کاهش قیمت برخی مسیرهای پروازی به ۵۰ هزار تومان

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان این‌که شیوع ویروس کرونا باعث زیان بالای ایرلاین‌های داخلی شده است،گفت:هم‌اکنون قیمت بلیت پروازها برخی مسیرها به ۵۰هزار تومان کاهش یافته است.

 

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که با توجه به شیوع ویروس کرونا (کوئید ۱۹) شرکت‌های هواپیمایی داخلی در چه وضعیتی به سر می‌برند، اظهار کرد: با توجه به توصیه مقامات وزارت بهداشت به خودداری از انجام سفرهای بین‌شهری، این مسئله تأثیر زیادی را روی پروازها ایرلاین‌های داخلی گذاشته است.

وی بابیان این‌که بسیاری از مردم بلیت‌های خریداری‌شده را استرداد کرده‌اند، ادامه داد: بلیت بسیاری از پروازها نیز توسط مردم کنسل شده است و تعدادی از پروازها به دلیل نداشتن مسافر باطل و لغو می‌شود.

وی بیان کرد: برخی از پروازها نیز باوجود تعداد کم مسافر، اما به دلیل تعهد شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: در حال حاضر قیمت بلیت پروازهای داخلی به‌شدت کاهش‌یافته و این مسئله لطمه و زیان هنگفتی را به ایرلاین‌ها داخلی وارد کرده است.

اسعدی سامانی با اشاره به این‌که در برخی مسیرها مانند تهران-مشهد قیمت بلیت به ۱۵۰ هزار تومان کاهش‌یافته است، گفت: در پروازهای چارتری نیز قیمت بلیت به ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان کاهش‌یافته است.

وی همچنین از ارائه پیشنهاداتی به وزارت راه و شهرسازی برای حل بخشی از مشکل ایرلاین‌ها خبر داد و افزود: باید به این مسئله نیز توجه داشته باشیم که دولت  در شرایط سختی قرارگرفته و  باید همه دست‌به‌دست هم از این شرایط عبور کنیم.

 

منبع :خبرگزاری تسنیم

نظرات کاربران

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است