ویزای کانادا

16 مهر 1397

همه چیز درباره ویزای مولتی توریستی کانادا

 

برای دریافت ویزای مولتی یا 5 ساله  توریستی کانادا بهتر است ویزای توریستی کانادا و یا ویزای شنگن را در پاسپورت خود داشته باشید، و سپس برای ویزای 5 ساله کانادا اقدام نمایید. در ویزای کانادا فرد دعوت کننده باید دارای درآمد بالایی باشد که تضمین کننده مسائل مالی زندگی شما در کانادا باشد، حداقل حقوق پایه در ماه 2000 دلار باشد. فرد دعوت کننده موظف است که برای فرد دعوت شده در کانادا بیمه خدمات درمانی 1 ساله تهیه نماید. 

 ویزای توریستی مولتی کانادا و تفاوت آن با ویزای توریستی یک بار ورود چیست؟

 

در سال های گذشته کشور کانادا به افرادی که قصد سفر به کشور آن‌ها را داشتند دو نوع مختلف ویزا (مولتی یا همان مولتیپل و یک بار ورود) ارائه می‌کردند. تفاوت این دو نوع مختلف ویزای کانادا در این است که با ویزای مالتیپل به اندازه نامحدود می‌توانید به کانادا در طول مدت 5 سال ورود و خروج کنید ولی با یک بار ورود فقط یکبار به مدت 6 ماه می‌توانید به کانادا با ویزای توریستی سفر داشته باشید.

 

مدت زمان اعتباراقامت با ویزای توریستی چقدر است؟

 

با ویزای توریستی کانادا با هر بار ورود از مرزهای این کشور شما اجازه پیدا خواهید کرد تا به مدت 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید و قبل از 6 ماه باید از کانادا خارج شده و در صورت نیاز دوباره به این کشور برگردید.

 

 

 

دو گروه از افرادی که ویزای مولتی کانادا ورود و خروج آن ها را آسان کرده است شامل:


افرادی که به دلیل قبول کنسول گری به صورت مداوم به کانادا سفر می‌کنند.
افراد مسن و بازنشسته که قبلا از طریق فرزندشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند.
اما در حال حاظر برای افرادی خارج از این دو تقسیم بندی لازم است که برای ویزای مولتی کانادا اقدام نماید، از آنجایی که اعتبارپاسپورت های ایرانی 5 سال است، ویزای مولتی کانادا را به عنوان ویزای 5ساله می‌شناسند. این در حالی است که اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت معتبر است. در حالیکه اگر فردی پاسپورت دومنیکا را داشته باشد به دلیل اعتبار 10 ساله پاسپورت دومنیکا، ویزای مولتی کانادا نیز برای آن فرد 10 ساله خواهد بود.

 

 

مزایای ویزای مولتی 5 ساله کانادا:

 

مهمترین مزیت ویزای مولتی توریستی کانادا رفت و آمد بدون محدودیت و عدم نیاز به تمدید هر ساله این پاسپورت است. از دیگر مزیت های آن می‌توان :
1- تعداد دفعات متعدد ورود به کانادا
2- ورود به کانادا از طریق کلیه مرزها و در تمام زمان‌ها

3- امکان اقامت تا 6 ماه در کانادا
4- و پس از گذشت 6 ماه تنها با خروج چند ساعته فرد از کانادا و بازگشت مجدد وی به کانادا می‌تواند به مدت 6 ماه دیگر در آنجا باشد.

 

مراحل درخواست و ثبت نام ویزای توریستی 5 ساله کانادا 

برای اخذ ویزای کانادا شما دو راه دارید:

1- ثبت نام آنلاین ویزای کانادا (درخواست غیرحضوری)

2- درخواست ویزای کانادا به صورت حضوری با حضور در سفارت

 

 

درخواست آنلاین ویزای کانادا:

 

برای ثبت نام و درخواست آنلاین ویزای کانادا اولین قدم ایجاد یک حساب کاربری است از وارد کردن اطلاعات فردی خواسته شده برای ویزا باید هزینه مربوط به اخذ ویزا را پرداخت کنید (که به دلیل تحریم و نداشتن کارت های اعتباری بین المللی معمولا ایرانی‌ها قادر به پرداخت این هزینه ها نیستند) پس از واریز هزینه اعلام شده سایت مهاجرت کانادا به شما یک کد پیگیری یا ترک نامبر (TRACK NUMBER) می‌دهد. بعد از دریافت کد پیگیری ویزای کانادا، کد را ذخیره کنید و در تمام مراحل دیگر سایت برای نشان دادن وضعیت درخواست ویزای شما از این کد پیگیری استفاده می کند. تمامی مراحل دارای نکات ریز و درشتی هستند که عدم توجه به یکی از این موارد می تواند منجر به رد شدن درخواست ویزای کانادای شما شود.

 

 

 درخواست حضوری ویزای توریستی کانادا در سفارت:

 

به دلیل نداشتن سفارت کانادا در ایران ساکنان ایران باید به یکی از کشورهای همسایه برای رفتن به سفارت و گرفتن وقت و تکمیل مدارک اقدام کنند که همانطور که مشخص است هزینه این روش بیشتر و زمان برتر می باشد. البته در صورتی که مایل هستید به صورت حضوری برای دریافت ویزا اقدام کنید می‌توانید مطلب تهیه شده در ارتباط با اطلاعات سفارت های کانادا در کشورهای دیگر را مطالعه فرمایید.

 

 

 مراحل کلی برای دریافت ویزای کانادا عبارت است از:

 

·        ثبت نام آنلاین در سایت مهاجرت کانادا

·        تکمیل مدارک مورد نیاز و فرم های خواسته شده ی سفارت

·        تهیه کارت اعتباری بین المللی و پرداخت هزینه روند پیگیری صدور ویزا و انگشت نگاری

·        دریافت شماره پیگیری یا Track Number

·        منتظر بودن برای تاییدیه و نامه ارجاع به انگشت نگاری در کانادا

·         رفتن به یکی از سفارت خانه ها و تکمیل مراحل انگشت نگاری

·        بررسی نهایی سفارت کانادا و اعلام تایید یا رد شدن درخواست ویزا

·        مراجعه مجدد به سفارت کانادا در همان کشور اقدام کننده و دریافت ویزا و پاسپورت
تمامی مدارک باید به صورت ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و با مهر معتبر باشد.مراحل ثبت نام حضوری ویزای کانادا:

 

برای ثبت نام حضوری ویزای کانادا ابتدا می بایست مدارک خود را آماده کنید که در مقاله‌ی مدارک مورد نیاز کانادا، هر یک از مدارک توضیح داده شده است. پس از آماده کردن مدارک باید به یکی از وک های کانادا (VAC) مراجعه کنید که نیازی به مراجعه قبلی ندارد. پس از تسلیم مدارک و پر کردن فرم های مورد نیاز ویزا به صورت دستی باید روند انگشت نگاری را انجام دهید.

 

 

چگونه مراحل درخواست ویزای کانادا را پیگیری کنیم؟

 

برای پیگیری مراحل درخواست ویزای کانادا بسته به روش ثبت درخواست 2 نوع راه ارتباطی و امکان پیگیری ویزا وجود دارد. اگر بصورت حضوری ثبت نام را انجام داده‌اید باید ایمیلی که موقع ثبت درخواست وارد کردید را چک کنید تا اگر ایمیلی از سمت سفارت کانادا دریافت کردید با خبر شوید ولی اگر بصورت آنلاین برای ویزا کانادا درخواست داده‌اید با مراجعه به حساب کاربری و وارد کردن کد پیگیری می‌توانید از وضعیت پرونده درخواست خود باخبر شوید.

 

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا (رد درخواست ویزا)

 

ریجکت شدن ویزای کانادا دلایل زیادی ندارد و به احتمال بسیار زیاد یکی از دلایل ذیل باشد:

1- ضعیف بودن تاریخچه سفر (Travel History): مسلما هرچه از کشورهای بیشتری بازدید کرده باشید و مهرهای بیشتری در پاسپورت خود داشته باشید تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت همچنین داشتن سابقه ویزای شنگن و کشورهایی نظیر چین و ژاپن که سختگیرانه‌تر ویزا به مسافران می‌دهند تاثیر بسیار خوبی برای دریافت ویزای کانادا دارد.

2- کافی نبودن مدارک مالی و املاک و مستغلات متقاضی ویزا: یکی از نکاتی که افسران سفارت کانادا بسیار حائز اهمیت می‌شمارند ، داشتن توانایی مالی مناسب است چرا که در صورت داشتن توان مالی مناسب ، امکان بازگشت به کشور خود بیشتر و امکان پناهندگی کمتر است.

3- نزدیک نبودن پیوند خانوادگی: هرچه اقوام بیشتر و نزدیکتری از شما در کانادا اقامت داشته باشند امکان و درصد گرفتن ویزای کانادا برای شما بیشتر است.

4- تردید سفارت کانادا در مورد بازگشت شما به کشورتان: اگر افسران سفارت کانادا شک کنند که شما پس از اتمام مهلت ویزای کانادا به کشور خود باز نخواهید گشت بسیار راحت درخواست شما را برای اخذ ویزای کانادا رد می‌کنند.

5- شک کردن در مورد دلیل اصلی سفر به کانادا: اگر به هر دلیلی شک کنند شما قصد دیگری غیر از آن که برای آنها بیان کردید برای رفتن به کشورشان دارید به شما اجازه دریافت ویزا را نخواهند داد. پس اگر قصدتان کار است ، حتما مراحل ویزای کاری و اگر توریستی است حتما مراحل دریافت ویزای توریستی را طی کنید. البته اگر ریسک پذیر باشید ممکن است موفق به دریافت ویزا شوید ولی به هیچ وجه این امر توصیه نمی‌شود.

6- بی کیفیت و نامنظم بودن مدارک: امر بررسی مدارک کاملا توسط نیروی انسانی انجام می‌شود پس اگر مدارک با کیفیت بالاتر و منظم تر و با اعتبار بالاتری باشند درصد بالاتری از شانس گرفتن ویزای مولتی و یا دیگر ویزاهای کانادا را خواهید داشت.

 

 

آیا امکان اعتراض به صادر نشدن ویزای کانادا وجود دارد؟

 

جواب این سوال بله است البته شرایط خاص خود را دارد به این صورت که مسافر پس از ریجکت شدن ویزا یک نامه دریافت می‌کند که اصطلاحا نامه ریجکتی نامیده می‌شود. پس از بررسی دقیق نامه باید دید دلیل رد شدن چیست؟ اگر مشکل تمکن مالی و ضمانت بازگشت بوده است و مسافر از تمکن مالی خوبی برای اخذ ویزای کانادا برخوردار است باید نامه ای دقیق و رسمی به سفارت کانادا و با توضیح بیشتری در مورد تمکن مالی ارائه کند ولی اگر تمکن مالی مناسبی ندارد بهتراست منتظر فرصت مناسبی دیگری برای اخذ ویزا باشد.

ما در لیانا پرواز کمترین تعداد ریجکتی ویزای کانادا را داشته‌ایم و در صورتی که در دریافت ویزای خود دچار مشکل شده اید می‌توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ویزای کانادا بهره‌مند شوید.

 

 

مشاوره رایگان ویزای کانادا:

 

آمادای بصورت تخصصی در امور مربوط به ویزای کشور های مختلف فعالیت دارد و مشاوره دریافت ویزای کانادا نیز مانند بقیه کشورها کاملا رایگان است، پس درصورت وجود هرگونه سوال و پرسش کافیست با ما تماس بگیرید و از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره‌مند شوید. روند کاری دریافت ویزای کانادا بسیار حساس است و با کوچکترین اشتباه ممکن است درخواست شما مورد تائید قرار نگیرد پس در هر قدم از مراحل دریافت ویزا با ما تماس بگیرید تا تمامی شرایط را در بهترین حالت ممکن برایتان رقم بزنیم.

 

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی مولتی کانادا

 

 

مدارک شخصی:

·        پاسپورت جدید با حداقل یکسال اعتبار

·        پاسپورتهای قدیمی (برای تاریخچه سفر ها)

·        ترجمه رسمی شناسنامه متقاضی

·        ترجمه رسمی اسناد ملکی شامل مبایعه نامه و قرار داد پیش خرید و...

·        ترجمه رسمی اجاره نامه در صورتی که تاریخ آن تمدید شده باشد.

·        ترجمه رسمی گواهی همراه با مهر برجسته بانک از سود سپرده

·        ترجمه رسمی پرینت ریز حساب یا گواهی بانک که در آن مبلغ سود قید شده باشد.

·        ترجمه رسمی از گردش حساب 6 ماهه از حساب های جاری (مبلغ درآمد ماهیانه مشخص باشد)

·        دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید در ابعاد 5/4*5/3

·        رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا

·        رزرو هتل محل اقامت

·        بیمه مسافرتی

·        گواهی اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار فرزندان مجرد

·        رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزندان، در صورتی که فرزند زیر 18 سال باشد.

 

 

 

مدارک شغلی:

 

کارمندان:

 

·        ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، فیش بازنشستگی، پروانه بهره برداری، پروانه کسب، پروانه وکالت، پروانه مطب، کارت بازرگانی

کارفرمایان:

·        ترجمه رسمی اساسنامه شرکت

·        ترجمه رسمی آگهی تاسیس و آخرین آگهی تبلیغات در روزنامه رسمی شرکت

·        ترجمه رسمی اظهار نامه ثبت شرکت

·        ترجمه رسمی آخرین لیست بیمه شرکت و برگه پرداخت

·        ترجمه رسمی پرینت گردش حساب 6 ماه اخیر

·        ترجمه رسمی آخرین برگه مالیاتی شرکت
در صورتی که متقاضی خانم متاهل باشد، علاوه بر مدارک خود مدارک همسر هم نیاز است.