چرا ایرانیان گرجستان را برای سفر انتخاب می کنند؟

بررسی سفر ایرانی ها به گرجستان

 

بسیاری از افراد برای سفر به نقاط مختلف گردشگری کشورهای اروپایی را انتخاب می ‌کنند. اما این کشورهای اروپایی دارای درجه های مختلفی می باشند. سفر ایرانی ها به گرجستان از قدیم الایام مورد توجه بوده است. کشور گرجستان یکی از کشورهای درجه پایین اروپایی محسوب می شود که علیرغم پایین بودن این درجه، دارای جاذبه‌ های گردشگری بسیار مختلفی می باشد.

 نکات مختلفی بر روی سفر ایرانی‌ها به گرجستان تاثیرگذار است. از این نقاط باید به آب و هوا، جاذبه ها، هزینه کم، خدمات فوق العاده و… اشاره کرد. سفر ایرانی ‌ها به گرجستان در فصول مختلفی صورت می گیرد. بسیاری از افراد دوست دارند که عید نوروز خود را در گرجستان بگذرانند. به همین خاطر صنعت گردشگری گرجستان توسط ایرانیان رشد بسیار خوبی داشته است. البته ایرانیان کشورهایی مانند ارمنستان، آذربایجان و… را نیز دوست دارند. اما گرجستان در مقایسه با این کشورها از جاذبه ‌های گردشگری بهتری برخوردار است. از شهرهای گردشگری گرجستان باید به باتومی و تفلیس اشاره کرد. توصیه ما این است که برای یک بار هم که شده این سفر را مورد توجه قرار دهید.

ما در ادامه در مورد گرجستان و سفر ایرانی ‌ها به این کشور بیشتر صحبت خواهیم کرد. چنانچه شما نیز دوست دارید که گرجستان را مورد توجه قرار دهید، با ما تا پایان همراه باشید.

گردشگری در گرجستان

کشور گرجستان یکی از کشورهای زیبا و مناسب برای گردشگری می باشد. گفتنی است دلایل مختلفی برای چرایی انتخاب گرجستان وجود دارد. سفر ایرانی ها به گرجستان طی فصول مختلفی صورت می گیرد. همین موضوع باعث رشد صنعت گردشگری در گرجستان شده است. گرجستانی ها به خوبی از ایرانیان استقبال می ‌کنند. آنها قدر و منزلت ایرانیان را می ‌دانند. ایرانیان نیز با توجه به نکات مختلفی که در این کشور به چشم می خورد، آن را برای سفر انتخاب می کنند.

 اما اگر بخواهیم چرایی انتخاب گرجستان را در نظر بگیریم باید پارامترهای مختلفی را بررسی کنیم. از آب و هوا و جاذبه های گردشگری و غذاهای مختلف که بگذریم به نزدیکی راه و موقعیت جغرافیایی مناسب گرجستان بر می‌ خوریم. تصور کنید که دوست دارید به یک جاذبه گردشگری اروپایی بروید. مطمئناً آن جاذبه ای که بیشتر به شما نزدیک است را بیشتر مورد توجه قرار می دهید. توجه داشته باشید که گرجستان علاوه بر این که به کشور ایران نزدیک است به راحتی ویزاهای گردشگری را قبول می ‌کند. لذا شما به راحتی می توانید مقدمات سفر را فراهم نمایید.

در کل می‌توان گفت که این کشور مناسب ترین انتخاب اروپایی می باشد. شما می توانید در عید نوروز این سفر را داشته باشید. البته سفر در تابستان و بهار را هیچگاه از یاد نبرید.

تور باتومی نوروز 99

تاثیر آب و هوا در سفر ایرانی ها به گرجستان

یکی از دلایل سفر ایرانی ها به گرجستان آب و هوای این کشور می ‌باشد. اگر بخواهیم آب و هوای گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم باید فصول مختلف را در نظر بگیریم. گرجستان دارای چهار فصل متفاوت می باشد. از بهار، تابستان، پاییز و زمستان همگی آب و هوای مخصوص به خود را دارد. در اصطلاح گرجستان آب و هوای چهار فصل دارد. همین تنوع آب و هوایی باعث سفر افراد به گرجستان شده است.

توجه داشته باشید که آب و هوای گرجستان در فصل بهار تقریباً خنک می باشد. شما در این فصل باید دو پوشش سرد و گرم را داشته باشید. تابستان گرجستان تقریباً گرم می باشد؛ اما آنچنان شما را اذیت نمی کند. پاییز گرجستان آب و هوایی مطلوب و بسیار مناسب را برای سفر و گردش دارد. زمستان در گرجستان بسیار سرد و گاه با بارش های برف و باران همراه می ‌شود. پس می ‌توان گفت که فصل بهار و پاییز بهترین زمان سفر می باشد. ایرانی ‌ها برای سفر به گرجستان در این فصول اقدام می ‌نمایند.

در کل می ‌توان گفت که سفر ایرانی ‌ها به گرجستان با توجه به این پارامتر متفاوت می ‌باشد. لذا عامل سلیقه در آن تاثیر بسیار فراوانی دارد.

تورتفلیس نوروز 99

تاثیر جاذبه های گردشگری در سفر ایرانی ها به گرجستان

 مطمئناً جاذبه های گردشگری به عنوان بزرگترین پارامتر سفر محسوب می شود. سفر ایرانی ها به گرجستان تحت تاثیر جاذبه های گردشگری شهر باتومی و تفلیس می باشد. این دو شهر بزرگ ترین شهر و مهمترین شهر گردشگری گرجستان محسوب می ‌شود. گفتنی است جاذبه های مختلفی در کشور گرجستان موجود هستند که اگر بخواهیم آن ها را نام ببریم باید ساعت ‌ها در موردشان صحبت کنیم.

 از مهم‌ ترین آن ها می‌توان به دریاچه لیسی، موزه استالین، کلیسای سیونی، کار تلیس ددا، برج الفبا، مجسمه یادبود مدیا، آبشار ماخونتستی، کلیسای جامع تثلیث، پل صلح و… را نام برد. نقش این جاذبه ها از تمامی موارد دیگر در جذب سفر ایرانی ‌ها به گرجستان تاثیرگذارتر است. لازم به ذکر است که آژانس های مختلف گردشگری با فوکوس بر روی این جاذبه ها خدمات فراوانی را به افراد ارائه می ‌دهند.

 توصیه ما این است که شما نیز در سفر به گرجستان این جاذبه های گردشگری را بازدید نمایید. پس می‌ توان گفت دارا بودن جاذبه ‌های گردشگری در هر منطقه‌ای باعث پیشبرد صنعت گردشگری آن منطقه می ‌شود. همانطور که می بینید گرجستان کشور کوچک تری از ایران است. اما داشتن این نوع از جاذبه ‌های گردشگری آن را به عنوان یک نقطه مهمی گردشگری تبدیل کرده است.

شهر باتومی

تاثیر هزینه ها در سفر ایرانی های به گرجستان

سو ال دیگری که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که هزینه ها در کشور گرجستان به چه صورت است. آیا پایین بودن هزینه ها در سفر ایرانی ها به گرجستان تاثیرگذار است؟ آیا واقعاً هزینه ‌ها در گرجستان پایین است؟ در این مورد می توان گفت که هزینه های سفر به گرجستان در مقایسه با سفرهای دیگر اروپایی پایین تر است. اما با توجه به گرانی دلار و ارزهای خارجی آیا این سفر هنوز هم برای ایرانی ها ارزان تر است؟

 در این مورد می توان گفت که هم بله و هم خیر. با توجه به رشد ارز این سفر کمی افزایش قیمت داشته است. اما اگر بخواهیم سفر مشابه به کشورهای دیگر اروپایی را مقایسه کنیم می‌ توان گفت که خیر این سفر آنچنان گران نمی باشد. همین موضوع بر سفر ایرانی ‌ها به گرجستان تأثیرگذار است. لذا هر آنچه که قیمت سفر یک منطقه پایین ‌تر بیاید افراد بیشتر به آن سفر می کنند. پس توصیه ما این است که با انتخاب این سفر لحظات خوش و ارزان قیمتی را در گرجستان تجربه نمایید، مشاهده قیمت تور گرجستان .

کشور گرجستان

خدمات دهی در گرجستان

سوال بعدی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که خدمات دهی در کشور گرجستان به عنوان یک کشور اروپایی مناسب می باشد یا خیر؟ در این مورد می توان گفت که بله کشور گرجستان دارای خدمات منحصر به فردی می باشد. این خدمات منحصر به فرد در بخش‌ های مختلفی موجود می باشند. هتل ها رستوران ها و خدمات حمل و نقلی و… همه و همه دست به دست هم داده ‌اند تا کیفیت گردشگری را در گرجستان بالا ببرند. سفر ایرانی‌ ها به گرجستان به دلیل این خدمات نیز صورت می گیرد. توجه داشته باشید که در کشور گرجستان خدمات در سطوح مختلفی موجود می باشد.

به طور مثال شما می توانید هم یک هتل سه ستاره را دریافت نمایید و هم یک هتل پنج یا شش ستاره را دریافت نمایید. همین جمله نشان دهنده انتخابی با فراغ بال بهتر می باشد. بسیاری از افراد بودجه های مختلفی در دست دارند. مطمئن باشید در سفر به گرجستان جا برای هر قشر با هر بودجه ای وجود دارد. می‌ توان گفت که خدمات مختلف باعث سفر ایرانی‌ ها به گرجستان شده است. صنعت گردشگری در گرجستان با توجه به این خدمات پیشرفت قابل توجهی داشته است. توصیه ما این است که با توجه به نکات گفته شده برای یک بار هم که شده سفر به گرجستان را مورد توجه قرار دهید.

هتل های گرجستان

 

نکات کلی در مورد سفر ایرانی ها به گرجستان

اگر بخواهیم نکات کلی در مورد سفر به گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت آژانس های مختلف گردشگری سفر های متفاوتی را به گرجستان ارائه می‌دهند. سعی کنید که برای سفر به گرجستان از خدمات آژانس های مسافرتی استفاده نمایید. گفتنی است که آژانس مسافرتی آمادای این خدمات را به بهترین نحو به شما ارائه می دهد. سفر ایرانی ‌ها به گرجستان می تواند سفری به یاد ماندنی باشد. سعی کنید تا این سفر را همواره در سر لیست سفرهای خود داشته باشید.

 

بحث پایانی

در پایان می توان گفت که کشور گرجستان یک قطب گردشگری محسوب می‌ شود. همین باعث شده تا تور‌ گرجستان اهمیت بسیاری در نزد ایرانیان داشته باشد. توصیه ما این است که سفر به گرجستان را در نوروز و تابستان از دست ندهید. گرجستان می‌ تواند یک سفر اروپایی خاطره انگیز باشد. در کل تمام نکاتی که در متن بالا به آن اشاره شد نشان دهنده کیفیت گرجستان است. گرجستان می تواند مقصدی برای آرزوها با هزینه‌ های کم باشد.

 

جهت مشاهده لیست قیمت تور گرجستان نوروز ۹۹ کلیک کنید.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

یک دیدگاه