژاپن برگزار می شود بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. زمان برگزاری این فستیوال از پاییز تا زمستان می باشد. معمولاً در این فستیوال گردشگری پارک گیاه شناسی نابانا نا نا ساتو که دارای باغ های زیبایی می باشد به دقت تزئین می ‌شود.

 گل‌های زیبایی در این پارک گیاه شناسی وجود دارند که آن ها مورد تزیین و چراغانی قرار می گیرند. توجه داشته باشید که وجود این همه گل زیبا در زمستان کمی عجیب به نظر می رسد. این جشنواره زمستانی معمولاً از مهرماه تا فروردین ماه برگزار می شود. توجه داشته باشید که این فستیوال های گردشگری توسط تور های مختلف پوشش داده می شود.

فستیوال روشنایی زمستان ژاپن

 

فستیوال آب در تایلند

 یکی دیگر از فستیوال های جذاب و بسیار هیجان انگیز فستیوال آب تایلند می باشد. این نمونه از فستیوال های گردشگری می‌ تواند خاطره بسیار خوبی در ذهن شما به همراه بگذارد. این فستیوال به مانند همه فستیوال های آبی به گونه ای می باشند که مردم به همدیگر آب می پاشند.

 این فستیوال گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این فستیوال در ماه آپریل و در دو روز ۱۳ تا ۱۵ این ماه برگزار می‌ شود. معمولاً این دو روز در تقویم تایلند تعطیل می باشد.

 در این فستیوال که نمادی از فرهنگ و اعتقادات مردم تایلند را دارد افراد بسیاری را به خودجذب می کند. سه قانون مهم برای این جشنواره در نظر گرفته شده است. قانون اول این است که پس از غروب دیگر به کسی آب نپاشید. سعی کنید به کودکان راهبه ها و خانم هایی که باردار می باشند، آب نپاشید. سعی کنید به هیچ وجه لباس های خود را از تن در نیاورید.

آمادای می تواند شما را در این نمونه از فستیوال های گردشگری تایلندی همراهی نماید.

فستیوال آب در تایلند

 

فستیوال خرید در مالزی

یکی از کشورهای جذاب برای سفر، مالزی می باشد. در مالزی فستیوال های مختلفی برگزار می شود. یکی از نمونه ‌فستیوال های گردشگری در مالزی، فستیوال خرید مالزی می باشد. معمولاً جشنواره خرید مالزی دوبار در طول سال برپا می ‌شود.

 در بازه اول، ماه‌ های آگوست و ژولای را تحت پوشش قرار می‌ دهد. در این فستیوال، شما می ‌توانید خریدهایی با ۷۰% تخفیف داشته باشید.

 این فستیوال نه ‌تنها برای گردشگران بلکه برای خود مردم هم جذاب می باشد. سعی کنید که با در نظر گرفتن زمان های برگزاری این فستیوال، سفر خود را به آن انجام دهید. برندهای معتبری در این فستیوال به شما ارائه می شود. قیمت های این مارک ها و برندها بسیار پایین می باشد.

 سعی کنید که این سفر را با بهترین بودجه پشت سر بگذارید. آماد‌ای می ‌تواند در زمینه بازدید از این فستیوال های گردشگری   شما را همراهی نماید. تورهای مالزی که توسط آمادای ارائه می شود گزینه مناسبی برای سفر می باشد.

فستیوال خرید در مالزی

 

فستیوال فانوس تایلند

 تایلند یکی از کشورهای جذاب گردشگری می باشد. معمولاً فستیوال های جذاب گردشگری در این کشور برگزار می‌ شوند. یکی از نمونه فستیوال های جذاب گردشگری، فستیوال فانوس می ‌باشد. این فستیوال در ناحیه تایلند شمالی برپا می ‌شود. در این فستیوال مردم فانوس هایی را بر هوا می کنند.

 در زمانی که این فانوس ها را به هوا می فرستند، دعاهایی را نیز می‌خوانند. گفتنی است که در این فستیوال علاوه بر فانوس هوا کردن، اتفاقات جالبی نیز می افتد. از این اتفاقات می توان به نمایش های موزیکال و مسابقات، آتش ‌بازی و… اشاره کرد.

 معمولاً زمان برگزاری این جشنواره در آبان ماه می باشد. شما می توانید برای بازدید از این جشنواره جذاب گردشگری از خدمات آماد‌ای بهره بگیرید. فستیوال فانوس تایلند بعد از فستیوال فانوس چین از بزرگترین فستیوال ها محسوب می شود.

فستیوال فانوس تایلند

 

 

فستیوال سال نو چینی

 یکی از فستیوال های معروف که در کشور چین برگزار می‌ شود، فستیوال سال نو چینی می باشد. این فستیوال گردشگری ریشه در فرهنگ و تاریخ چین دارد. معمولاً این مراسم در وسط های ژانویه و یا فوریه شروع می‌ شود. در این نوع از جشن ها مردم شور و شعف خاصی دارند. استفاده از ترقه ها در این فستیوال بسیار رایج است.

مردم با استفاده از ترقه های پرسروصدا، سال نو را جشن می ‌گیرند. توجه داشته باشید که این جشن پانزده روز زمان می ‌برد.  این فستیوال با فستیوال فانوس های چین به پایان می ‌رسد. توجه داشته باشید که در این مراسم بودایی ها از خوردن گوشت خودداری می نمایند. در این نوع از فستیوال چینی رقص شیر یکی از زیباترین آیین ‌های آن می باشد. شما می توانید برای بازدید از فستیوال سال نوی چینی از خدمات آژانس آمادای استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که تمامی فستیوال های مهم دنیا را آماد‌ی می ‌تواند پوشش دهد. لذا شما می توانید با توجه به تور هایی که توسط آمادای ارائه می ‌شوند این تورها را تجربه کرده و از آن ها لذت ببرید.

فستیوال سال نو چینی

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است