گواهی سلامت برای مسافران ترکیه الزامی شد

از مورخ چهارم اسفند، ارائه گواهی سلامت پزشکی برای ورود به ترکیه اجباری می باشد

 

جهت اخذ گواهی سلامت به ایستگاه های مستقر در فرودگاه می توانید مراجعه نمایید.

وزیر بهداشت ترکیه تاکید کرد: تمامی مسافرانی که از مقصد ایران به این کشور وارد می‌شوند، ابتدا مورد کنترل پزشکی قرار گرفته و در صورت نداشتن کارت سلامت و یا وجود علائم بیماری از ورود آنها جلوگیری میگردد.

سفر به استانبول

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه طی سخنانی پس از پایان نشست کمیته علمی ویروس کرونا در ساختمان این وزارتخانه در آنکارا در خصوص شیوع این ویروس (کووید -۱۹) در ایران گفت: «در پی مشاهده کرونا در ایران٬ از پنجشنبه شب تمامی کسانی که از این کشور وارد ترکیه می‌شوند قبل از کنترل پاسپورت٬ تحت کنترل‌های پزشکی قرار می‌گیرند.» وی همچنین در این رابطه افزود: «به افرادی که علائم بیماری مذکور را داشته باشند اجازه ورود داده نخواهد شد. به خصوص از ورود آنهایی که مریض هستند، تب دارند یا علائمی مانند سرفه، آبریزش بینی، عطسه، ضعف و مشکل تنفسی دارند، ممانعت به عمل خواهد آمد.»

وزیر بهداشت ترکیه با بیان اینکه آماده ارائه هر گونه کمک به ایران هستیم، گفت: «ترکیه قادر به ارسال ماسک٬ لباس‌های ویژه و کیت تشخیص این ویروس به ایران است. یک کمیته علمی متخصص در ترکیه از نزدیک، روند کرونا ویروس را دنبال می‌کند. این کمیته علمی در صورت تمایل تهران آماده کمک و پشتیبانی است.» وی همچنین تصریح کرد: «کرونا در تبریز و مناطق غربی در نزدیکی مرز ما مشاهده نشده است. موارد مشابهی از کرونا در تهران و چند استان دیگر وجود داشته که با قم در ارتباط بوده‌اند.»

کوجا با اشاره به اینکه ترکیه در پی مشاهده ۱۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایران و مرگ ۵ نفر در این کشور، تدابیر ویژه در گذرگاههای مرزی اتخاذ کرده است، گفت: «در این راستا در بازرسی‌ها از دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی استفاده می‌شود. متقاضیان ورود به ترکیه از مرز ایران توسط یک دکتر و ۳ پرستار معاینه می‌شوند. دوربین‌های حرارتی نیز در گذرگاه‌های مرزی نصب شده است.»

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است