بررسی جاذبه های گردشگری عمان

بررسی جاذبه های گردشگری عمان

 

 

عمان کشوری با حکومت پادشاهی است که در غرب شبه جزیره عربستان قرار دارد. عمان با یمن، عربستان و امارات همسایه است و با ایران مرز دریایی دارد. همچنین از قسمت شرق به دریای عمان و دریای عرب منتهی می شود. جالب است بدانید که کشور عمان به دو بخش تقسیم شده است. یک بخش آن در جنوب جزیره هرمز قرار گرفته و مسندم نام دارد. بخش دیگر با نام مدحا توسط انارات احاطه شده است. تور عمان به دلیل جاذبه های گردشگری توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور مسقط می باشد. مردم این کشور به زبان عربی صحبت می کنند و واحد پول آن ها ریال می باشد. تقریبا تمام مردم این کشور مسلمان هستند که اقلیت آن ها شیعه و اکثریت سنی می باشند.

 در تور عمان مقاصد گردشگری پرطرفدار در آسیا را خواهید دید. نفت، اولین منبع درامد این کشور است. ماهی گیری و کشاورزی منابع درامدی دیگر در عمان هستند و در آخر نیز صنعت گردشگری، منبع جایگرین دیگری می باشد. این کشور به دلیل نداشتن موارد سیاسی به سوییس خاورمیانه معروف است. در این مقاله قصد داریم که به طور مفصل به بررسی جاذبه های گردشگری عمان بپردازیم.

 

جاذبه های تاریخی عمان

عمان به دلیل داشتن حکومتی پادشاهی دارای آثار و بناهای تاریخی مختلفی می باشد. در این بخش به معرفی جاذبه های گردشگری عمان از لحاظ تاریخی برای علاقه مندان به آن می پردازیم.

بهلا یک آبادی قدیمی است که در بیابان قرار دارد. این آبادی دارای قلعه ها و بناهای تاریخی و قدیمی می باشد. گردشگران تور عمان می توانند دیواره های ۷ مایلی شهر را از این منطقه مشاهده کنند. صنایع سفالگری محلی، در این آبادی به طور گستره وجود دارد که برای تهیه سوغاتی به مسافران علاقه مند پیشنهاد می شود.

 صالالاه از شهرهای مهم عمان می باشد که خانه سلطان قابوس پادشاه پیشین، در آنجا واقع شده است. در صلالاه از تماشای قصر با شکوه قابوس و معماری های زیبای قدیمی لذت ببرید. این شهر همچنین به دلیل تجارت کندور، شهرت پیدا کرده است. کندور، از دیگر سوغاتی هایی است که می توانید تهیه کنید.

 شهر نیزوا در قرن ۶ و ۷ به عنوان پایتخت عمان معرفی شده، ولی امروزه به دلیل وجود قلعه شگفت انگیز سلطان بن سیف شهرت یافته است. این بنا دارای موزه نیز هست.

می توان گفت که شهر مسقط به دلیل داشتن موزه ها، قلعه ها، کاخ ها وبازار های قدیمی از جاذبه های تاریخی بشمار می رود. گردشگران تور عمان در مسقط می توانند از کاخ سلطنتی قصر العالم، مسجد سلطان قابوس و دومین فرش بزرگ ایرانی در جهان دیدن کنند. قلعه نخل و قلعه رفعه که در گذشته نقش مهمی در حافظت از عمان داشته اند، اکنون از آثار تاریخی این منطقه بشمار می روند.

تور عمان

جاذبه های طبیعی عمان

در میان جاذبه های مختلف تاریخی و تفریحی ، بازدید از طبیعت زیبا و بکر عمان ، خالی از لطف نیست. در این قسمت به معرفی جاذب های گردشگری عمان که طبیعی می باشند خواهیم پرداخت.

فلات یا شبه جزیره موساندام در شمالی ترین نقطه عمان قرار دارد که توسط امارات احاطه شده است. فلات موساندام در بخش شمالی این کشور کشیده شده و منظره ای زیبا و دیدنی ایجاد کرده است. حیات وحش و جمعیت کم، این منطقه را به یکی از جاذبه های طبیعی پرطرفدار در تور عمان تبدیل کرده است.

غار مجلس الجن از جاذبه های عجیب و غریب و در عین حال زیبا عمان است که از عمیق ترین غارهای جهان شناخته شده است و در فلات سما قرار دارد. طبیعت صلاله از جاذبه های پرطرفدار بین گردشگران تور عمان می باشد. صلاله از دو منطقه خشک کوهستانی و ساحلی جنگلی تشکیل شده است.

وادی بنی عوف از دره های طبیعی تشکیل شده و از مناطق معروف طبیعت گردی در استان داخلیه است. این منطقه دارای مزارع لیمو، خرما و انبه می باشد. در این دره همچنین جریان آبی در تمام طول سال روان است. گلوگاه مار، راهی باریک بین دو کوه است، که در هنگام سیل بسیار خطرناک می باشد. با این حال از مسیرهای طبیعت گردی هیجان انگیز بشمار می رود.

تور عمان

جاذبه های دیدنی عمان

رأس الجینز مکانی برای حفاظت و جمع آوری لاک پشت ها است. در این منطقه حتی می توانید لانه لاک پشت ها را در طول سواحل مشاهده کنید. اگر می خواهید با حقیقت زندگی و سنت عمانی ها آشنا شوید، از ماسه های واحیبا دیدن کنید.

 در این منطقه مردم بِدو زندگی می کنند. همچنین می توانید در واحیبا تورهای گشت و گذار زیادی را مشاهده کرده، شتر سواری کنید و زندگی عشایری را تجربه نمایید و از تماشای نور ستارگان در شب هنگام لذت ببرید.

 مجسمه کندورسوز در ریام یکی از نمادهای کشور عمان است، که در فراز تپه ای در پارک این شهر قرار گرفته و از جاذبه های دیدنی عمان می باشد. وادی شاب دارای مسیر های صعب العبور از صخره ها است. همچنین قسمت هایی از طول مسیر دارای آب های کم عمق است، که برای عبور باید شنا کرد.

 اما قسمت پایانی مسیر از دیدنی ترین مناطق عمان به حساب می آید. جبل شمس بخشی از رشته کوه های حجر است که بلندترین کوه عمان در آن قرار دارد و منظره ای شگفت انگیز و دیدنی ایجاد کرده است. عکاسی از این مناظر برای گردشگران تور عمان پیشنهاد می شود.

جاذبه های عمان

جاذبه های تفریحی عمان

عمان به دلیل داشتن مرزهای آبی زیاد، دارای سواحل متعدد و زیبا برای  تفریح، استراحت و فعالیت های آبی می باشد، که در این قسمت به معرفی آنها می پردازیم. یکی از جاذبه های گردشگری عمان، جزیره ماسیره می باشد. ماسیره دارای شهرهای کوچک است و پایگاه هوایی عمان محسوب می شود. این جزیره جزء مقاصد گردشگری منحصر به فرد برای توریست های تور عمان می باشد. در ماسیره می توان از خورشید برای آفتاب گرفتن، از سواحل زیبای آن برای استراحت و قدم زدن و همچنین از تاریخ و حیات وحش این منطقه، به طور همزمان لذت برد.

 در این جزیره برنامه های هیجان انگیزی مانند شنا کردن، تماشای تخم گذاری ۳۰هزار لاک پشت و بازدید از  کشتی ها برای مسافران ترتیب داده شده است. جبل اخدار از دیگر مناطق دیدنی عمان است که بخشی از کوه های حجر می باشد. بر خلاف نامش که به معنی کوه های سبز است، اصلا سرسبز نیست و از سنگ آهک تشکیل شده است! امروزه این منطقه به صورت حافظت شده برای پیاده روی در اختیار مسافران تور عمان گذاشته شده است. پیاده روی در جبل اخدار نوعی فعالیت تفریحی مشهور بین توریست ها می باشد.

 در سواحل شبه جزیره موساندام که از جاذبه های طبیعی عمان نیز می باشد، می توانید به تفریحات آبی و ساحلی مانند شنا، غواصی، قایق سواری و همچنین تماشتی دلفین ها بپردازید. استخر طبیعی بیمه که در شهر بیمه بر اثر اصابت شهاب سنگ ایجاد شده، از مناطق تفریحی معروف در تور عمان است. این استخر دارای ماهی های درمانی برای پوست می باشد. آب گرم های نخل نیز با خاصیت درمانی و رفع مشکلات استخوان و مفاصل برای گردشگران با سن و سال بالاتر مناسب است.

جزایر مرجانی دِیمانیات از جزایر مناسب دیگر برای غواصی و شنا است. جالب است بدانید که تنها ساکنین این جزیره پرندگان و جانوران دریایی می باشند. سواحل این جزیره دارای شن های سفید است که با نام قسمتی از بهشت شناخته می شود. وادی صحتان دارای مسیری بسیار زیبا است ولی به دلیل صعل العبور بودن برای آفرود سواری مناسب است.

 

چگونگی بازدید از انواع جاذبه های عمان

برای اینکه موفق به بازدید از تمام یا حداکثر جاذبه های گردشگری عمان شوید، لازم است ابتدا با انواع آن ها آشنا شوید، سپس طبق علاقه و سلیقه خود انتخاب کنید که قصد دارید از چه مکان هایی بازدید کرده یا به چه تفریحی بپردازید، سپس طبق این انتخاب برنامه ریزی کاملی داشته باشید. حتی در مورد مکان و آدرس آن ها اطلاعات کسب کنید تا در سفر دچار اتلاف وقت و سردرگمی برای پیدا کردن مکان های گردشگری نشوید.

 برای اینکه در طول بازدید دچار مشکل نشوید، می توانید از تورلیدرهای تور عمان یا راهنماهای گردشگری استفاده کنید.

 راه دیگر راهنمایی خواستن، پرس و جو کردن یا مشورت گرفتن در مورد جاذبه های گردشگری با اهالی و مردم شهری است که در آن اقامت دارید. در آخر توجه داشته باشید که تمام برنامه سفر تنها پرداختن به جاذبه های گردشگری و تفریحی نیست و باید در برنامه خود زمانی برای استراحت و خورد و خوراک نیز اختصاص دهید.

همچنین برای بازدید از هر یک از مکان های گردشگری یا تفریحات زمان معینی را تعیین کنید و زمانبندی مناسبی داشته باشید تا بتوانید از حداقل زمان حداکثر استفاده را ببرید.

تور کشور عمان

مطلب پایانی درباره عمان

عمان از مقاصد گردشگری پرطرفدار جهانی، مخصوصا در بین ایرانیان محسوب می شود. عمان با داشتن مردمانی خون گرم، مهربان و مذهبی سفری خوش را برای شما در بر خواهد داشت. ولی در مقابل سفری گران برای شما رقم خواهد زد. در برابر صمیمیت عمانی ها بهتر است شما نیز به قوانین و فرهنگ آن ها احترام بگذارید تا سفر خوشی را به پایان برسانید. برای مثال بهتر است از پوشیدن لباس های باز در سواحل خودداری کنید. هنگام بازدید از اماکن گردشگری نسبت به رعایت پاکیزکی مکان ها بی توجهی نکنید. قوانین مساجد و اماکن مذهبی را رعایت کنید و لباس مناسب بپوشید.

اکنون می توانید با انتخاب تور عمان سفری به یادماندنی را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.

 

نویسنده : مدیر کل سایت
نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است