بهترین سفرهای جاده‌ای در ایران کدم‌اند؟

1 آذر 1397

 

                                               

                                                     
▪️ جاده چالوس

با شنیدن عنوان بهترین سفرهای جاده‌ای، احتمالاً اولین پاسخ جاده چالوس است. راهی که باریک و مارپیچ بودن آن از محبوبیتش کم نکرده. جاده از میان صخره‌ها و دل کوه‌ها عبور می‌کند و در حین عبور از آن با مناظر رؤیایی روبرو می‌شوید.

 

▪️ گشتن در استان کردستان

استان کردستان و زیبایی‌های بی‌انتهایش! زیبایی‌های آن محدود به سرزمین‌های مرتفع و چشم‌اندازهای گوناگونش نمی‌شود بلکه فرهنگ و آداب‌ورسوم مردمش نیز بسیار دیدنی است. در این میان بازدید از دریچه فوق‌العاده زریوار را فراموش نکنید.

 

▪️ جاده یزد به نایبند

اگر طرفدار و اهل کویر هستید وارد سفر جاده‌ای به نایبند شوید. در طول مسیر با زندگی در دل صحرا آشنا می‌شوید و ساکنان روستاهایی که در مسیر هستند با مهمان‌نوازی از شما استقبال می‌کنند.

 

▪️ گشت‌وگذار در جزیره قشم

برای حمل خودرو شخصیتان می‌توانید آن را تا بندرعباس برده و ازآنجا با کشتی به جزیره منتقل کنید. طبیعت قشم یکی از زیباترین و بکرترین‌ها در ایران است. احتمالاً رانندگی کردن در این جزیره ۱۵۰۰ کیلومترمربعی یکی از ماندگارترین سفرهای شما خواهد شد.

 

▪️ جاده تهران به شیراز

سفری از پایتخت مدرن و امروزی ایران به قلب ایران باستان! علاوه بر دیدنی‌های شهرهای مبدأ و مقصد در طول مسیر نیز دیدنی‌های زیادی در پیش دارید. در آغاز مسیر به شهر قم می‌رسید و در ادامه راه کاشان و اصفهان را پیش رو دارید.

 

▪️ سواحل دریای خزر

از هر مسیری که به این سواحل زیبا بیایید با دنیایی از مناظر و فرهنگ‌ها، آداب‌ورسوم و غذاهای متنوع روبه‌رو می‌شوید.

 

 

▪️ جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال، جاده ای است تماشایی و چشم نواز به طول 70 کیلومتر که از شهر اسالم در استان گیلان آغاز می شود و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل و بین استان آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود

قرار گرفتن این جاده در منطقه شمالی کشور، آن را تحت تاثیر اقلیم خاص این منطقه قرار داده؛ به طوری که در اغلب فصول سال بارش باران در آن مشاهده می شود. ارتفاع زیاد جاده نیز در نزدیکی خلخال باعث شده تا دمای هوا حتی در تابستان نیز سرد باشد و تجربه ای متفاوت برای تان رقم بزند. رطوبت و مه نیز مهمان همیشگی این جاده است چرا که در همسایگی آن، دریای خزر قرار دارد و همین بر جاذبه های جاده می افزاید.